Sėkmingo maitinimo krūtimi taisyklės

Kuo daugiau jūsų kūdikis čiulps krūtį, tuo greičiau krūtys pradės gaminti tokį pieno kiekį, kokio reikia kūdikiui.

Kuo anksčiau duoti krūtį tuoj po gimdymo.

Geriausiai, jeigu mažylis gaus pačiulpti dar gimdymo salėje. Pats pirmasis priešpienis yra būtinas naujagimiui, nes jis įjungia imuninę sistemą kovai su mikrobais, su kuriais naujagimis susiduria nuo pat pirmos savo gimimo minutės. Būtent priešpienis, o ne pienas maksimaliai tinka naujagimiui. Ką tik gimusio mažylio skrandis pritaikytas tik priešpieniui, kurį gavęs jis vystosi ir gauna pilnavertį maitinimą.

Mama ir kūdikis turi būti kartu nuo pat kūdikio gimimo

Tik tada mama gali iš karto pamaitinti naujagimį jam pareikalavus, jeigu jo niekas niekur neišneš. Gimdymo namuose maitinant 6-7 kartus paroje, kas 3-3,5 val. krūtys neturi pakankamos stimuliacijos. O naujagimiui toks režimas visiškai nenatūralus, nes iki gimimo jis maitinosi pastoviai. Yra normalu, jeigu vaikui bus duodama krūtis kad ir 20 kartų per parą. Nereikia skaičiuoti maitinimų – tai iš vis nereikalinga. Nereikia riboti kūdikio maitinimo laiko. Jeigu kūdikis teisingai paima spenelį – jūs nejausite jokio diskomforto. Galbūt pirmą para jausite neįprastą jausmą, kuris nelabai patiks, tačiau tai praeina. Daugelis moterų jaučia didelį pasitenkinimą maitindamos krūtimi.

Kodėl nereikia nutraukinėti – numelžti pieno

Kuo daugiau jūsų kūdikis čiulps krūtį, tuo greičiau krūtys pradės gaminti tokį pieno kiekį, kokio reikia kūdikiui. Jeigu jūs maitinate visada kai tik kūdikis paprašo, nenutraukinėjate pieno ir leidžiate žįsti tiek, kiek nori vaikelis, tada tarp jūsų išsivysto motinos – vaiko sistema. Tai reiškia, kad motinos krūtys gamina tiek pieno, kiek suvalgo jos kūdikis. O dabar įsivaizduokite, kad jūs numelžiate likusį pieną iki „paskutinio lašo” tačiau tai neįmanoma, nes pienas gaminasi pastoviai. Bet tuo būdu jūs duodate savo organizmui signalą, kad pieno reikia tiek, kiek jūs save išsimelžėte. Kitam maitinimui pieno bus dar daugiau, ir jums vėl reikės jį numelžinėti. Tuo būdu jūsų organizmas dirba dideliu režimu ir įmanoma, kad jis pavargs daug greičiau ir nebegamins pieno.

Kada palanku nutraukinėti pieną

Yra atvejų, kai pieną numelžinėti būtina. Būna, kai 3-4 dieną po gimdymo, pieno yra labai daug, o kūdikis silpnai čiulpia. Tirštas, riebus pienas dar sunkiai veržiasi per latakus, ir jeigu jo nenumelžinėti gali būti laktostazė ar net mastitas, be to atsiranda skausmas. Būtina nutraukinėti pieną ir prieš pradedant maitinti, jeigu krūtis yra kieta, ir mažylis sunkiai apžioja spenelį. Jeigu lieka pieno, reiktų vėl nutraukti kol krūtis taps minkšta. Labai gerai yra masažuoti nuo periferijos centro link, ypač sukietėjimus, nes ten užsistovi pienas. Galima masažuoti po šilti dušu ir stengtis išmasažuoti visus sukietėjimus iki jų išnykimo.
Gali tekti truputėlį nutraukinėti pieną per vasaros karščius, kai vaikas praranda apetitą.

Naktiniai maitinimai ir miegas

Mamai ir kūdikiui kartu miegoti nėra būtina, tačiau tai yra labai patogu abiems, nes mamai nereikia per miegus eiti prie kūdikio lovelės, o mažylis jaučia mamą ir yra daug ramesnis. Kartais prieš rytą vaikai nerimauja ir daug dažniau prašo krūtį, bet ir pieno naktį gaminasi daug daugiau. Tai dėl hormonų, dėl kurių ir gimdymai naktį vyksta daug dažniau. Tačiau naktiniai maitinimai – ilgalaikio maitinimo krūtimi garantas.

