tongat ali

Tongkat ali suteiks energijos ir sužadins seksualinius troškimus

Tongkat Ali (Mokslinis pavadinimas: Eurycoma longifolia, liet. – Ilgalapis vyrilis) – nedidelis medis, augantis Malaizijoje, Tailande ir Indonezijoje. Kiekviena augalo dalis naudojama liaudies medicinoje.

Tongkat šaknis Azijoje naudojamas kaip tonikas, suteikiantis energijos, taip pat sužadinantis seksualinius troškimus. Kai kurie žmonės vadina ją Malaizijos ženšeniu, ar net unikalia moteriška „Viagra“, nepaisant to, kad šaknies poveikis žmogaus organizmui, neurotransmiteriams (dar vadinamas euromediatoriais – organizme susidarantys cheminiai junginiai, pernešantys nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių cheminėse sinapsėse) ir cheminėms medžiagoms, taip pat seksualiniam aktyvumui labai skiriasi nuo erekcijos disfunkcijos atveju skiriamų cheminių vaistų. Tongkat sudėtyje randama neuropeptidų, kurie daro teigiamą įtaką seksualiniam norui ir suteikia energijos kitai veiklai.

Ilgalapio vyrilio šaknies nuoviras Malaizijoje ir Pietryčių Azijoje naudojamas kaip afrodiziakas praradus lytinį potraukį ir impotencijos atvejais, taip pat kitų ligų gydymui, įskaitant pogimdyminę depresiją, maliariją, hipertenziją ir nuovargį. Malaizijos vyriausybė daug investuoja į mokslinius tyrimus apie galimą tongat ali naudą sveikatai, į pagalba pasitelkdama ir nevyriausybines organizacijas.

2003 metais Tongkat Ali buvo kliniškai išbandytas kartu su placebo preparatu, o tyrimo rezultatai buvo paskelbti „British Journal of Sports Medicine“. Bandymai parodė per 12 savaičių naudojimo laikotarpį žymiai padidėjusį testosterono lygį palyginti su žmonėmis, kuriems buvo duodamas placebas.

Ilgalapio vyrilio šaknies galima rasti įvairiuose papilduose, skirtuose sustiprinti libido, atkurti hormonų pusiausvyrą (kortizolio ir testosterono lygį) ir pagerinti sportinius rezultatus. Vyrų ir moterų testosterono lygis viršūnę pasiekia amžiuje tarp 25 iki 30 metų, o vėliau krenta maždaug po 1-2% per metus. Sulaukus 60 metų amžiaus testosterono lygis paprastai pasiekia 40-50% jaunystės lygio ir gali būti dar mažesnis dėl streso ir gyvenimo būdo (netinkamos dietos, judėjimo ir miego trūkumo).

Ilgalapį vyrilį galima laikyti ne tiek testosterono „generatoriumi“, kaip pavyzdžiui, anabolinius steroidus, o labiau normalaus testosterono lygio atkūrimo priemone (nuo žemo iki normalaus). Tai daro šį augalą ypač naudingą žmonėms, kurie stengimai numesti svorio, vidutinio amžiaus asmenims, kenčiantiems nuo chroniško nuovargio arba depresijos, taip pat intensyviai besitreniruojantiems sportininkams, linkusiems į nuovargio riziką.

Tongkat šaknies naudojimo neigiami padariniai

Net žolelių afrodiziakai turi trūkumų.  Vienas iš galimų šalutinių poveikių, tongkat ali vartojant didelėmis dozėmis – nemiga. Tai gali būti labai nemalonu žmonėms, kurie jau turi miego problemų. Aplamai, geriau vartoti mažesnę dozę keletą dienų, nei didesnę per vieną dieną.
Kai kurie žmonės gavę didelę ilgalapio vyrilio dozę tampa neramūs, lengvai supyksta. Todėl jiems geriau negerti šio augalo preparatų prieš vairuojant arba atliekant kitus darbus, reikalauja koncentracijos ir atidumo.
Didelės Tongkat šaknies dozės gali padidinti širdies susitraukimų dažnį, kuris yra nepriimtinas žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ligų.

Oralinio toksiškumo bandymai su žiurkėmis parodė šaknies ekstrakto žalingą poveikį, vartojant 2000 mg vienam kilogramui kūno svorio. Tačiau nepastebėta neigiamo poveikio graužikams davus preparato daugiau nei 1000 mg / kg kūno svorio. Visa tai leido ilgalapio vyrilio ekstraktą priskirti cheminių medžiagų ženklinimo 5 kategorijai (labai saugus).

Be labai aukšto saugumo lygio, kurį parodė  toksiškumo bandymai su graužikais, nėra užfiksuota jokių nepageidaujamų tongkat šaknies šalutinio poveikio tyrimų su žmonėmis ataskaitose. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu 20 sveikų vyrų (38-58 metų amžiaus) 2 mėnesius kasdien vartojo dideles ilgalapio vyrilio ekstrakto dozes (600 mg per parą) rr tai neturėjo jokios neigiamos įtakos nei kraujo sudėčiai, nei kepenims, nei inkstams.

Ilgalapio vyrilio galima įsigyti supjaustytų šaknų, ekstrakto ar tablečių pavidalu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+