Kosmetinis masažas

Nuo chaotiškos šventinės dienotvarkės, nuo permainingų orų ar nuolatinės skubos jaučiatės mažumėlę suvargusi? Galbūt vertėtų šiek tek laiko skirti sau ir apsilankyti, pavyzdžiui, masažo salone arba namie išbandyti kosmetinį masažą.

Jei staiga ėmė sparčiai glebti oda ar kuokštais slinkti plaukai, kosmetinis masažas išties praverstų. Jį galite pasidaryti ir pati. Ir kuo dažniau, tuo geriau: tikslesni taps jūsų rankų judesiai, o grožio masažo nauda bus šimtaprocentė!

Kosmetinio masažo veiksmingumas priklauso ne tik nuo žinių ir įgūdžių, bet ir nuo aplinkos. Kuo jaukesnė patalpa, kurioje atliekama ši procedūra, tuo lengviau atsipalaiduojama, tuo jautriau kūnas reaguoja į kiekvieną rankų judesį. Tad prieš masažą nepatingėkite kambaryje užsidegti kvapių žvakių (itin gerai atpalaiduoja levandų ar vanilės kvapo), pasileisti mėgstamą ramią muziką.

Labai svarbu ir tinkama kambario temperatūra: patalpa turi būti maloniai šilta, po procedūros jokiu būdu neturite justi, kad kūnu bėgioja šiurpuliukai.

Prieš masažą nusisekite visus papuošalus, nusivilkite judesius varžančius drabužius. Naudinga būtų išsimaudyti šiltoje žolelių vonioje ar palįsti po dušu, paskui dar keliolika minučių pagulėti susisupus į šiltą minkštą chalatą.

Masažo aliejus

Įsigyti masažo aliejaus verta ne tik tam, kad masažuojant rankos geriau slystų kūnu – šiame preparate esančios medžiagos veiksmingai drėkina, maitina ir švelnina kūno odą. Ne bėda, jei specialiam aliejui negalite  išlaidauti – masažui tiks ir paprastas augalinis aliejus, pavyzdžiui, migdolų. Riebiai odai labai tinka vynuogių kauliukų, o sausai – avokadų ar daigintų kviečių.

Pasirinkusi bekvapį augalinį aliejų, į jį galite įmaišyti kelis lašus eterinio aliejaus – skleidžia malonų kvapą, turi vienokių ar kitokių odą puoselėjančių savybių. Renkantis eterinį aliejų, specialistai pataria atsižvelgti į tai, koks aromatas jums patinka ir kaip jis veikia savijautą: tonizuoja, ramina, padeda atsipalaiduoti ar pan.

Patarimas.Masažo aliejaus nepilkite tiesiai ant kūno. Šlakelį jo patrinkite tarp delnų, kad sušiltų, tada pirmiausia paglostykite visą masažuojamą kūno dalį.

Kūno masažo būdai

GLOSTYMAS.Geriausias ir paprasčiausias būdas kūno raumenims atpalaiduoti. Glostomaisiais judesiais pradėkite ir baikite bet kurios kūno dalies masažą. Kūną glostykite visu plaštakos paviršiumi vos liesdama odą. Kai ji sušils, galite glostyti greičiau ir energingiau.

TRYNIMAS.Šiuo būdu masažuojant kūną, išjudinami net sunkiai pasiekiami raumenys. Pasirinktą kūno dalį trinkite sukdama rankas ratu. Iš pradžių lėtai viena ar abiem rankomis, uždėjusi vieną plaštaką ant kitos. Paskui judesius suaktyvinkite.

MAIGYMAS.Visiškai atpalaiduoja įsitempusius raumenis, gerina kraujotaką, todėl geriau pasišalina šlakai. Rankomis maigant odą, į raumenis priplūsta deguonies prisotinto kraujo, todėl oda sveikai parausta. Nedidelius kūno plotelius rankomis maigykite taip, lyg minkytumėte tešlą.

STUKSENIMAS. Greiti, staigūs tokie judesiai gerina poodinę kraujotaką, raumenų tonusą ir pakelia nuotaiką. Taip pat šalina nuovargį ir žvalina. Tam tikras kūno vietas energingai daužykite plaštakos kraštu ar pirštų galais. Baigdama švelniai paglostykite kūną delnais.

