plaukų dažymas

Vienspalvis plaukų dažymas: ką derėtų žinoti

Vienspalvis plaukų dažymas: „Kas čia tokio sudėtingo?“ Atrodo, kad tereikia nusipirkti plaukų dažų, sumaišyti, užtepti ant plaukų, ir štai – plaukai nudažyti! Tačiau neretai net ir vienspalviu dažymų iškyla bėdos, o rezultatai – nedžiugina. Dažniausiai pasitaikančios problemos: per šviesios plaukų šaknys, plaukų galiukai tampa beveik juodi, dažant tamsiu atspalviu, dažai negula tolygiai. Tam, kad išvengtum šitokių nemalonumų, laikykis kelių paprastų taisyklių.

Niekada nepirk dažų, šviesesnių, nei tavo plaukų spalva.

Ši taisyklė skirta jau dažytiems plaukams. Jeigu jau dažytus plaukus nudažyti šviesesniais dažais (pavyzdžiui, jeigu tu nori pridėti kokį nors atspalvį), išeis taip, jog didžioji dalis plaukų ir jų šaknelės skirsis. O juk būtent šaknys suteikia ryškią spalvą, didžioji dalis plaukų – atspalvį. Tai tikrai neatrodo gražiai.

Norint tik nedaug pakeisti plaukų atspalvį, rinkis plaukų dažus tokios pat spalvos, bet šviesesnio atspalvio. T.y., jeigu nori pridėti šiek tiek rudeniškų spalvų, tai rinkis kaštoninę spalvą su trupučiu įlieto aukso, o ne tiesiog auksinę spalvą.

Dažai dažų nešviesina

Ši taisyklė būtinai turi būti rašoma didelėmis raidėmis ant plaukų dažų pakuočių. Kartais merginos, norinčios nudažyti savo plaukus šviesiau, dažo savo tamsius plaukus šviesiais dažais. To pasekmė – šviesios šaknys ir nešvarus atspalvis ant likusių plaukų. Įsimink: dažai dažų nešviesina, o spalvos, kurios nurodytos, kaip rezultatai, pasirodo tik ant prieš tai nedažytų plaukų.

Jeigu nori nudažyti savo plaukus šviesesne spalva, tai būtina nuplauti jau esamus dažus nuo plaukų specialia priemone ir tik tada jau dažyti geidžiama spalva.

Truputį apie tamsią spalvą

Neretai merginos, kurios ilgą laiko dažo plaukus tamsiai įprastais dažais iš parduotuvės, pastebi, kad jų plaukai tampa beveik juodi (net ir su ta sąlyga, kad dažų spalva ir tonas nėra keičiami). Tada matomi praktiškai juodi plaukai ir kaštoninės spalvos šaknys. Tai nutinka dėl dažų prisikaupimo plaukuose ir pastovaus plaukų dažymo 6% oksidu (tai standartinė oksido koncentracija ne profesionaliuose tamsių spalvų plaukų dažuose). Tuo tarpu dažant ne šakninę plaukų dalį salone naudojami viso labo 1,5% koncentracijos dažai.

Jeigu tu naudojiesi įprastais plaukų dažais, tada veik šitaip: nudažyk šaknis, o po 10-ies minučių iki nuplovimo, nudažyk likusius plaukus likusiais plaukų dažais, prieš tai sumaišius dažus su mėgiamiausia plaukų kauke santykiu 1:1. Tokiu būtu atnaujinsi spalvą ir neleisi dažams pernelyg smarkiai kauptis plaukuose.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+