„Šiūparinių“ sausainių receptas

Prieš gaminant šiuos žavius sausainukus, aptarkime keletą labai svarbių ir subtilių detalių – gaminimo proceso detalių. Pirmiausia tai apsidairykite po patalpą, kurioje gaminsite. Ar ji pakankamai išvėdinta ir švari? Neturėtų būti pašalinių kvapų ar trupiniuoto stalo. Gaminimo vietą švariai išvalykite: stalą, dujinę viryklę, grindis; pasiruoškite indus, įrankius bei vaisius. Visa perplaukite.

Jei tik yra galimybių, išsimaudykite prieš gaminant. Vilkėkite švarius drabužius, plaukus susisekite ar dar geriau, užsiriškite skarelę (čia moterims), kad koks plaukas nepatektų į gaminį. Taip reik gerai apsižiūrėt, kad plaukų nebūtų užsilikę ir ant drabužių, su kuriais gaminate. Įsivaizduokite, kaip jausis žmogus, kepinyje radęs plauką…

O dabar svarbiausioji dalis – savo švarioje ir gaivioje oazėje susikurkite pakylėtą nuotaiką: tai gali būti rami, maloni muzika; jūsų šypsena ir be abejo šviesios mintys. Nes visa tai atsispindės jūsų gaminamuose sausainiuose.

Pasiruošę? Puiku. Gaminimo eiga:

Taigi pradedama nuo „miltinės“ dalies. Imame baltą dubenį, į jį supilame 300 gr baltų miltų, įpilame 50 gr nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus. Aliejų pirštų galais įtriname į miltus. Gauname panašią į smėlį konsistenciją. Įberiame pusė šaukštelio kepimo miltelių. Išmaišome. Pilame po truputį šilto vandens ir formuojame minkomą minkštą tešlą. Minkome, kol gaunasi vientisas gabalas. Jį atidedame į šalį pusvalandžiui, kad brinktų, pridengiame drėgnu skudurėliu ar marle.
Toliau – ruošiame vaisius: du vidutinio dydžio obuoliai, dvi kriaušės, du bananai. Pirmiausia tai juos gerai nuplauname ir nusausiname. Obuolio bei kriaušės geriau yra nenulupti. Supjaustome vidutinio dydžio skiltelėmis ir atidedame į šalį, kad jų paviršius kiek apdžiūtų. :obuoliukas:

Kiek maždaug esame paruošę vaisių skiltelių, tiek ir reikėtų joms iškepti „padų“ . Taigi imame tešlą, padalijame į reikiamą kiekį gabalėlių. Iškočiojame paplotėlius ir kepame įkaitintoje orkaitėje 200 – 180 laipsnių temperatūroje, kol pagels (apie 20 min.) .Išimame, kad kiek atvėstų.

Išlydome šokoladą (apie 300 gr), įberiame į jį šiek tiek čili pipirų miltelių. Šviesus dubenėlis, kuriame lydomas šokoladas, yra statomas į puodą su verdamu vandeniu. Tiesiai ant ugnies dubenėlio su šokoladu statyti negalima, nes šokoladas prisvils. Šiek tiek šokolado šaukšteliu pilame ant pado, dedame vaisių ir jį apipilame šokoladu. Apibarstome smulkintais riešutais. Paliekame atvėsti, ir kad šokoladas sustingtų.
Sausainius patartina valgyti šviežius.

3 Komentaras

  1. Plačiau po tinklalapį pasidairius, būtumėte radusi ir šių sausainių nuotrauką ;)

  2. Aš tai net nelabai įsivaizduoju, kiap tokie sausaniai turėtų atrodyti? :) galėtų būt nuotrauka įkelta.. visad biaju rizikuoti, ji nematau, koks patiekalo galutinis vaizdas :)

  3. Na sakyčiau vyrams irgi reikia… skarele ar kažkuom prisidengt, ypač kai plaukai 30cm ilgio… ane?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+