Pamąstymai, senovė ir eko

Žiūrint į senovę: ir namas molinis, ir žmonės gyvena Gamtoje, ir maistas be chemikalų, ir alkoholikai tie patys, ir žmonių agresija ta pati, ir ir neišmanymas, ir šou kultas….

Eko bustas – kas tai tada? Kam tas eko, jeigu viskas tas pats, kad ir be eko?
Na be abejo, Gamtos teršti nereikia, bet ar eko išvalo žmogaus sąžinę? Kai eko parduoda 100 kart brangiau už ne eko? Ar eko tik turčiams išlikti, nes kitiems neįkandama?

Klausimų daug daugiau nei atsakymų. Be to visi turintys turto, spjauna į tuos eko, ir statosi puikius šiuolaikiškus, ilgaamžius namus.

Eko pienas. Ar gali būti eko nuodai? Ar gali būti eko mėsa? Jeigu gali, tada eko yra dar viena graži pasaka kvailiams, apie tai, kas yra „gerai”. Ekologiškai švarus lavonas :shock: , na kol kas kiaulės… ekologiški narkotikai – degtinė, kvaišalas žmonių valiai pavergti. Dar vienas globalizacijos kozeris EKO GE

Černobilis. Po katastrofos. Radiacijos zona. Močiutė vaikšto po ištuštėjusius kaimus, laukus ir pasakoja: „taip gerai niekada negyvenau. Nė vieno alokholiko, plėšiko. Pomidorai, kaip arbūzai, bulvės kaip arbūzai, agurkai, grybai gigantai. Sveikata pagerėjo, saulė ryškesnė.”
Ir ji gyvena sau, ir kiti grįžta gyventi.
Kuri pasaka jums gražesnė: eko ar močiutės? Kuri gražesnė toje ir gyvenate.

Būstas

Daugiaaukštis. Blokas.
Butas. Kvapas, erdvė, šiluma ir grožis. Čia ateina žmonės atsigauti. Jokių burtų, knygų, mistikų, kalbų,… tik žvilgsnis. O gyvena čia senukas, jam per 100, niekada neragavęs alkoholio, niekada nevedęs ir visą gyvenimą keliavęs po pasaulį. Jo baltą galvą apšviečia saulės spinduliai ir atrodo, kad jis pats šviečia. Klaipėdoje yra toks butas, be ženklo eko, bet pilnas meilės pasauliui. Šiame bute telpa visas pasaulis, jaunystė ir viskas, ko žmogui reikia iš tikrųjų.
Jūs renkatės? Ką?

2 Komentaras

  1. kadangi daug žmonijos dėl savo atitolimo nuo gamtos užsiima jos prievartavimu, nuodijimu, tai eko ir skaičiuoja, kur kokia nuodų dozė krenta. Na tai suprantama, kad skaičiuoja , žiūri – tam ir susikūrė, kad tai darytų. Tik kad skaičiuotuvais situacijos nepašalinamos, mokesčiais ar privalomom licenzijom eko norminuotais produktais prekiauti ir pan. Kol žmonių moralinės vertybės, ypač valdžioje sėdinčių, yra grobuoniškos, tol ir tęsis ta ekologinė kova.
    O tos vertybės taigi visiem žinomos. Pirmoji – nežudyk. Apie tai ir šventi raštai šneka. O dauguma žmonijos taigi – tikintys. Tai va, pats laikas tos „taisyklės „laikytis. Tai bus moralinė eko pradžia.
    Be to mėsos pramonė yra vienas pagrindinių ozono sluoksnio naikinimo kaltininkų.

  2. nėra jokios „eko” :) tačiau yra valdžių nustatytos nuodų normos, kuriais nuodijama gamta, tame tarpe ir žmogaus organizmas :shock: (brrr…). Ir tai nebestebina, kai yra žinoma, kad patį ekologijos terminą sugalvojo tai gi darvinistas zoologas Haeckelis. Koks kūrėjas, toks ir terminas, tokia ir jo nešama etika: materializmas. Atseit santykis tarp žmogaus ir gamtos :!: Va tau ir eko etika – žmogaus veiksmų padariniai gamtai ir apskritai gyvybei. O tie „padariniai” reiškia, kad žmogus nachališkai save virš gamtos stato.
    Senovėj nebuvo jokios etikos, žmogus Gamtą gerbė, garbino, savęs aukščiau nekėlė…nes matė Joje gyvastį, gyvybę.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+