Jūros druska

Jūros druska: vartojimo patarimai ir kontraindikacijos

Jūros druska išgaunama iš jūros vandens, pramoniniu arba natūraliu saulės išgarinimo būdu. Jūros druskos sudėtyje yra didelė dalis žinomų mineralų, daugybė makro ir mikroelementų, todėl ji plačiai naudojama tiek medicinoje, tiek šiuolaikinėje kosmetologijoje.

Jūros druskos naudojimas

Dėl savo unikalios sudėties jūros druska yra neblogas imunostimuliatorius, šiek tiek paspartina žaizdų gijimą bei pasižymi lengvu antiseptiniu poveikiu. Užklupus slogai ji naudojama plauti nosiaryklę. Ankstyvoje vaikystėje (iki 1 metų) gydytojai rekomenduoja reguliariai išvalyti nosies kanalus vandeniu su jūros druskos tirpalu. Tai padeda pašalinti nereikalingas išskyras. Vaikams iki 6 mėnesių rekomenduojama vartoti lašelius, o vėliau – purkštuvą su dozatoriumi.

Be to, jūros druska gali padėti pašalinti nemalonų simptomą – gerklės skausmą. Reguliarus gerklės skalavimas su jūros druskos tirpalu padeda nestipraus uždegimo ir ankstyvose anginos stadijose.

Kompresai su jūros druskos tirpalu skatina mažųjų žaizdų ir mėlynių gijimą, padeda kovoti su osteochondroze ir sąnarių ligomis. Vonios su jūros druska padeda sumažinti įtampą, gydo nemigą, neurozes, odos alergijas, tam tikrų tipų dermatitą ir paauglystės spuogus.

Jūros druskos valgymas padeda skydliaukės ligų atvejais, o joje esantis selenas ir kiti mikroelementai  padeda išvengti vėžio. Tam tinkamesnė yra nerafinuota jūros druska su dumblių ir molio gabalėliais.

Jūros druskos naudojimo kontraindikacijos

Visų pirma, nereikėtų nepamiršti, kad jūros druska padidina jautrumą šviesai, todėl jos reikia vengti pasireiškus fotodermatitams. Su ja taip pat turėtų būti atsargūs žmonės, turintys ploną ir šviesią odą. Tokiems asmenims po maudymosi patariama vengti būti ryškioje saulėje.

Reikėtų prisiminti, kad voniai skirta jūrinė druska dažnai gaminama su aromatizatoriais, o jie gali sukelti alergiją. Todėl verta teikti pirmenybę grynai jūros druskai be jokių cheminių priedų.

Praktika rodo, jog jūros druska yra naudinga ir beveik visiškai saugi. Taigi, ją naudodami galėsite daugelį metų išlaikyti savo sveikatą ir grožį.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+