Kas yra korepetitorius? Profesijos aprašymas ir ypatumai.

Bemaž visi vaikai nuo 5 iki 17 metų lanko mokyklą ir ten juos lavina mokytojai. Tačiau kartais kai kuriems vaikams sunku įsavinti mokymo programą. Tokiais atvejais galima kreiptis pašalinės pagalbos. Čia gali kilti klausimų kas yra korepetitorius ir kaip jį išsirinkti. Šis užsiėmimas tinka bendraujantiems žmonėms, kurie nori pasidalinti savo žiniomis su vaikais ir padėti jiems mokytis per asmeninį kontaktą.

Profesijos aprašymas

Korepetitoriaus darbas – bendrauti tiek su mokyklinio, tiek su vyresnio amžiaus vaikais. Jo tikslas yra: jaunų (ir ne tokių) klientų trūkstamų žinių aptikimas ir pašalinimas, atsižvelgiant į jų asmenines savybes.
Šia prasme dėstytojai yra tarsi treneriai sporto salėse.

Korepetitorius padeda nustatyti silpnąsias ir stipriąsias savo globotinių žinių grandis, dirba su jais pagal asmeniškai paruoštą individualią programą „akis į akį“ namuose.
Tai padeda mokiniams geriau įsisavinti informaciją ir užpildyti spragas. Korepetitoriui svarbiausia turėti gerą kantrybę, nes ne visada lengva iš karto užmegzti glaudų kontaktą.

Norint dirbti korepetitoriumi pageidautina, reikia turėti aukštojo išsilavinimo konkretaus dalyko mokytojo specialybės diplomą. Be to, gali praversti psichologinis išsilavinimas.


Profesijos privalumai


Daugeliu atvejų būti korepetitoriumi yra labai įdomu. Šioje srityje galima atskleisti save kaip kūrybingą žmogų, kuriant individualią pamokų programą mokiniams ar taikant savo nestandartinį požiūrį.

Korepetitoriai padeda įvairaus amžiaus žmonėms. Ko gero, tai viena iš profesijų, kurios specialistai turi nemažai pažįstamų.

Atsižvelgiant į tai, kad korepetitoriai dažniausiai dirba sau, jų atlyginimai dažnai būna netgi didesni nei mokytojų valstybinėse ar privačiose mokyklose. Jie taip pat sudaro savo tvarkaraštį, įrašydami norinčius į savo laisvalaikį.

Profesijos trūkumai


Kaip sakoma, neįmanoma patikti visiems. Taip yra ir čia. Nepaisant visų šviesių perspektyvų dirbat korepetitoriumi, ši profesija taip pat turi trūkumų. Deja, korepetitoriai dirba bet kuriuo metų laiku. Net ir vasarą, kai jų „kolegos“ mokytojai atostogauja. Jų darbo dienos dažnai būna nereguliarios, o tai irgi šiek tiek liūdna. Vienas iš pagrindinių trūkumų yra mokymosi sunkumai. Juk ne visi mėgsta mokytis. Net sėdėdamas namuose.

Reikalavimai profesijai


Korepetitorius privalo būti kompetentingas, susipažinęs su žmonių psichologija, ypač vaikų ir paauglių.

Ir, žinoma, turėtų gerai išmanyti mokomą dalyką, pasižymėti kompetentinga žodine ir rašytine kalba.
Išvados


Korepetitoriai gali dirbti tiesiog namuose internetu. O kas yra korepetitorius – jau ne didelė paslaptis, nes jie daugeliui padeda susidoroti su mokymosi sunkumais.

Be to, kad moko reikiamų dalykų, korepetitorius taip pat gali už atlygį rašyti kursinius ir disertacijas, spręsti namų darbus ir panašiai.
Jais gali tapti įvairių profesijų žmonės ir tai nė kiek nesumažina jų poreikio. Juk norint būti geru šios srities specialistu, reikia turėti ne tik pašaukimą, bet it talentą.

Galite rinktis Lietuvių kalbos, Matematikos, Anglų kalbos, Istorijos, Biologijos, Fizikos, Chemijos, Geografijos ir kitus korepetitorius korepetitoriai.intellectus.lt

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+