Kiaušiniai

Kiaušiniai pasirodė besantys mirtinai pavojingi

Masačiusetso Lovelo universiteto mokslininkai nustatė, kad širdies ir kraujagyslių ligų bei ankstyvos mirties rizika priklauso nuo žmonių vartojamų kiaušinių skaičiaus.

Tyrimas atliktas 31 metus stebint 30 tūkst. suaugusiųjų. Jo metu buvo vertinami mitybos įpročiai, sveikata ir gyvenimo būdas. Paaiškėjo, kad kiaušiniuose randamas cholesterolis, kai vartojamas dideliais kiekiais, yra susijęs su žalingu poveikiu sveikatai.

Pagal 2015 m. mitybos rekomendaciją amerikiečiams patariama per dieną suvartoti ne daugiau kaip 300 miligramų cholesterolio, tuo tarpu vienas didelis kiaušinis turi apie 200 miligramų šio komponento.

Kiaušiniai

Naujas tyrimas parodė, kad kiekvieni papildomi 300 mg cholesterolio per dieną padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką 17%, o ankstyvos mirties riziką – 18%. Tuo pat metu kelių kiaušinių vartojimas per savaitę yra klasifikuojamas kaip pagįstas, nes šiame maisto produktuose yra sveikatai būtinų maistinių medžiagų, tačiau turėtumėte atsisakyti kasdienių pusryčių su omletu iš trijų kiaušinių.

Pasak mokslininkų, tai labai nerimą keliantis ženklas, nes kiaušinių vartojimas Jungtinėse Amerikos Valstijose toliau auga. Remiantis JAV žemės ūkio departamento 2017 m. statistika teigiama, kad amerikiečiai per metus vidutiniškai suvalgė po 279 kiaušinius, palyginti su 254 kiaušiniais 2012 m.

Šaltinis:  https://medicalxpress.com/news/2019-06-cholesterol-eggs-tied-cardiac-disease.html 

Search

+