Ozono terapija ir vėžio gydymo naujienos 2023 metais

Ozono terapija yra alternatyvios medicinos forma, kuri dar visiškai neseniai susilaukė nemažai visuomenės ir netradicinę mediciną praktikuojančių asmenų dėmesio, dėl savo potencialo gydyti įvairius susirgimus. Tokia terapija yra vykdoma įvairiais būdais įvedant ozono dujas į kūną. Siekiant gydyti žaizdas ar ligas, ozonas gali būti įvedamas intraveniniu būdu, per tiesiąja žarną arba naudojamas vietiškai.

Nors šios praktikos šalininkai gali išvardinti daugybę naudų, kurias gali suteikti tokia terapija, ši praktika vis dar kelia visuomenės susipriešinimą. Toks gydymo būdas yra žinomas jau daugiau kaip 100 metų, tačiau medicinos žmonių bendruomenėje netyla diskusijos dėl jos saugumo ir efektyvumo. Prieš pradedant nagrinėti ozono terapijos naudą žmonių ligų gydymui, pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti kas yra ozono terapija ir kokiais būdais ji yra atliekama.

Ozono terapija – kas tai?

Ozonas yra iš trijų deguonies atomų sudaryta molekulė, kitaip nei mūsų kvėpuojamas deguonis, kuris susideda iš dviejų deguonies molekulių. Jis yra randamas natūraliai Žemės atmosferoje ir yra stipraus kvapo. Būdamas skystos ar kietos formos, ozonas yra labai nestabilus ir net sprogus, tačiau dujų pavidalo, šis papildytas deguonis gali turėti gydomųjų savybių.

Medicinoje naudojamas ozonas yra gaminamas iš gryno deguonies ir vadinamas medicininiu ozonu. Jis dozuojamas kontroliuojamomis ir konkrečios koncentracijos dozėmis. Ozono terapijoje naudojami medicininio lygio prietaisai, kurie generuoja ozoną. Ozono terapijos tikslas yra padidinti deguonies kiekį žmogaus kūne.

Ozono terapija yra atliekama naudojant skirtingas jos įvedimo technikas. Kai kurios iš labiausiai paplitusių technikų yra:

  • Tiesiosios žarnos ozono infliacija – ozono dujos į organizmą įvedamos per tiesiąją žarną. Toks dujų įvedimas gali padėti išspręsti virškinamojo trakto problemas ir paskatinti detoksikaciją.
  • Vietiškai naudojamas ozonas – tai tiesiogiai, ozonuoto aliejaus ar vandens pavidalu tepamas ozonas. Jis naudojamas tepant konkrečią kūno vietą. Tokiu būdu gali būti gydomos įvairios odos ligos, sunkiai gyjančios žaizdos ar grybelis. Tepant ant pažeistos odos, taip pat yra mažinama žaizdų infekcijos rizika.
  • Intraveninė ozono terapija – ozonas yra sumaišomas su mažu paciento kraujo kiekiu ir tuomet suleidžiamas į veną. Toks ozono įvedimo į kūną būdas gali pagerinti kraujo apytaką ir sustiprinti nusilpusią imuninę sistemą.
  • Kvėpavimas ozonu – tokios terapijos metu, pacientas kvėpuoja ozonu, kuris patenka į žmogaus plaučius ir pasiskirsto organizme. Tokia terapija gali sumažinti kvėpavimo sutrikimų simptomus ir atpalaiduoti plaučius. Tačiau verta paminėti, kad kai kuriais atvejais, tokia terapijos forma gali sukelti plaučių dirginimą ir pažeisti plaučius.

Ozono terapijos nauda ir šalutiniai poveikiai

Ozono terapijos populiarumas įgauna pagreitį. Randasi vis daugiau įstaigų, kurios siūlo ozono terapijos paslaugas. Tačiau verta paminėti, kad ozono terapijos nauda ir šalutiniai poveikiai dar nėra iki galo ištirti. Buvo atliekami keli nedidelės apimties moksliniai tyrimai, tačiau dėl metodologijos trūkumo, būtų sunku padaryti tikslias galutines išvadas. Šiuo metu yra vykdomi klinikiniai šio gydymo būdai, kurie galimai pateiks tvirtesnes išvadas apie galimas ozono terapijos naudas ir saugumą. Šiai dienai galima išskirti keletą ozono terapijos galimai teikiamų naudų:

  • Žaizdų gydymas. Lokaliai tepant ozoną tiesiogiai ant žaizdos, gali pagerėti žaizdos gijimas. Pažeisti audiniai yra aprūpinami didesniais deguonies kiekiais, todėl žaizdų gijimas pagreitėja.
  • Organizmo išvalymas. Jei jaučiate pilvo pūtimą ar kitas virškinamojo trakto problemas – statymai ne jūsų naudai. Organizmo išvalymas arba kitaip – detoksikacija yra dar viena ozono terapijos teikiama nauda. Ozonas organizme padeda išskaidyti toksinus, kurie teršia mūsų kūną.
  • Skausmo mažinimas. Kai kuriais atvejais, ozono terapija yra naudojama ir skausmo mažinimui. Ji gali padėti sumažinti chroninius skausmus.
  • Imuniteto gerinimas. Ozono terapija gali sustiprinti imuninę sistemą ir padėti įveikti infekcijas.

