Įdomiausia alternatyvi medicina visame pasaulyje

Štai pačios įdomiausios alternatyvios medicinos pasaulyje:

1. Tradicinė kinų medicina

Tradicinė kinų medicina (TKM) yra viena seniausių medicinos sistemų pasaulyje. Ji turi ilgą, daugiau nei 2000 metų istoriją ir ją dar ir šiandien naudoja daugybė žmonių. TCM remiasi tikėjimu, kad organizme yra dvi priešingos jėgos – yin ir yang. manoma, kad yin ir yang pusiausvyros sutrikimas yra ligų priežastis. TCM praktikuojantys gydytojai pusiausvyrai atkurti taiko įvairius metodus, įskaitant akupunktūrą, vaistažoles ir dietinį gydymą.

2. Ajurvedos medicina

Ajurvedos medicina yra viena seniausių medicinos sistemų pasaulyje. Ji atsirado Indijoje daugiau kaip prieš 3000 metų ir iki šiol naudojama daugelio žmonių. Ajurveda remiasi tikėjimu, kad visa materija sudaryta iš penkių elementų: žemės, vandens, ugnies, oro ir erdvės. manoma, kad šių elementų pusiausvyros sutrikimas yra ligų priežastis. Ajurvedos gydytojai naudoja įvairius metodus pusiausvyrai atkurti, įskaitant masažą, vaistažoles ir dietinį gydymą.

3. Homeopatija

Homeopatija – tai medicinos sistema, kurią XIX a. pradžioje sukūrė Samuelis Hahnemannas. Ji pagrįsta tikėjimu, kad panašus gydo panašų, t. y. medžiaga, sukelianti tam tikrus simptomus, taip pat gali būti naudojama tiems patiems simptomams gydyti. Homeopatiniai vaistai ruošiami skiedžiant medžiagą vandenyje arba alkoholyje ir po to sukant (purtant), kad išsiskirtų pradinės medžiagos energija. Homeopatinėmis priemonėmis gydomos įvairios būklės – nuo alergijos iki peršalimo ir lėtinių ligų.

4. Natūropatinė medicina

Natūropatinė medicina – tai medicinos sistema, kurioje pabrėžiama, kad gydymui skatinti ir ligoms išvengti naudojamos natūralios terapijos priemonės. Natūropatinės medicinos gydytojai taiko įvairius metodus, įskaitant vaistažoles, dietinį gydymą ir homeopatiją. Natūropatinė medicina grindžiama tikėjimu, kad organizmas turi įgimtą gebėjimą gydytis pats.

5. Dielių terapija

Dielių terapija – tai tradicinis medicininis gydymas, kurio metu kraujui iš organizmo ištraukti naudojamos dielės. Manoma, kad dielės padeda subalansuoti organizmo yin ir yang.

6. Aromaterapija

Aromaterapija – tai medicinos sistema, kurioje naudojami augalų eteriniai aliejai, skatinantys gydymą ir gerą savijautą. Eteriniai aliejai – tai koncentruoti augalų ekstraktai, turintys augalui būdingą kvapą ir skonį. Aromaterapija naudojama įvairioms ligoms, įskaitant stresą, nerimą ir skausmą, gydyti. Aromaterapija gali būti taikoma įvairiais būdais, įskaitant inhaliacijas, masažą ir vonias. 

7. Magnetoterapija

Magnetoterapija – tai dar viena Vakarų pasaulyje populiarėjanti alternatyviosios medicinos forma. Magnetoterapija grindžiama prielaida, kad magnetai gali turėti teigiamą poveikį natūraliam organizmo gijimo procesui. teigiama, kad magnetoterapija yra veiksminga esant įvairioms ligoms, įskaitant skausmo malšinimą, kraujotakos sutrikimus ir net vėžį. 

8. Akupunktūra

Akupunktūra – tai tradicinės kinų medicinos forma, taikoma jau daugiau kaip 2000 metų. Ji pagrįsta tikėjimu, kad per kūną eina energetiniai takai (meridianai) ir kad ligą sukelia energijos disbalansas šiuose takuose. Akupunktūra – tai plonų adatų dūrimas į tam tikrus kūno taškus, siekiant atkurti pusiausvyrą ir skatinti gijimą.

9. Hipnozė

Hipnozė – tai medicinos sistema, kurioje gydymui skatinti naudojama įtaiga ir psichiniai vaizdiniai. Hipnozė dažnai naudojama tokioms ligoms kaip skausmas, nerimas ir stresas gydyti. Hipnozės seanso metu gydytojas pacientą veda į atsipalaidavimo ir susikaupimo būseną. Į šią būseną patekusiam pacientui gydytojas pateiks siūlymus, kurie padės pagerinti jo būklę. Pavyzdžiui, jei nemėgsti sporto statymų internetu, hipnozė gali pakeisti tavo nuomonę apie tai, ir sporto statymai, pavyzdžiui, čia tau pradės patikti. Žinoma, kiek yra tiesos apie hipnozę, negalime pasakyti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+