Kankina peršalimo ligos? Patarimai – kaip susirgti rečiau

Kartu su atvėsusiu oru daugelis žmonių skundžiasi nuolat pasikartojančiomis peršalimo ligomis. Jos gali labai varginti, net tapti lėtinėmis. Žinoma, kad tai labai sutrikdo kasdienybę, įprastų darbų atlikimas tampa varginantis, o ir apskritai – kiekviena diena – sudėtinga, lėta ir pilka.

Sirgti rečiau yra įmanoma. Svarbiausia susižinoti priežastis – kodėl sergate ir tuo pačiu imtis priemonių, kurios gali padėti panaikinti jas. Ir tokiu atveju, kai kalbame apie prastą imuninę sistemą, tad reikalingas jos stiprinimas, ir tokiu atveju, kai patalpose yra per drėgna ir sausintuvai yra vienintelė išeitis.

Tinkama drėgmė namuose

Daugeliui atrodo tik kaip smulkmena, tačiau tikrai nėra – tinkamas drėgmės santykis namuose. Atrodo visi puikiai žino, kad patalpose neturi būti nei per drėgna, nei per vėsu, tačiau pamirštama, kad reikia ir optimalios drėgmės, kad sergama būtų kuo rečiau. Optimali drėgmė namuose turi siekti nuo 40-60 procentų. Tokį santykį siūlo palaikyti medikai. Jeigu patalpose bus per daug sausa arba per daug drėgna, deja, gali kilti labai įvairios sveikatos problema. Kai drėgmės yra per daug – siūlomi sausintuvai. Kai jos yra per mažai – reikia drėkintuvo.

Svarbiausia rinktis įrangas, kurios yra užtektinai galingos, kad gebėtų aptarnauti Jūsų namus. Taigi, kad juose būtų tiek drėgmės, kiek reikia organizmui. Reikia, kad tinkama įranga veikia našiai, beveik nepastebimai, tačiau pagerina žmogaus gyvenimo kokybę labai ženkliai.

Imuninės sistemos stiprinimas

Jeigu norote sirgti kur kas rečiau – reikia kuo daugiau dėmesio skirti savo imuninės sistemos stiprinimui. Metodų ir priemonių yra labai daug, nuo didesnių vitamino c dozių iki aktyvesnio judėjimo, taip pat ir vitaminų, kurie yra kompleksiniai. Svarbiausia yra laikyti darbo bei poilsio režimui. Taip pat atminti, kad prie geros žmogaus imuninės sistemos prisideda ne tik kūnas, tačiau ir siela, tad reikia rūpintis abiem.

Mitybos niuansai

Žinoma, kad prie sveikos gyvensenos labai daug prisideda ir mityba. Atrodo, kad visi puikiai žino kaip reikia maitintis, kad žmogaus kūnas būtų sveikas, tačiau retas tai daro, kadangi nesveikas maistas dažniausiai yra kur kas skanesnis. To rezultatas gali būti nusilpusi imuninė sistema bei kitos ligos. Pakeisti savo mitybos režimą nėra sunku, tačiau reikia noro ir laiko. Paprasčiausiai galimybės yra atviros ir daugeliui prieinamos vienodos. O tuomet jau viskas priklauso nuo žmogaus noro gyventi sveikiau ir tuo pačiu alternatyvų, kurios yra siūlomos, priėmimo.

Reikia kuo daugiau gryno oro

Galiausiai, prie žmogaus imuninės sistemos gerinimo taip pat prisideda ir tyras oras. Kuo daugiau laiko būsite lauke – tuo geriau. Tačiau lygiai taip pat reikia nepamiršti ir tyro namų oro. Apsimoka įsigyti jonizatorius, kurie gali pašalinti ne tik nemalonius namų kvapus, tačiau taip pat ir virusus bei bakterijas, kurie sukelia ligas. Kova su jais nėra sudėtinga, reikia tik specialaus įrenginio. O kartu su juo taip pat ir stiprinti imuninę sistemą. Tai nėra sunku, o kai rezultatas yra sveikata – prioritetai turėtų būti aiškūs.

Būti sveiku – tikrai nereiškia sudėtingo proceso. Šiuo metu gyventi sveikai tikrai yra gana paprasta, kadangi galimybes ir priemones dažniausiai turi kiekvienas. Belieka tik nuspręsti – ar labai Jums rūpi Jūsų sveikata ir tuo pačiu ką darysite, kad ji būtų kuo geriausia.

Search

+