Ozono terapija ir toliau išlieka diskusijas keliančia sritimi, tačiau kol kas, ši terapija nėra patvirtinta kaip alternatyvus medicininio gydymo būdas. Jos efektyvumas, saugumas ir tinkamas naudojimas kol kas dar išlieka tyrimų objektu. Ozono terapija apima tam tikras rizikas ir gali sukelti šalutinių efektų, įskaitant kvėpavimo takų pažeidimus ir oksidacinį stresą. Dėl to, pacientai, nusprendę dalyvauti ozono terapijoje turėtų imtis atsargumo priemonių ir kreiptis patarimų į medicinos srities profesionalus.

Ozono terapija ir vėžio gydymas

Pastaraisiais metais ozono terapija pradėta naudoti ir gydant vėžinius susirgimus. Atliekant terapiją, kūnas per labai trumpą laiką yra prisotinamas deguonimi, kuris pristabdo vėžinių ląstelių augimą ir pagerina imunines funkcijas. Tačiau kol kas dar nėra patvirtintų tyrimų ar studijų, kurios įrodytų tokio gydymo metodo efektyvumą ir saugumą.

Gydantis nuo vėžio, pirmiausiai reikėtų pasikliauti gydytojų patarimais ir jų siūlomais metodais, tačiau pastaraisiais metais pradedama vis dažniau kalbėti apie teigiamą ozono terapijos daromą įtaką, gydant vėžinius susirgimus. Ozono terapija dažniausiai yra pasirenkamas kaip pagalbinis gydymo metodas.

Vėžinių susirgimų gydymui pasitelkus ozono terapiją, ozonas padidina imuninės sistemos atsaką ir padeda organizmui gaminti ląsteles, kovojančias su vėžiu. Tai gali padėti kovojant su vėžiu ir sustiprinti kitų vėžio gydymo metodų veikimą. Ozono terapija taip pat gali sumažinti chemoterapijos šalutinius poveikius. Žemas deguonies kiekis gali įtakoti vėžinių ląstelių augimą, tačiau padidėjęs deguonies kiekis jūsų organizme gali pažeisti arba visiškai nužudyti vėžines ląsteles.

Vėžinius susirgimus besigydantiems pacientams dažniausiai yra skiriamas vienas iš šių gydymo būdų – chemoterapija, invazinė chirurgija arba spindulinis gydymas. Visi šie gydymo metodai gali sukelti daug neigiamų šalutinių poveikių. Nors kai kuriais atvejais jie yra neišvengiami, dėl šios priežasties, visada reikia apsvarstyti papildomos terapijos galimybes.

Novatoriški vėžio gydymo būdai 2023 metais

Onkologijos srityje pastaraisiais metais galima pastebėti didžiulį vėžinių susirgimų gydymo ir diagnostikos technologijų šuolį. Kiekvienais metais mokslininkai nepailstamai dirba ir pateikia vis naujų žinių apie šią sudėtingą ligą. Atrandami nauji vaistai, kuriama diagnostinė ir stebėjimo įranga bei sudaroma nauja gydymo metodologija.

  • Asmeniškai parinktas gydymas. Tobulėjant genetiniams tyrimams, onkologai gali dar geriau išanalizuoti genetinę vėžinio susirgimo prigimtį. Turėdami tikslius vėžinio susirgimo duomenims, gydytojai gali dar geriau pritaikyti konkrečiam atvejui skirtus vaistus ir gydymo metodus.
  • Nanotechnologijos gydant vaistais. Šia technologija pagrįstas gydymas vaistais leidžia gydyti vėžinį susirgimą tausojant sveikas organizmo ląsteles. Tokie vaistai randą kelią į pažeistas ląsteles ir gydo tik konkrečias, vėžiu užkrėstas, vietas. Tai leidžia sumažinti šalutinius efektus ir tausoti paciento sveikatą.
  • Dirbtinio intelekto technologijos. Dirbtinis intelektas padėjo žengti dar vieną didelį žingsnį link geriau parinkto gydymo metodo. Į pagalbą pasitelkę dirbtinį intelektą ir remiantis paciento gydymo istorija, naujausiais tyrimais ir unikaliu paciento atveju, gydytojai onkologai gali geriau parinkti gydymo būdą ir įvertinti jo sėkmę.

Nors šie pažangūs gydymo būdai suteikia vis daugiau vilties, kad pagaliau didžioji dalis vėžinių susirgimų bus visiškai išgydomi, nereikia pamiršti, kad vėžio gydymas yra kompleksinis dalykas. Nėra jokių abejonių, kad ateinančiais metais onkologijos sritis ir toliau tobulės, pacientams suteikiant dar daugiau vilties pasveikti.

Search

+