Kaip prižiūrėti dantis namų sąlygomis, kad jie būtų sveiki ir švytintys?

Sveika ir graži šypsena yra kiekvieno žmogaus poreikis, tačiau tam, kad tokią turėtume, prireiks kasdienių pastangų. Taigi, labai svarbu žinoti, kaip elgtis kasdien, norint turėti sveikus, gražius bei baltus dantis.

Tinkamas kasdienis dantų valymas

Savaime suprantama, vienas svarbiausių žingsnių, kurį reikia užtikrinti, norint turėti sveikus bei gražius dantis, yra tinkamas kasdienis dantų valymas. Dantis valyti reikėtų du kartus, individualiai parinktomis priemonėmis – dantų pasta bei šepetėliu. Verta akcentuoti, kad dauguma žmonių yra įsitikinę, jog dantis pakanka valyti vos 2 minutes, tačiau iš tiesų šiam procesui reikėtų skirti 5 – 6 minutes savo laiko. Valyti sukamaisiais judesiais, vengti stipraus spaudimo, priešingu atveju iškyla rizika pažeisti dantenas.

Vien tik dantų pastos ir šepetėlio gali nepakakti

Vis dėlto, net ir valant dantis dukart per dieną po 5 – 6 minutes, sunku tikėtis maksimalios švaros – specialistų teigimu, dantų valymas nėra baigtas, jei nenaudojamas tarpdančių siūlas. Ne paslaptis, kad būtent tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai, kuriuos dantų šepetėliu yra sunku pasiekti bei pašalinti. Vis dėlto, būtinas kokybiškas jų pašalinimas, priešingu atveju gali pradėti formuotis dantų akmenys. Taigi, tarpdančių siūlas padės efektyviai pašalinti net sunkiausiai pasiekiamus nešvarumus, užtikrinti maksimalią švarą bei gaivų burnos kvapą.

Būtina reguliariai keisti dantų pastą bei šepetėlį

Tikėtis tobulai gražios šypsenos bus sunku, jei svarbiausi reikmenys – dantų pasta bei šepetėlis nebus reguliariai keičiami. Taigi, prisiminkite svarbią taisyklę: dantų pasta turėtų būti keičiama maždaug kas 3 mėnesius (tam, kad būtų užtikrinamas valymo priemonės efektyvumas); tuo tarpu šepetėlis turėtų būti keičiamas kas 5 – 6  savaites, kadangi ilgainiui nusidėvi ir nebegali tinkamai pašalinti nešvarumų, išauga dantenų pažeidimų tikimybė.

Maitinkitės tinkamai

Ne paslaptis, kad labai svarbi yra ir mityba. Jei norite turėti sveikus ir gražius dantis, ypač saikingai vartokite daug cukraus turinčių maisto produktų. Beje, verta akcentuoti ir tai, kad tokie maisto produktai, kaip alyvuogių aliejus, cinamonas, apelsinų žievelė, braškės ar citrinų sultys turėtų būti vartojami pakankamai dažnai, nes turi dantis balinančių savybių. Beje, kuo dažniau lepinkitės ir šviežiais obuoliais bei morkomis, nes jų valgymas yra puikus masažas dantenoms.

Reikalingos ir profesionalios procedūros

Šie patarimai yra labai reikšmingi ir kasdienis jų laikymasis tikrai užtikrins puikius rezultatus, tačiau nereikėtų pamiršti ir profesionalių procedūrų svarbos. Tai – profesionali burnos higiena bei dantų balinimas. Profesionali burnos higiena – procedūra, kurios metu užtikrinamas kokybiškas dantų apnašų valymas ir jau susiformavusių dantų akmenų valymas, tad dantys tampa idealiai švarūs (ką sunku užtikrinti namų sąlygomis), jaučiamas gaivus burnos kvapas. Na, o profesionalus dantų balinimas leis mėgautis baltesne šypsena, nedarant dantims neigiamo poveikio. Ne paslaptis, kad dantų balinimas yra vienas iš tų procesų, kuris neretai atliekamas namuose.  Vis dėlto, to daryti nereikėtų, kadangi išlieka rizika, kad bus pasirinktos netinkamos balinimo priemonės ar balinimo metodai, todėl tai atneš daugiau žalos nei naudos. Tuo tarpu, jei lygintume situaciją prieš ir po bei rezultatus, kuriuos atneša profesionalus dantų balinimas, matytume, kad šis sprendimas – efektyviausias. Taigi, profesionali burnos higiena bei profesionalus dantų balinimas lazeriu ar kapomis, yra puikūs odontologijos pasirinkimai, juo labiau, kad kainos Kaune yra iš tiesų patrauklios, be to, procedūroms gali būti taikoma akcija.Tinkama kasdienė dantų priežiūra bei profesionalios paslaugos (burnos higiena bei dantų balinimas) yra puiki kombinacija kiekvienam, norinčiam mėgautis gražiais bei baltais dantimis. Odontologijos klinika Juozas dental – išmintingas pasirinkimas, kai reikalinga profesionali burnos higiena ar dantų balinimas. Burnos higienos procedūros metu individualiai parinktomis priemonėmis (ultragarsu, lazeriu ir t.t.) užtikrinamas kokybiškas dantų apnašų valymas bei giluminis dantų akmenų valymas. Jei dantenos yra jautrios, taikomas nuskausminimas; procedūra gali būti atliekama ir asmenims su breketais. Dantys tampa švarūs bei šviesesni, burnos kvapas – gaivus, mažinama dantenų uždegimo tikimybė. Dantų balinimas atliekamas įvertinus situaciją bei individualiai parinkus priemones bei balinimo intensyvumą, todėl užtikrinamas aukščiausios kokybės rezultatas. Daugiau informacijos apie šias ir kitas paslaugas https://juozas.dental/dantu-balinimas.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+