Vaikų stovyklos: 6 svarbiausi dalykai, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis

Vasara vaikams neretai asocijuojasi su stovyklomis, naujomis pažintimis bei, žinoma, smagiu mokymosi procesu. Gana dažnai pasirenkamos tokios vaikų stovyklos, kurios padeda įgyti tam tikrų žinių ar patobulinti turimus įgūdžius, tad nekyla jokių abejonių, kad stovyklos yra net labai naudingos. Vis dėlto, artėjant vasarai tėveliams tenka gerai pasukti galvą, kokią vaikų stovyklą vertėtų pasirinkti – juk galimybių šiuo metu turime iš tiesų daug. Taigi, į ką svarbiausia atsižvelgti?

1. Apsispręskite dėl stovyklos tipo

Gali būti pasirenkamos anglų kalbos stovyklos vaikams https://intellectus.lt/dienos-stovykla/, įvairios sporto stovyklos, jaunųjų gamtininkų stovyklos, ir t.t. Galite būti maloniai nustebinti, kad rinktis tikrai yra iš ko, tad įvertinę, kokie yra vaiko pomėgiai, ar kokius įgūdžius jam reikėtų patobulinti, tikrai galėsite priimti tam tikrą sprendimą. Nors gali atrodyti, kad anglų kalbos stovyklos vaikams bus pernelyg nuobodžios, tačiau taip tikrai nebus – stovyklos metu parenkami tokie mokymosi metodai, kurie labiau primena pramogas nei darbą, tad žinių įgyjama kur kas paprasčiau.

2. Numatykite biudžetą

Nors kaina neturėtų būti svarbiausiu kriterijumi renkantis stovyklą, tačiau tuomet, jei iš anksto numatomas tam skirtas biudžetas, priimti tam tikrą sprendimą bus galima gerokai paprasčiau. Tuo atveju, jei biudžetas yra gana ribotas, puikiu pasirinkimu gali būti trumpesnės trukmės stovyklos ar pan. Vaikų stovyklų internetinėse svetainėse tikrai galėsite rasti informacijos apie nustatytas stovyklų kainas, tad apsispręsti tikrai nebus labai keblu.

3. Stovyklos vieta

Vaikų stovyklos yra organizuojamos ne tik mūsų šalyje, bet taip pat ir užsienyje, todėl pagalvokite, kuris šių sprendimų gali būti pačiu palankiausiu. Nors kelionės į užsienį vaikus tikrai visada žavi, tačiau kai kurie vaikai būdami toli nuo namų gali imti nerimauti. Jei rinksitės stovyklą, organizuojamą mūsų šalyje, taip pat galėsite pasvarstyti, kokiuose miestuose organizuojamos stovyklos galėtų geriausiai pasiteisinti.

4. Stovyklos trukmė

Dažniausiai yra pasirenkamos 7-14 dienų trunkančios vaikų stovyklos, tačiau tikrai nebūtina tuo apsiriboti. Taip pat yra siūloma rinktis ir trumpesnės ar ilgesnės trukmės stovyklas, tad įvertinkite, koks pasirinkimas galėtų būti pačiu palankiausiu, ir tikrai galėsite priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Jei baiminatės, kad vaikas nerimaus būdamas toli nuo savo tėvų, galite rinktis vienos dienos stovyklas, kurios vyksta nuo ryto iki vakaro: ryte vaiką nuvešite į stovyklą, o vakare parsivešite namo.

5. Susiraskite informacijos apie įvairias stovyklas

Dauguma stovyklų turi internetines svetaines, kuriose yra skelbiama visa svarbiausia informacija, susijusi su stovyklų metų organizuojamais užsiėmimais, ir t.t. Gali būti svarbu tai, kokie mokytojai veda užsiėmimus, kokia mokymosi metodika yra taikoma, ir pan. Taip pat palanku susirasti atsiliepimų apie įvairias organizuojamas stovyklas, nes tai gali padėti dar paprasčiau priimti vienokį ar kitokį sprendimą.

6. Vaikų amžiaus grupė

Taip pat svarbu įvertinti, kokio amžiaus vaikams yra siūlomos stovyklos. Dažniausiai yra numatoma, kokio amžiaus vaikai gali patekti į organizuojamų stovyklų grupes, nes skiriasi vaikų turimi įgūdžiai, mokymosi ypatumai, ir t.t. Be to, bendrauti su bendraamžiais vaikams visada yra smagiausia, taigi, geriausia, kai į stovyklų grupes patenka panašaus amžiaus vaikai.

Kad ir kokią stovyklą nuspręstumėte pasirinkti, labai svarbu neatidėlioti registracijos į pasirinktas stovyklas, nes vėliau gali būti tiesiog per vėlu. Kad taip nenutiktų, stovyklų paiešką pradėkite dar iš anksto, o tuomet, jei kiltų tam tikrų neaiškumų, tiesiog susisiekite stovyklos internetinėje svetainėje nurodytais kontaktais.

Search

+