Klonavimas

Klonavimas – nauja galimybė gyventi

Kiekvienas senovės alchemikas yra svajojęs ar net bandęs išsiauginti homunkulą. Dabar daugybė žmonių svajoja turėti vaikų, tačiau be kitos lyties pagalbos. Šiandien kiekvienas vienišas turtingas vyras gali užsisakyti sau vaiką, nekontaktuodamas su moterimi. Jis gali užsakyti anoniminę kiaušialąstę, pats ją apvaisinti ir pasamdyti profesionalę surogatinę motiną išnešioti vaisių. Taip pat gali pasielgti ir moterys…

Tačiau…
Vaiką kuria ir anonimas…, perduodantis vaisiui savo savybes, kurių niekas negali numatyti…

Gudruolė gamta sukūrė lytinį dauginimąsi, kad apsirūpintų maksimalia įvairove natūraliai atrankai. Nejaugi žmogui ši atranka baigėsi?:) Nejaugi žmonių atrankinė įvairovė dabar pinigingų asmenų rankose? Net jeigu žmonės daugintųsi sporomis:) tai nieko jau nebepakeistų.

Kaip netyčia ėmė ir atsirado klonavimas… Fantastika, mistika tapo absoliučia realybe. O kai kas dar magija abejoja ir iš jos juokiasi, ja piktinasi, nors kasdien ta pati magija žmones daro avimis… Ir taip… klonavimas: naują būtybę galima šiandien padaryti iš bet kokios ląstelės. Seniau, kaip ir kai kurie atsilikę dabar, teigia, kad tai įmanoma tik dievams… Dzeusas pagimdė Afiną iš… galvos…

Jeigu vis dar manote, kad žmones kol kas niekas neklonuoja, tai tik todėl, kad tam dar vis nėra juridinio leidimo. Techniškai – tai įmanoma. Be jokios abejonės, visa tai lyg ir nauja procedūra, todėl neišvengiami … brokai… Tik ką su jais darys tie, kurie šioje srityje jau keliauja į priekį, neaišku. Daugelis iš mūsų, kaip rodo apklausos, norėtų pabandyti turėti savo antrininką :). Nors gautus klonus negalima lyginti su vaikais: nes ląstelės lygyje jie gi bus arčiau suaugusio „tėčio” ar „mamos“ – suaugusio žmogaus lygio…Bet kuriuo atveju – tai naujos galimybės naujai gyvybei.

Galbūt dar esama karta sulauks visiems prieinamų klonavimo vaisių. Kol kas religininkai ir įstatymininkai šį procesą laiko užspaudę… Mat jų biznis tuomet gali žlugti amžiams. Kas gi čia bus, jeigu kiekvienas dievu taps? Tačiau procesas vyksta – nesustabdysi upės bėgimo, ji vis tiek kur nors prasiverš.

Barvydė. Šaltinis – internetas

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+