Tiems, kurie netingi skaityti

Niekam ne paslaptis, kad Indija – keistokas kraštas. Taip pat jau nieko nestebina, kad būtent ši šalis yra pirmaujanti pagal šlapimo vartojimą sveikatingumo tikslais. Tačiau metų pabaigoje Indija neabejotinai pasieks dominavimo šioje srityje viršūnę, nes į rinką ketina paleisti karvių šlapimo pagrindu pagamintą gaivųjį gėrimą. Vienas Indijos nacionalistų judėjimo atstovų patikino, jog šis gėrimas tikrai nebus šlapimo skonio – priešingai – jis būsiąs malonus gomuriui dėl įvairių natūralių žolelių. Šis gėrimas, jo teigimu, bus ne tik amžinos sveikatos eleksyras, bet kartu ir vietinės gamybos šedevras, būtinas kovai su Coca-Cola ir Pepsi bei jų nešama užsienio įtaka.

***

Nuo to laiko, kai žaltys begėdiškai obuoliu suviliojo Ievužę, gyvatės mūsų religinių vadovų buvo tiesiog nustumtos į gilų šešėlį. Tačiau Ados Barak SPA, esančiame šiaurės izraelyje, šie šliaužiojantys tvariniai vėl atgavo savo buvusią didybę. Ada Barak ėmė ir susivokė, kad gyvatės gali būti labai naudingos giluminiam odos masažui, nes jų vinguriavimas sukelia malonų atpalaiduojantį minkymo pojūtį. Per 80 dolerių kainuojantį seansą galima „pasimėgauti” rangymusi ant veido, kaklo ir net dekoltė srities.

***

Michael Reed, 50-ies metų vyriškis, buvo apkaltintas bandymu apvogti Eddie’s Fried Chicken, greito maisto restoraną, esantį Texas’e (JAV). Vyras buvo „ginkluotas” tik medžio šaka ir buvo greitai neutralizuotas ryžtingo ir atsidavusio 56-erių metų darbuotojo. Pastarasis buvo garbingas žmogus, todėl pasičiupo šluotą ir įnirtingą kovą vyrai tęsė iki tol, kol plėšikas nusprendė mesti šaką šalin ir sprukti. Vištienos kvapu suviliotas plėšikautojas netoliese buvo areštuotas.
***
Kiekvienas žmogus, sukūręs ką nors nauja, gali savo išradimą užregistruoti patentų biure. Nieko keista, kad tarp daugybės nepaprastai naudingų išradimų atsiranda ir keli visiškai mums nesuprantami. Pagal Didžiosios Britanijos standartus išradimai žymimi specialiu kodu. Štai keli jų.

GB2221607 – pirštinės įsimylėjėliams – tai pirštinės, kurios yra lyg susiūtos viena su kita. Pasakysite – kas čia ypatinga, susiūtos dvi pirštinės. Visa šio išradimo esmė yra tai, kad abi pirštinės neturi atskirų delnų, dėl šios priežasties galima liestis su antruoju nešiotoju. Kaip sako pats išradimo autorius, pirštinių dydį galima keisti ir pritaikyti kad ir mamai su vaiku.

GB2272154 – kopėtėlės, padedančios vorams išlipti iš vonios. Kopėtėlės padarytos iš plonos latekso juostelės ir pritvirtinamos prie vonios vidaus. Pasak autoriaus, vorai, įkritę į vonią, patys susiras kopėtėles ir sėkmingai jomis išsigelbės.

GB2060081 – autobusas, varomas arklio. Autobuso viduje yra patalpa, skirta arkliui. Arklys eina per konvejerį, kuris suka ratus. Vairuotojas turi visus įprastus valdymo prietaisus – vairą, pedalus, greičių dėžę ir t.t. Prieš arklį yra įmontuota dėžė su pašaru, kurios vieta yra reguliuojama. Kuo toliau yra pašaras, tuo greičiau arklys bėga, ir atvirkščiai. Dar yra įmontuoti termometrai, matuojantys gyvulio temperatūrą ir leidžiantys atsižvelgti į gyvulio nuovargį.

GB2172200 – kepurė-skėtis. Šis išradimas atrodo tikrai beprotiškai, tačiau, kaip bebūtų keista, jis yra sėkmingai naudojamas. Vienas didžiausių šio skėčio privalumų, kad jo nereikia laikyti rankoje. Šis išradimas buvo sukurtas lietingoje Didžiojoje Britanijoje, bet išpopuliarėjo visame pasaulyje.

GB2267208 – nešiojamoji kėdė. Ši kėdė pritvirtinama prie vartotojo diržo, ją galima nešiotis, kur tik nori. Ši kėdė gaminama iš neperšlampamų medžiagų, todėl labai patogi keliautojams, gatvės muzikantams, turistams ar žmonėms, dirbantiems lauke.

US4233942 – ilgaausių šunų pagalbininkas. Tai išradimas, uždedamas ant ilgaausių šunų ausų, kai jie ėda. Taip siūloma daryti, kad ausys neapsiveltų maistu. Pats „prietaisas“ primena tualetinio popieriaus ritinėlio tūtelę.

FR2694256 – arklys amfibija. Pasak autoriaus, šis išradimas gali būti naudojamas sužeistų arklių vandens terapijai, arklių sportui arba kaip transporto priemonė. Pats įrenginys atrodo labai įdomiai: tai vandens dviračio, valties, triračio ir vežimo junginys. Arklio kojos eina kiaurai per įtaiso dugną, todėl arklys gali plukdyti valtį. Valties gale yra du ratai, kuriuos gali sukti „vairuotojas“ mindamas pedalus. Prietaisas vadinamas amfibija, nes lygiai taip pat sėkmingai gali judėti ir sausuma.

US5509859 – įsivaizduojamo šuns pasaitėlis. Pavadėlis yra pagamintas iš kietos medžiagos ir sudaro įtempto odinio pavadėlio įspūdį. Antkaklis juosia įsivaizduojamo augintinio kaklą ir nugarą. Į antkaklį įmontuotas garsiakalbis, skleidžiantis gyvo šuns skleidžiamus garsus. Antkaklis dar ir švyti blyškiai geltonai, kad suteiktų nežemišką įspūdį.
***

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+