Liaudies receptai nugaros ir sąnarių sveikatai

Pagal statistiką, 80% suaugusiųjų turi tam tikrų problemų su nugara ir sąnariais. Vasaros pabaigoje sodininkams, ūkininkams ir paprastiems marinuotų daržovių ir konservuotų vaisių mėgėjams prasideda karštas sezonas. Ilgai būnat pasvirusioje ir nepatogioje padėtyje atsiranda traukimo ir kiti skausmai, diskomfortas, kuris dažnai nedingsta net atsipalaidavus. Norint išvengti sveikatos būklės pablogėjimo, galima kreiptis į gydytoją arba vaistinių augalų pagalba bandyti atstatyti gerą savijautą.

Didžioji dilgėlė sąnariams

Ne paslaptis, kad visos dilgėlių antžeminės dalys, įskaitant augalo lapus, padengtos geliančiais plaukeliais, todėl surinkti jų lapus plikomis rankomis beveik neįmanoma. Paprastai ji nupjaunama ir paliekama tam tikrą laiką, kol žalia masė praranda deginimo savybes ir tada nuskinami lapai. Yra daug receptų, kurių pagrindą sudaro didžiosios dilgėlės, naudojamų reumatui bei skausmui sąnariuose ir raumenyse malšinti. Tokios užpiltinės ir nuovirai pasižymi tonizuojančiu poveikiu, pagerina medžiagų apykaitą ir audinių regeneraciją. Norint pagaminti vaistinį preparatą, dilgėlių lapus reikia sutraiškyti ir 3 šaukštelius žaliavos užpilti 2 stiklinėmis šviežiai virinto vandens. Duokite šiek tiek laiko pastovėti ir gerkite po pusę stiklinės keturis kartus per dieną, kad sumažintumėte skausmo sindromą nugaroje ir sąnariuose.

Paprastoji bitkrėslė pirmoji pagalba nuo skausmo


Radikulito, osteochondrozės arba artrito keliamas skausmas gali žymiai pabloginti paciento gyvenimo kokybę bei neigiamą koreguoti įprastinę rutiną. Paprastojoje bitkrėslėje gausu karčiųjų medžiagų, organinių rūgščių, alkaloidų, polisacharidų, vitaminų ir taninų, todėl šis augalas gali palengvinti paciento būklę dėl savo gebėjimo pašalinti uždegimą ir antiseptinio poveikio. Žydėjimo pradžioje surinkti pumpurai naudojami nuo podagros, reumato bei kitų raumenų sistemos ligų gydymui. Bulgarijoje labai populiarus bitkrėslės pagrindu pagamintas vynas. Į muskatinio vyno buteliuką reikia įdėti 50 g žiedų ir 8 dienoms padėti tamsioje ir vėsioje vietoje. Po šio laikotarpio naudokite 1-2 šaukštus du kartus per dieną po valgio.

Receptai su jonažole


Tai yra vienas iš labiausiai mėgstamų ir populiarių vaistinių augalų, naudojamų įvairiausių ligų gydymui. Kenčiantys nuo sąnarių skausmo turėtų atkreipti dėmesį į jonažolę, nes ji gali padėti gydyti artritą ir artrozę. Šis augalas gali sumažinti uždegimą, numalšinti skausmą ir pašalinti mėšlungį, be to pasižymi antiseptiniu ir regeneraciniu poveikiu, sustabdo degeneracinius pokyčius ir atstato sąnarių judrumą, mažina skausmą ir deginimą. Norėdami paruošti gydomąją užpiltinę, įpilkite 1 valgomą šaukštą žaliavos 375 ml verdančio vandens ir po 40 minučių iškoškite per filtrą. Gerkite 1/3 puodelio prieš pusvalandį iki to, kai sėsite prie stalo.

