Mėsa. McDonald’s

Daugelis žmonių, siekančių sveikatos, žino, kad mėsą valgyti žalinga. Tačiau žmogaus organizmas kantrus ir ištvermingas, todėl žmones nemąstydami leidžia sau valgyti ne tik mėsą, bet ir kitą nesveiką maistą.

Britų mokslininkai uždraus nėščiosioms valgyti mėsą

Britų mokslininkų nuomone mėsa turi neigiamą poveikį vaisiui. Šios išvados padarytos grupės britų mokslininkų, dėka eksperimento su nėščiosiomis moterimis. Kasdieniame nėščiųjų meniu buvo valgoma raudona mėsa. Paaiškėjo, kad kuo daugiau moteris valgė mėsos, tuo aukštesnis buvo jos arterinis kraujo spaudimas, didesnis kortizolio kiekis vaisiaus kraujuje. Kol kas mokslininkai neaiškino kortizolio poveikį vaisiaus augimui ir vystymuisi. Šiai dienai jie rekomenduoja susilaikyti nėščiosioms nuo nereikalingo mėsos kiekio racione.

Po daugybės tyrimų, įvairių šalių mokslininkai padarė išvadą, kad riebalinė kiaulienos ląstelė neištirpsta skrandžio sultyse, o sudaro svetimkūnį žmogaus organizme, kuris gali virsti vėžiniu augliu. Gyvulinės kilmės riebalai, papuolę į žmogaus organizmą, turi gyvūno biocheminę sudėtį, ir ją išlaiko. Kraujas išnešioja šiuos stambius molekulinius junginius po visą žmogaus organizmą, ko pasėkoje vystosi kraujotakos sutrikimai, sutrinka audinių aprūpinimas. Japonų ir amerikiečių mokslininkai įrodė, kad kiaulienoje yra medžiagos, kurios skatina žmogaus organizmo senėjimą.

Antimaistas McDonald

Trys ketvirčiai amerikietiškų karvių ir kiaulių reguliariai ėdė permaltus dvėsusių šunų ir kačių produktus. Joms duodami maistiniai miltai… Tai gyvūnų prieglaudų tiekiama žaliava. Šiandien jų karvės ėda dvėsusius arklius, kiaules ir vištas, miltų pavidale ar maistinių papildų variantuose. Mc Donoldas didžiausia mėsos vartotojas. Ketvirtis hamburgerių – tai mėsa melžiamų karvių, kurios nualintos ir nebetinka melžti. Kad panaikinti baisų kvapą, gražiems maisto produktams sugalvota daugybė cheminių kvapų, kaip kad keptos mėsos, sūrio ar bekono. 1991 metais Anglijoje Makdonoldo mėsa pasitarnavo apnuodydama žmones, pasėkoje – inkstų liga. Greito maisto industrija kelia nerimą daugybei amerikiečių gydytojų, kurie palaikė kompaniją, kovojančią prieš greitą maistą. Jie teigė, kad maitinimosi kultūros pažeidimai sukelia didelį viršsvorį ir nusineša 300 tūkstančių amerikiečių gyvybių kasmet. Daugybė žmonių, supratusių Makdonoldo aferą, ryžosi kovoti prieš nesveiko maisto industriją. Spalio 16 dieną visame pasaulyje vyksta demonstracijos prieš Makdonoldo egzistavimą. Tačiau magnatai išleidžia didžiulius pinigus reklamai ir teisminei kovai prieš susirgusius nuo šio maisto ir prieš demonstrantus. Paprasti žmonės gali kovoti pigiau – rinktis sveiką natūralų maistą, kuriame nėra gyvulių produktų. Švedų mokslininkai (Stockholm University) išaiškino, jog čipsai, fri, ir hamburgeriai turi tiek daug kancerogenų, kad jų mėgėjai pasmerkti vėžiniams susirgimams, arba psichiniams sutrikimams. Mokslininkus šokiravo tai, kad viso Makdonaldo meniu kancerogenų kiekis žymiai viršija tas normas, kurias nurodo (World Health Organization, WHO) Pasaulinė sveikatos organizacija. Pagal paskutinius Prinstono universiteto duomenimis produktai, kuriais maitina Makdonoldo įstaiga iššaukia žmoguje analoginę tabakui priklausomybę. Ypatingai vaikai kenčia nuo šio maisto, nes jis didina troškulį, o ten geriama kola – nuodas organizmui. Medžiagą rinko ir straipsnį išvertė www.sveikata666.lt

5 Komentaras

 1. EU jau keliamas klausimas apie greito maisto reklamos uždraudimą ryšium su dideliu nutukimu ir kitais tokio maisto baisumais…

 2. Hamburgeriai ne smegenims….
  Nuo hamburgerių sako mokslininkai galima pakvailėti…
  Kas jau pradėjo valgyti hamburgerius, tai jam kažin ar pavyks jų atsisakyti, nes vėl gi mokslininkai sako, jog jie sukelia priklausomybę, kaip nuo narkotikų… Riebalai nuo jų auga kaip ant mielių. Ir vėl gi Oksfordo univero medikai teigia … hamburgeriai kvailina, žudo smegenis…

 3. makdonaldas ir greito maisto uzkandines populiareja, nes jie padare zemesnes kainas, nei kavines ar restoranai. o makdonaldo porcijos vis dideja, hamburgeriai „uzaugo” iki triaukscio „big mac”. Kad palaikyti zemesnes maisto kainas, yra isnaudojamas jaunimas, kuris yra didzioji dalis kaviniu darbuotoju. Juos administracija ilgai neuzlaiko, kad nereiketu kelti atlyginimu. Ir tiesiog atleidzia, priimdami naujus darbuotojus.
  Aklausos duomenimis, 96% amerikieciu vaiku ir karto atpazista makdonaldo klouna. (E.Sloseris). Antras po Kaledu senio…
  Paradoksalu, kad makdonaldo maistas ateina i …ligonines…zmones nezino, ka valgo.

 4. jo…ta bulvyciu sudetis, tai vos ne triukas. zmones galvoja, kad valgo bulves, o ten…kazkokia nesveiko derinio misraine. Jei tu bulvyciu sudetis butu macdonaldo meniu parasyta, kazi kiek ju „gerbeju” beliktu…Tai turbut ir kitos, marketuose parduodamos saldytos „bulvytes” yra tariamos?

 5. Valgydami keptas bulvytes McDonalde žmonės tikisi, kad tai ką jie valgo atitinką patiekalo pavadinimą :) Deja realybė yra kitokia. Štai McDonald’o keptų bulvyčių sudėtis kurią galima rasti Mc websaite ar bent tiek ko jie neslepia ;)
  Bulvės, augalinis aliejus (hidrintas* sojų pupelių aliejus), naturalus jautienos skonio stipriklis (naudojami miltai ir pieno produktai), citrinos rūgštis (konservantas), dekstrozė, natrio pirofosfato rūgštis (spalvai), dimetilpolisilochanas (nuo putojimo?), druska. Kepamos augaliniame aliejuje (rapsų, kukurūzų arba hidrintas sojų pupelių aliejus)
  * Hidrinimas – cheminė reakcija, kai pridedamas vandenilis

  Deja jie nenurodo kokios yra proporcijos, pat to oficialiai skelbti niekas nereikalauja. Gal tikrų bulvių tuose „bulvytėse” tik 0,5%?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+