Priklauso- Nepriklauso tęsinys

Politikai leidžia įstatymus ir patys juose pasiklysta. Arba išleidžia vieną įstatymą, ir mato , kad pagal jį iš valstybės biudžiato jo dėka imami dideli pinigai. Tai bando šitą įstatymą patobulinti.  Štai vieną kartą  įstatymą išleido, kad man ir kitiems tėvams auginantiems sunkius ligonius būtų lengviau gyventi, skyrė pinigėlių mašinos įsigijimui. Žinoma pirma turėjau už savo nusipirkti, paskui atidavė skiremą dalį. Džiagemės, rūpinasi mumis. Balsuojam už juos. Ir pamatė vyriausybė, kad per daug mes jau su savo neįgaliais vaikais valstybės biudžietą „valgom”. Tai sugalvojo prie to įstatymo kelis žodžius įdėti ir štai rezultatas- nepriklauso. Eini pas gydytojus, nes žinai, kad priklauso, o jie sako nepriklauso.  Sėdi namuose ir galvoji;  rinkimai artėja reikia juk žmonių psichika sutvarkyti, kad į protą įeitų ir štai už aną ir aną balsuotų.  O man įdomu , ar ten sėdinčių valstybės suole visų psichikos normalios, kad vietoje dvieju tokių pačių įstatymų, pagal kurį priklauso, ir pagal kurį nepriklauso , vieną normalų išleistų, kad visiems būtų aišku, kas priklauso ir nepriklauso. Kadangi gerb. Seimo narys Žakaris visiems paviešino, kad priklauso, tai jam parašiau, kodėl man sako, kad nepriklauso, jei jis sako, kad priklauso.

Seimo narys Žakaris man rašo: yra transporto išlaidu kompensacija-32.50 Lt.
Siuo metu galiojančio  transporto lengvatų įstatymo 7 straipsnis reglamentuoja tuos dalykus, apie kuriuos kalbate.

7 straipsnis. Teisė į transporto išlaidų kompensaciją

1. Neįgalieji, turintys sutrikusią judėjimo funkciją, turi teisę:

1) kiekvieną mėnesį gauti 0,25 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio transporto išlaidų kompensaciją;

2) vieną kartą per 6 metus gauti iki 32 MGL dydžio lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją, jeigu šie asmenys gali patys vairuoti šiuos lengvuosius automobilius.

2. Laikotarpiu, kai neįgalusis, turintis teisę gauti transporto išlaidų kompensaciją, atlieka bausmę laisvės atėmimo vietoje, ši kompensacija nemokama. Šis laikotarpis taip pat neįskaitomas lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijai gauti.

3. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam iki 2005 m. liepos 1 d. buvo pripažinta visiška negalia, vieną kartą per 6 metus turi teisę gauti iki 32 MGL dydžio lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją.

4. Kompensacijos, nustatytos šio straipsnio 1 ir 3 dalyse, mokamos iš valstybės biudžeto.

5. Transporto išlaidų kompensacijų mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

 

Kaip apsidžiaugiau, nes mano vaiko visiška negalia nustatyta 2005m. birželio 16 diena. Vadinasi priklauso. Bet nuėjau pas gydytoja ir sako, kad nepriklauso.

Vėl rašau gerb. seimo nariui Žakariui. Ir jis man parašo:

Transporto lengvatu istatymo Seimas nekeite nuo 2009m.Visus pakeitimus savo isakymais padare konservatoriu daleguotas Socialiniu reikalu ir darbo ministras. Kad viska tiksliai issiaiskinti issiunciau paklausima i Socialins apsaugos ministerija. Ministerijos specialistai i Jusu keliamus klausimus atsakys rastu.

Palaukiau to rašto ir gavau. Atsakymas, pagal dabartinį įstatymą, ( pasirodo jie tobulina ir tobuliną) mano dukra turi pereiti NDNT skyrių, jie ir pasakys, ar mano vaikui priklauso.

Nu ką , eisim jų paklausti. Bet , kad pas juos petekčiau reikės gydytojo siuntimo. Kažin , ar siuntimas man priklauso……

 

 

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+