Kaip masažuoti veidą

Pasak specialistų, pačiai masažuojant veidą, labai svarbi nuojauta. Jeigu judesiai bus pernelyg energingi ir šiurkštūs, sulauksite priešingo nei tikėsitės, rezultato: odą ištampysite, ji ims sparčiau glebti. Taigi judesiai turi būti tikslūs ir švelnūs.

Prieš masažą veidą ir kaklą kruopščiai nuvalykite kosmetiniu pieneliu, paskui šiltu vandeniu sudrėkintu vatos diskeliu. Nuspaudusi odą kosmetine servetėle, ištepkite drėkinamuoju kremu.

Kakta.Abiejų rankų rodomaisiais, viduriniais ir bevardžiais pirštais keletą minučių braukykite nuo antakių plaukų linijos link. Paskui minutę nuo kaktos vidurio pirštų galais švelniai braukykite į šonus.

Nosis. Ją švelniai ritmiškai minutę braukykite abiejų rankų didžiaisiais ir bevardžiais pirštais: aukštyn – akių link, paskui žemyn – lūpų link.

Skruostai ir smakras. Abiejų rankų rodomaisiais, viduriniais ir bevardžiais pirštais švelniais sukamaisiais judesiais keletą minučių masažuokite nuo smakro vidurio smilkinių ir paakių link. Tokiais pačiais judesiais minutę pamasažuokite smakrą ausų link.

Kaklas.Abiejų rankų pirštais kelias minutes braukykite nuo iškirptės smakro link. Ta pačia kryptimi kaklo odą minutę švelniai pažnaibykite.

Masažo pabaigoje sukamaisiais judesiais masažuokite nuo veido vidurio ausų link. Abiejų rankų pirštais švelniai patapšnokite skruostus.

Galvos odos masažas

Gerina galvos odos kraujotaką, todėl plaukai geriau auga, dailiai žvilga, mažiau slenka.

Masažuoti galvą galite pirštų galiukais, taip pat medinėmis šukomis ar šepečiu. Pasirinktu vienu iš šių įrankių kas vakarą 8–10 min. tiesiog pašukuokite švarius plaukus.

Galvą masažuosite rankomis? Pirmiausia galvos odą suvilgykite nenuskalaujamu stiprinamuoju žolelių losjonu, pirktiniu rozmarinų vandeniu ar šilta dilgėlių ištrauka. Tada pirštų pagalvėlėmis sukamaisiais judesiais masažuokite galvą iš apačios viršugalvio link ne trumpiau nei 7–10 minučių. Jei rankos pavargo, porai minučių jas atitraukite nuo galvos, plaštakas švelniai pakratykite ir tęskite procedūrą.

Verta žinoti.Kartą per savaitę silpnų plaukų šaknis prieš masažą naudinga įtrinti nenuskalaujamu stiprinamuoju serumu.

Jei suglebo šlaunys

Šias kūno vietas masažuokite kasdien bent po 8–10 minučių. Procedūrą pradėkite lengvais sukamaisiais judesiais nuo kelių. Blauzdomis ir sėdmenimis pamažu kilkite pilvo link. Paskui 5 min. celiulito pažeistą odą pirštais ta pačia kryptimi intensyviai maigykite. Galiausiai pirštais, paskui ir plaštakos kraštu šlaunis ir sėdmenis ta pačia kryptimi kelias minutes energingai pastuksenkite.

Patarimas: po procedūros celiulito pažeistas šlaunis storai ištepkite specialiu stangrinamuoju kremu, užsimaukite šiltas pėdkelnes arba palįskite po šilta antklode ir pusvalandį pagulėkite.       

Atminkite: kosmetinio kūno masažo atsisakykite, jei sergate ūmia liga, karščiuojate ar prastai jaučiatės. Jei sergate kokia nors odos liga (pavyzdžiui, raudonaisiais spuogais, grybeliu), taip pat jeigu kūnas nusėtas pūlingais spuogeliais, dėl šios procedūros pasitarkite su gydytoju dermatologu.

Kosmetinis grožio staliukas su LED apšvietimu ir veidrodžiu moterims mybeautycorner.lt

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+