Kaip auginti natūralų cukrų namuose

Steviją mūsų sąlygomis galima auginti puodynėje ant palangės kaip daugiametį augalą arba vasaros šiltnamyje. Antru atveju gaunamas geras derlius jau pirmaisiais metais. Augalas reikalauja apšvietimo, šilumos ir drėgmės. Auginant namų sąlygomis, reikia paruošti substratą iš durpių (kurių reikia nedaug, nes stevija jų nemėgsta), smėlio ir žemės bei pridėti 1% kiekio biogumuso.

Mėgsta daug drėgmės

Optimali žiemos temperatūra stevijai auginti 12-15C, vasarą – 18-25C. Karštą vasarą ji puikiai jausis balkone ar sode. Augalas mėgsta drėgmę, todėl būtina pastoviai laistyti ir purkšti. Dar geriau yra padaryti drėgmės kamerą: augalą užvožti 5 litrų talpos plastikiniu indu (kuriame parduodamas vanduo) arba permatomu polietileniniu paketu. Kai augalas pasieks 15- 20 cm aukštį, jo viršūnėlę su 2-4 lapeliais reikia nupjauti, kad geriau formuotųsi krūmelis. Daugiau nei 2 metų augalo priežiūra reikalauja daugiau laistymų ir patrešimų: geriausia būtų kas 2-3 savaites palaistyti arbatos spalvos rauginto mėšlo skiediniu. Nuo vieno krūmelio galima gauti 60- 100 gr sausų lapų, o tai yra 3 cukraus. Auginant namie, stevija užauga iki 75 cm aukščio. Atsiradus dviem lapeliams, reikia persodinti į atskirus indelius kartu su gumulėliu žemės. Šiltnamyje išaugusius daigus persodina, prasidėjus šiltiems orams, nes augalas neperneša žemesnės kaip +12C temperatūros. Geriausia tai daryti vakare arba apsiniaukusiu oru, po to gausiai palaistyti. Tarpai tarp augalų turi būti 30×30 cm.

Derlius nuimamas butonizacijos fazės metu

Derlius nuimamas butonizacijos fazės metu, t.y. žydėjimo pradžioje. Nes tuo metu augalas sukaupia daugiausia steviozido. Jei vasara karšta ir iki šalnų lieka dar 30-40 dienų, tai augalas nupjaunamas 15-20 cm nuo viršūnėlės, juo toliau rūpinamasi (laistoma, trešiama, purenama), kad gauti antrą derlių. Jeigu, atsižvelgiant į oro sąlygas, negalima gauti antro derliaus, tai augalas yra visiškai nupjaunamas, paliekant tik kelmelį. Pirmą sezoną augalas lėtai auga. Ir auginti jį reikia kaip daugiametį: iškasti rudenį šaknis ir saugoti medinėse dėžese rūsy. Čia tuo atveju, jei šiltnamyje auginama. Arba vazonėliuose ant palangės. www.sveikata666.lt

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+