Kada negalima daryti limfodrenažinio masažo?
Limfinė sistema atlieka gyvybinę ir apsauginę funkcijas žmogaus organizme. Bendroje kūno masėje ši sistema sudaro vos 1-4%, bet jos reikšmė žmogaus organizmui yra didžiulė. Limfinė sistema palaiko pastovią skysčių būseną audiniuose, grąžina baltymus, lipidus ir kt. į kraujotaką, plonosiose žarnose sugertus riebalus gabena į kraujotakos sistemą. Dėl mažo žmogaus aktyvumo, patiriamo didelio streso ar blogai subalansuotos mitybos, limfinės sistemos veikla gali sutrikti. Šiomis dienomis limfinės sistemos veikla yra gerinama limfodrenažinių masažų pagalba. Šią procedūrą ypač yra pamėgusios moterys. Šių masažų pagalba jos nori sulieknėti, sustangrinti odą, sumažinti arba panaikinti patinimus ir pagerinti bendrą savijautą. Tačiau nors tai ir neatrodo pavojinga ar kenksminga, tai gali pakenkti tam tikriems žmonėms.
Prieš darantis limfodrenažinį masažą nėščiosioms, rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju, nes esant vienokioms ar kitokioms komplikacijoms galimas vaisiaus sužalojimas, o maitinančioms šis masažas nėra rekomenduojamas. Nepatartina šio masažo darytis ir žmonėms sergantiems infekcine liga arba ūmia liga, karščiuojant ar patyrus traumą. Tai gali sukelti įvairių komplikacijų Jūsų sveikatai, dar labiau ją pabloginti, nei pagerinti. Limfodrenažinis masažas yra plačiai naudojamas kosmetologijoje, tačiau jo geriau nesidaryti, jei turite odos ligų, nudegimų ar pūlingų uždegimų. Dėl masažo metu pradedančios sparčiau veikti limfinės sistemos, bakterijos gali paplisti plačiau po organizmą ir taip sukelti komplikacijas. Esant širdies ir kraujagyslių ligoms, padidėjusiam kraujagyslių trapumui, cukriniam diabetui, skydliaukės disfunkcijai, onkologinėms ligoms, tuberkuliozei ar dažnam kraujavimui – limfodrenažinio masažo darytis nerekomenduojama.
Ši neinjekcinė procedūra gali pagelbėti Jūsų savijautai ir sveikatai, bet esant tam tikriems negalavimams, gali ir dar labiau pabloginti situaciją. Limfodrenažinis masažas apskritai nėra rekomenduojamas ar leistinas daugelio ligų atveju, nors šio masažo pagalba galima nemažai ligų išgydyti ar bent palengvinti gijimo procesą ir pagerinti žmogaus savijautą jo metu. Prieš užsirašydami limfodrenažiniam masažui turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju ar bent aptarti Jus kamuojančius negalavimus su masažą aliekančiu specialistu.
Šaltiniai:
https://methodpisara.com/lymphatic-drainage/
https://www.realbodywork.com/articles/lymphatic-drainage-massage/