Sveikas seksas jaunina žmogaus organizmą. O kas tas sveikas seksas?

Imunologas iš Miuncheno Peteris Šleicheris ir šveicaras medikas neuroimunologas tvirtina, kad lytinis aktas labai teigiamai veikia imuninę abiejų partnerių sistemą. Mokslininkai teigia, kad ilgalaikis seksas yra teigiamas tik tuo atžvilgiu, kai procesas vyksta meilės ir pasitikėjimo tarp partnerių pagrindu. Tik tuo atveju, kai įsimylėjėlius jungia švelnūs pasitikėjimo vienas kitam jausmai, lytinio akto metu gaminasi 1.5 karto padidintas fagocitų kiekis. Fagocitai kovoja prieš įvairiausias virusines infekcijas.

Medikai teigia, jeigu tarp partnerių nėra nuoširdžių meilės ar pasitikėjimo jausmų, lytinis aktas tarp partnerių stabdo daugybę biocheminių reakcijų. Organizmas nustoja gaminti oksitociną – laimės hormoną. Šio hormono trūkumas reiškiasi per patį lytinį aktą: greitas pavargimas, susierzinimas ir pastovūs galvos skausmai. Vėliau, jeigu žmonės nieko nekeičia seksualiniame gyvenime,  pradeda skųstis kitais negalavimais.

Ilgalaikis seksas prailgina gyvenimą

Mokslininkai tyrinėdami seksualines vyrų ir moterų galimybes įrodė, kad neriboto seksualinio malonumo procesas, prailgina gyvenimą ir pastebimai jaunina organizmą. Sankt – Peterburgo nacionalinio sveikatos instituto mokslininkas Rinad Minvaleev organizavo mokslinį eksperimentą, kuriame dalyvavo pats. Jis naudojo Vadžroli jogos elementus – sąmoningą sėklos sulaikymą. Savanorių buvo: 44 skirtingų amžių moterys ir 4 vyrai. Vidutinė lytinio akto trukmė buvo 2 valandos. Žmonės buvo tiriami šiuolaikine technika. Kiekvieną valanda buvo imamas jų kraujas hormoniniams tyrimams. Analizė parodė ypatingai padidėjusį hormonų kiekį kraujyje. Testosterono ir estrogeno kiekis išaugo du kartus, o skydliaukės hormono padidėjo 6 kartus. Būtent šitas efektas yra lygiavertis organizmo pasveikimui, aiškina Rinad Minvaleev.

Žmogaus senatvė ateina su hormonu sumažėjimu

Ilgalaikis lytinis aktas, hormonų kiekį kraujyje padidina tiek, koks būna pas 18 – 20 metų amžiaus jaunimą. Ir jeigu šitą hormoninį balansą išlaikyti, tai organizmo senėjimą galima sustabdyti tiek laiko, kiek norima.

Žmonės tamsią paros dalį skiria suartėjimui.  Seksas ryte, tai stulbinanti organizmo prabudimo ir malonios dienos pradžios priemonė. Žinoma, kai pora turi pakankamai rytinio laiko ir jai niekur nereikia. Rytinis išsaugantis energiją seksas puikiai įjungia organizmą į dienos veiklą. Meilės mene nėra netinkamo laiko seksui, nes šis puikus hormonų gamybos ir gyvybės stimuliavimo procesas, visada neša sveikatą ir poros santykių harmoniją. Reikia įvertinti, jog fiziologinė, nervų, endokrininė, fizinė ir dvasinė žmogaus būsena glaudžiai susijusi su lytiniu pajėgumu. Charakteris ir lytinis pajėgumas, yra susiję visais atžvilgiais. Tad jeigu žmogus saugoja savo energiją ir jo lytinis aktas augina ją, arba nesaugoja ir iššvaisto, tai atsispindi ir charakteryje, kaip drąsa ir bailumas, švelnumas ir grubumas, laisvė ir prievarta. Tie, kurių protas paniręs į sekso malonumus be meilės, niekada nėra buvę genijais ar atradėjais, užkariautojais ar išminčiais. Kai žmogus iššvaisto savo energiją galingumas dingsta, o protinis sugebėjimas pakeičiamas kitų žmonių sugebėjimais. Meilė nėra vienos tautos genialumas, kaip šiandien pilnas internetas prikimštas indų, kinų ir kitų rytų tautų meilės praktikų. Meilės monopolio neturi niekas ir negali turėti, nes žmogaus organizmas ir yra meilės kūrinys. Kiekvienas žmogus turi savyje gamtos harmonijos elementus – hormonus, ir jų sąveika su žmogaus noru žinoti, jausti ir mokėti, atneša natūralų lytinio akto procesą, kurio pradžia ir pabaiga yra vienas kitame. Tai nesibaigiantis dviejų mylimųjų gyvenimo aktas, kuris vyksta tol, kol tarp jų liepsnoja meilė. Paruošė © www.sveikata666.lt

Search

+