Rūkančių pedagogų pavyzdžiu pasekę mokiniai – baudžiami

Smagu, kad yra išėjęs įstatymas, draudžiantis rūkyti baruose, kavinėse, laiptinėse…o kada pasirodys įstatymas, draudžiantis rūkyti mokytojams mokyklose? Kad vaikai netrauktų cigarečių už mokyklos kampų, tam sudarinėjamos prevencinės komisijos, tačiau ne nuo vieno mokyklos pedagogo taip trenkia tabaku, kad nerūkantį bendradarbį gali rimtai supykinti. Taigi, kokia logika slypi tame, kad vaikus persekioja, krausto jų kuprines, atiminėdami cigaretes, jei kai kurie patys jų taip vadinami mokytojai akivaizdžiai rūko prie tų pačių kampų, ir net gi kartais su vyresnių klasių moksleiviais. Ko gi iš tikrųjų mokina tokie mokytojų veiksmai? Deja, būna atvejų, kad iš mokytojų burnų dvoksteli ne tik rūkalų, bet ir alkoholio kvapas. Ir šalia tokio pagėrusio pedagogo stovi vaikai, klausosi jo dėstomų žinių. Vaikai gi puikiai supranta, kame reikalas, ir tarpusavyje pasikalba, tik kad mokytojui į akis to nepasako.

Mokyklos valdžia dažnai puikiai žino tokias pedagogų silpnybes, tačiau žiūri į tai keistai atlaidžiai. Tik va kodėl? Nes, kai per mokyklos diskotekas ne kurie mokiniai, greičiausiai jų mokytojų pavyzdžių paskatinti, išgeria, juos tuoj labai viešai svarsto, baudžia, kviečia tėvus ir nepilnamečių inspektorius. Argi mokytojų veiksmai neįtakoja mokinius analogiskiems poelgiams mokyklose? Kodėl vieniems – galima, o kitiems – ne? Dar vienas aspektas, tai – kai kurių pedagogų leksikonas. Jei mokytojai vaikus nesidrovi pavadinti „šlykštynėmis”, „debilais” ir t.t., tai ko gali iš jų išmokti mokiniai? To paties. Tokių mokytojų negali gerbti nei mokiniai, nei bendradarbiai. Bet…tokie mokytojai dirba mokyklose ir teigia, kad be rėkimo ir baimes palaikymo su mokiniais dirbti neįmanoma. Kyla klausimas, ar tokie mokytojai turi moralinę teisę aplamai dėstyti mokyklose, kai patys negali susitvarkyti su savo vidinėmis priklausomybėmis? Ko verti jų dėstomi dalykai, net jei jie yra geriausi specialistai, jeigu žmonės nesusitvarko su savo žalingais įpročiais? O juk vaikai, tokie , kokie jie yra dabar mokyklose, tai – pačių mokytojų atspindys. Taigi, kada pasirodys mokytojų moralės įstatymas?
Jelena.lt

3 Komentaras

  1. Praktiškai visų mokyklų vidaus darbo taisyklėse yra aiškiai užrašyti punktai, kad mokytojams draudžiama rūkyti, svaigintis alkoholiu mokykloje ir jos teritorijoje. Po jomis – mokyklos vadovo parašas. Kas atsakingas? Vadovas…, kuris rodos nemato, po kuom pasirašo? :)

  2. Įsivaizduoju, bet kodėl niekas nebaudžia rūkančių mokytojų? O tai biudžetą papildytų :) Ir iš vis ką veikia rūkantys mokytojai mokykloje? :) Va man įdomu. Ko jie moko savo pavyzdžiu? Būtų mokiniai ne tokie užguiti gi parašytų peticiją, ar kokį kreipimasi į šalies prezidentę…

  3. cia va tai tiesa raso, kad mokytojai ruko mokikloje. mum buna sokiu pamokos, ir nuo mokitojo labai daznai smyrdi rukalais. tai taip nemalonu buna, o jis sokiu veda, turetu grozio mokyti, o cia dvokia is burnos. feee….

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+