Naudingos šalpusnio savybės


Šio augalo kompleksinis priešuždegiminis poveikis suteikia pagrindo jį naudoti įvairių negalavimams, įskaitant artritą, artrozę, kaklo osteochondrozės ir kitoms ligoms gydyti. Jo lapuose esančios gleivės, kartieji glikozidai, taninai, sterinai ir karotenoidai ramina, malšina skausmą, mažina patologinių procesų vystymosi greitį. Yra tradicinės medicinos receptų, kurie labai populiarūs tarp pacientų, sergančių artritu. Vienas iš jų siūlo naudoti šviežius šalpusnio lapus kompresų ruošimui. Na, o kaklo osteochondrozės atveju naudojami žiedai. Jie susmulkinami kartu su stiebeliais ir užpilami alkoholiu. Užpiltinė vieną mėnesį laikoma sausoje ir tamsioje vietoje, po to filtruojama ir naudojama tepti pažeistas vietas kartą per dieną.

 

Pušies pumpurai: koks jų naudingas poveikis?

Ne paslaptis, kad įvairios pušies dalys – riešutai, pumpurai ir spygliai apima daug biologiškai aktyvių medžiagų, todėl savo laiku labai domino farmakologus. Pasak biologijos mokslų daktaro, profesoriaus Valerijaus Meliko-Guseinovo, surinkti vasario-kovo mėnesį pušų pumpurai gali atnešti didelę naudą tiems, kurie kenčia nuo reumatoidinio artrito, polimiozito, artrito, išialgijos. Jų sudėtyje esančios dervos, terpenų junginiai, fitoncidai, aliejai ir kiti komponentai turi anti-uždegiminių, raminamųjų ir analgetinių savybių.
Pušų pumpurų nuovirą naudinga naudoti rengiant vonias nuo reumato, o alkoholio tinktūra naudojama tepti skaudamus taškus. Geriamojo vaisto gamybai galima paruošti trauktinę, 50 g pumpurų užpylus 500 ml verdančio vandens, uždengus dangteliu ir taip palaikius 2 valandas. Vartoti po 2 šaukštus tris kartus per dieną.

Kuo ypatinga vaistinė dirvuolė?

Platus šio augalo naudingųjų savybių spektras yra tiesiogiai proporcingas jo komponentų kokybei ir kiekiui. Nustatyta, kad čia yra taninų ir organinių rūgščių, katechinų ir eterinių aliejų, flavonoidų ir steroidų. Vaistinė dirvuolė gali padėti pasireiškus reumatui, radikulitui ir kitiems negalavimams, normalizuodama vandens ir druskų metabolizmą, stiprindama kaulinį audinį, sumažinadama periartikulinių minkštųjų audinių pažeidimus ir gerindama raumenų darbą. Dirvuolė yra efektyvi slopinat sąnarių skausmus, jungiamojo audinio uždegimą ir nugaros smegenų šaknų pažeidimus.
Šio vaistinio augalo pagrindu yra sukurta daug receptų. Po ilgo vaikščiojimo nuovargio pašalinimui rekomenduojamos pėdų vonios, kurios gali žymiai pagerinti žmogaus būklę. Pakanka paruošti užpiltinę iš 6 šaukštų žolelių ir 1 litro verdančio vandens, o kai ji šiek tiek atvės, sumaišykite skystį su vandeniu vonelėje.

Kaip naudojamas triskiautis lakišius?

Ilgą laiką Vakaruose nepripažino jo vaistinių savybių, tačiau Kinijoje triskiautis lakišius naudojamas gana plačiai. Renkamos anksti birželį viršūnėlės ir šoninės trumpos šakelės pagerina medžiagų apykaitą, teigiamai veikia endokrinines liaukas, pasižymi priešuždegiminiu ir žaizdų gijimo poveikiu. Podagra, veikianti sąnarius ir sukelianti stiprų skausmą, „padovanoja“ daug kančių savininkui. Jos gydymui galite naudoti triskiaučio lakišiaus lapus ir antžemines kitas dalis, vonelių ir skysčio trynimui paruošimui. Gėrimui 10 g susmulkintos žolės ir užpilkite stikline karšto vandens. Gerti 1 valgomąjį šaukštą tris keturis kartus per dieną.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+