Kodėl nereikia kūdikio primaitinti

Jeigu jūs norite maitinti kūdikį krūtimi jums nereikėtų jo papildomai maitinti pieno mišiniais. Jeigu jūs manote, kad tai būtina – klystate, nes tai yra tik neteisingas psichologinis požiūris ir moters nepasitikėjimas savimi. Daugelis moterų ilgai ir sėkmingai maitinančios krūtimi savo vaikus, neturėjo net minties, kad jos vaikui gali nepakakti maisto. Jos dar būdamos nėščios tvirtai žinojo, kad maitins krūtimi ilgai ir sėkmingai, nes tai tobuliausias maistas kūdikiui. Jeigu būsima mama iš anksto baiminasi, ar jai užteks pieno savo mažyliui, pergyvena dėl to ar jis tikrai privalgys, tada ji tikrai iš anksto psichologiškai nusistatys naudoti mišinius. Žinoma, jeigu pirmomis dienomis dar nėra kūdikio – mamos ryšio, ir vaikas pačiulpęs vėl prašo valgyti, o mama prisiskaičiusi, kad maitinti reikia kas 3 val., tada ji padaro išvadas, kad turi mažai pieno ir reikia maitinti papildomai. Gavęs mišinių kūdikis užmiega, o mamos organizmas gauna signalą, kad pieno nebereikia ir gamina jo mažiau. Tuo būdu mažylis vėl maitinamas nebeprivalgo ir vėl reikia mišinių. Šiuo būdu jūs labai greitai pereisite prie dirbtinio maitinimo…

Papildomai maitinti nereikia, nors pieno ir mažai, tiesiog duokite mažyliui krūtį kai tik jis paprašo. Tik šiuo būdu jūsų organizmas gamins tiek pieno, kiek reikia jūsų kūdikiui.

Kodėl kūdikio nereikia girdyti

Nors yra nuomonės labai skiriasi, tačiau dauguma pediatrų sutinka, kad pirmų gyvenimo mėnesių naujagimiui maitinamam motinos pienu, joks kitas maistas ar gėrimas nereikalingas. Motinos pienas turi 90% vandens, todėl ne tik maitina, bet ir pagirdo mažylį. Kaip žinoma pienas krūtyje yra pasiskirstęs sluoksniais. Pirmas minutes čiulpdamas kūdikis gauna viršutinius skystesnius pieno sluoksnius, ir tik po to, jeigu ir toliau intensyviai čiulpia, jis gauna riebų pieną. Reiškia jeigu mažylis nėra alkanas, o nori tik gerti – tai tik ir atsigers.

Tačiau, jeigu yra karšta vasara ir mažylis labai prakaituoja, jam galima pasiūlyti vandens, bet jeigu jis nenori tai ir neverskite. Duoti kokias tai arbatas, kad ir vaistažolių yra nepatartina, gali būti, kad būtent jos ir sukels pilvo skausmus. Net tas arbatas, kurias rekomenduodavo naujagimiams, dabar sveikatos apsauga (RU) rekomeduoja tik nuo 4 mėnesio.

Kodėl prieš maitinimą nereikia plauti krūties

Kartą dienoje nusimaudyti po dušu ir nuplauti krūtis muilu – pilnai pakanka. Muilas – tai tiesus kelias į spenelių sutrūkinėjimą. Nereikia plauti krūtų ir po maitinimo. Net jeigu jūs turite problemų su speneliais – sutepkite juos savo pienu ir leiskite nudžiūti ore. Oro vonios būtinos krūtims. Gimdymo namuose reikalauja plauti krūtis, tačiau ten ligoninės aplinka. O namuose egzistuoja tik jūsų mikrobai, antikūniai, kuriuos perduodate su pienu. Mažyliui nekenkia, nes tai dalis jūsų, dalis jo. Kūdikio būvimas sterilioje aplinkoje negarantuoja apsaugos nuo infekcijos. Atvirkščiai: būdamas sterilioje aplinkoje ir neturėdamas galimybės susitikti su naminiais mikrobais, jis praranda galimybę ugdyti imuninę sistemą. Yra atvejų, kai visiškai sterilioje aplinkoje kūdikiai užsikrėtė stafilokoku, nes kitus mikrobus buvo užmušusi dezinfekcija ir vienintelis neužmuštas neturėjo konkurencijos.

Kartais jūs galite perskaityti visiškai absurdišką rekomendaciją, jog negalima kūdikio bučiuoti į skruostuką ar dar kur, kad neužnešti jam savo mikrobų. Žinoma, kad po tokios informacijos motinos nusiteikia psichologiškai neigiamai ir laiko vaikus iki metų maniežuose.
http://www.nash-aist.ru/index.php?action=breast_motherhood

5 Komentaras

  1. Šiame puslapyje straipsnio ir šios nuostabios mokyklos autorė ir jos gyvenimo epizodas… http://www.laisvesordinas.lt/laisve-ir-meile/aleks-ir-natalija/index.html

    Autorė visus savo pačios vaikus gimdė jos mokykloje teikiamu metodu, ir ji tokia ne vienintelė planetoje. Jau daugėja tokių sielos žmonių tobulas atėjimas į pasaulį.

  2. aciu uz tikroviska straipsni, nes mano trecia pagranduke taip ir auga :) bijau tik ar ji nepersivalgo, nes 2,5 men jau sveria 6 kg, nors gime tik 3 kg ar tai gerai? girdejau, kad del permaitinimo kudikysteje suauges gali tureti antsvorio problemu ?

    aciu

  3. Labai puikus straipsnis. Maitinimas krūtimi  nuostabus dalykas !

  4. Džiaugiuos, kad yra tokių tinklapių, kur galima gauti patikimos teisingos info. Anksčiau juk pasirinkimo nebuvo, tai ir klausydavo dauguma daktarų paistalų…Mes valgome tik MP ir augam kaip „ant mielių” – sveiki ir laimingi :)

  5. as viska taip ir darau,kaip ir parasyta,ir augame puikiai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+