Nemirtingumas…

Stebuklai įvyksta tiems, kas jais tiki. Girdėjote tokį posakį?
Tačiau jis klaidingas, nes stebuklai įvyksta visiems. Tik vieni juos pastebi, o kiti – ne. Taip pat ir pasakos… Jos tampa realybe.

Koščėjus nemirtingasis… yra toks pasakos herojus. Kaip žinome, jo mirtis buvo paslėpta kiaušinyje, kiaušinis – antyje, antis – kiškyje…Mokslininkai nuėjo panašų kelią, tik rado ne mirtį, o ją pašalinantį komponentą… Visi mano, nes taip įdiegta manyti, kad jie eina vienu keliu: gimsta ir miršta. Nejaugi kitų variantų nėra? Tik pasakose įmanoma numirti ir vėl atgimti arba išvis tapti nemirtingu? Betgi bakterijos praktiškai nemirtingos…jeigu sąlygos geros, jos gyvena neribotai…Net kai kurios vėžio ląstelės gyvena mėgintuvėliuose jau 100 metų ir nesiruošia mirti. Keista, kad pasakose blogieji gyvena ilgiau, na Koščėjai, raganos, o nuo ko gi miršta gerieji personažai? Nauja mokslo šaka, tirianti ląstelės mirties mechanizmą, iškelia hipotezę, jog mirtis – tai tik programa. Ląstelės nemiršta nuo senatvės, o … nusižudo. Jos žudosi tyliai ir ramiai, skaidydamos save į molekules, kurios gali būti reikalingos… kitiems. Toks reiškinys vadinamas apoptoze.

Tai gal įmanoma perprogramuoti genetinį kodą ir ištrinti programą – mirti? Mokslininkai sako, kad jie eina link to. Jie kuria nemirtingumo „adatą“ baltyminę grandinę ir tą dalį, kurią reikia nulaužti  р66, nes ji duoda komandą – mirti. Jie taip ir padarė. Šio sudėtingo eksperimento, atlikto profesoriaus P. Peliči, rezultatai buvo publikuoti žurnale Nature.

Be р66 baltymo niekas neįsakinėjo ląstelėms mirti ir jos… gyveno, o kartu su jomis ir laboratorinės pelės, kurių pagalba atliekamas eksperimentas. Jų vidutinis ir maksimalus gyvenimas prailgėjo 30%.  Bet  kodėl tik tiek? O va todėl, kad motina Gamta numatė šį reiškinį ir sudubliavo šį mechanizmą, dėl visa ko… Jeigu viena sistema nesuveiks, po kiek laiko įsijungs atsarginė sistema. Mokslininkai rado ir ją. Atjungė. Pelės jau turi 50% ilgesnį gyvenimą, o žmonės – beveik 40 atsarginių metų. Bet tai ne amžinybė… Logiška, kad reikia ieškoti kitų mirties įjungimo mechanizmų. Kiek jų? Kol kas atsakymo nėra. Motina Gamta žaidžia su mumis sudėtingą ir …linksmą žaidimą, kuris neturi pabaigos…

Irena Barvydė
šaltinis – internetas

5 Komentaras

  1. na ir kaip ten juos, tuos diktatoriu, pragyventi, jei jie …nemirtingi?

  2. Tai ką darom? Kaip save programuoti???

  3. Oj, visi turi galimybes persiprogramuoti, tik va net nuo žalingų įpročių negali to padaryti, nes stinga valios, noro, tikėjimo, laiko…; tai ką kalbėti apie tokius dalykus… Pasakyk kam nors: nori gyventi ilgiau? Nusijuoks ir kvailiu išvadins. O galbūt mechanizmas senai jau veikia:), o mes mirtingieji vadiname juos dievais.

  4. Nu taip, mums norint pragyventi nemirtingus diktatorius belieka sveikas gyvenimo būdas…

  5. Nu va, pagaliau sulaukiau nusipelnyto amžiaus :) Tikėkimės, kad šituo dalyku nepasinaudos tik blogi diktatoriai… oj… hmm… kaži ar be jų dar kas nors turi galimybės naudotis tokiais resursais?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+