Vonios restauracija: kaip tą atlikti?

Nors tuomet, kada vonia praranda savo estetinę vertę, neretai pasvarstoma apie naujos vonios įsigijimą, tačiau tikrai nėra jokio reikalo skubėti. Vonios restauracija gana dažnais atvejais gali būti tikrai palankiu pasirinkimu, tad tuomet, jei siekiate, kad vonia ir vėl atrodytų tarsi nauja, pagalvokite ir apie šią pasirinkimo galimybę. Vonios restauravimo būdų yra ganėtinai daug, tad galėsite nuspręsti, kuris jų galėtų geriausiai pasiteisinti. Taigi, iš ko galima rinktis?

Vonios purškimas

Tai – vienas paprasčiausių vonios restauracijos būdų, kuris pasirenkamas tikrai neretais atvejais. Įprastai dažai turi būti purškiami keliais sluoksniais, nes tai padeda pasiekti paties geriausio rezultato, o dažų pasirinkimas šiuo metu yra tikrai nemažas. Išpurkšti vonią galima naudojant pulverizatorių arba flakoną. Palanku tai, kad tokia vonios restauracija užtikrina gana ilgalaikį rezultatą, tačiau svarbu įvertinti, kad vonios dažai džiūva iki kelių parų. Labai svarbu tai, kad rinkdamiesi dažus įvertintumėte jų kokybę, nes tik tokiu atveju galėsite tikėtis tikrai palankaus rezultato. Galite pasidomėti, kaip vartotojai atsiliepia apie tam tikrų gamintojų dažus bei konkrečias jų rūšis, ir tai tikrai gali padėti priimti palankiausią sprendimą.

Vonios įdėklai

Taip pat vonią galima atnaujinti naudojant specialius akrilinius arba metalinius įdėklus, kurie uždengia nepageidaujamus vonios defektus. Toks vonios restauracijos būdas šiek tiek padidina vonios tūrį, be to, palanku yra tai, kad tokia vonios restauracija garantuoja ilgaamžį rezultatą – rūpintis vonios atnaujinimu jums nereikės net keliolika metų. Nors gali atrodyti, kad vonios įdėklais vonios restauracija yra atliekama labai greitai ir paprastai, tačiau dažniausiai prireikia specialistų pagalbos, o tai, žinoma, kainuoja. Svarbu žinoti, kad vonios įdėklai gali būti pritaikomi ne visoms vonioms, tad tuomet, jei svarstote apie tokią pasirinkimo galimybę, pirmiausia pasikonsultuokite su specialistais.

Vonios dažymas

Vonios dažymas teptuku arba voleliu – tai pats elementariausias vonios restauracijos būdas, kuris pasirenkamas tikrai neretais atvejais. Vonia gali būti padengiama emaliu arba dažais, kurių dažniausiai prireikia kelių sluoksnių. Jei vonia bus dažoma teptuku, tokiu atveju labai svarbu pasirinkti tikrai kokybišką įrankį: kadangi vonia įprastai dažoma baltai, užbaigus darbus gali matytis iškritę teptuko šereliai, o tai tikrai nėra pageidaujama. Iškritę šereliai ne tik gadina estetinį vaizdą, bet taip pat gali turėti įtakos dažų ilgaamžiškumui – šereliai gali lemti greitesnį dažų atšokimą. Vonią dažniausiai tenka perdažyti kas 1-2  metus, ir taip pat svarbu įvertinti, kad vonios dažai džiūva maždaug 2-3 paras.

Emalio liejimas

Tai – dar vienas vonios restauravimo būdas, kurį dažniausiai nusprendžiama rinktis tada, kai siekiama, kad danga kuo greičiau išdžiūtų. Liejant emalį yra naudojamas specialus pistoletas, o pats liejimo procesas reikalauja tam tikrų žinių ir įgūdžių. Tuo atveju, jei nuspręstumėte rinktis tokią galimybę, turėsite kreiptis į specialistus, kurie garantuotų geriausią rezultatą.

Restauracija ne visada yra geriausias pasirinkimas

Nors vonios restauracija gali puikiai pasiteisinti tikrai dažnais atvejais, tačiau tam tikrose situacijose geriausiu pasirinkimu gali būti vonios pakeitimas nauja. Nors specialistai teigia, kad vonios restauravimas nėra galimas tik tada, kai vonia yra suskilusi, tačiau palanku įvertinti, kiek jums tai kainuos. Jei vonia naudojatės ganėtinai retai, ir įprastai teikiate pirmenybę prausimuisi duše, tokiu atveju galite pagalvoti apie dušo kabinos įrengimą – palanku tai, kad dušo kabina užima kur kas mažiau vietos vonios kambaryje. Jei siekiate, kad vonios kambarys būtų kuo erdvesnis, tokia pasirinkimo galimybė gali iš tiesų puikiai pasiteisinti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+