muilažole

Tai – putoklis, dar vadinamas muilažole :)
Puikus augalas, senolių naudojamas vietoj muilo. Auga jis pakelėse, pakrantėse, net panamėse. Na ir šiaip darželiuose žmonės augina. Pabandžiau ir aš jį. Nusiskyniau rožinių (būna jų ir baltų) jau pavytusių žiedų, lapų. Sudrėkinau rankas, ėmiau trinti augalą tarp delnų. Puikiausiai putoja, rankų ir veido oda švelni švelni, delnai balti. O kvepia! Kelias valandas kvepėjo.
Putoklis savo sudėtyje turi saponino, kuris veikia kaip valymo priemonė, nedžiovinanti odos.
Putoklio žiedelių putos yra gera priemonė nuo spuogų, nes saponinas veikia kaip dezinfekatorius. Tik patariama neragauti nei žiedų, nei lapų.
Vidiniam vartojimui paprastai naudojami putoklio šaknys ir šakniastiebiai. Iš jų, sudžiovinus, daromi antpilai ar tai išoriniam naudojimui, pvz. žaizdoms plauti, ar tai vidiniam – peršalus.

3 komentarai
 1. Anonimas
  Anonimas rašo:

  kazkur skaičiau kad su laukinės mėtos arbata gerai rytais skalauti burną. pora kartų paskalauji ir išspjauni, o kas liko galima skaniai išgerti :) su mėta to dar nebandžiau, bet ir žalia arbata man puikiai tiko

  Atsakyti
 2. Anonimas
  Anonimas rašo:

  štai putoklio nuotraukėlė :) nufotografau ši rytą ir nuskyniau porą visai sudžiovusių žiedelių gelestau: pabandžiau rankas nusiplauti ir suputojo, na gal ne tiek kiek muilas :) bet rankas gerai nuplovė ir tikrai skaniai kvepia. galima pasidžiovinti ir bus muilas žiemai :)
  dar yra tokia naktižiedė, irgi putojanti gėlytė :roza:

  Atsakyti
 3. Anonimas
  Anonimas rašo:

  O ką daryti žiemą? O plaukus kaip su juo plauti? Na man jis kažkaip nelabai putoja :) gal sausas koks. Užmerkiau nakčiai žiūrėsim ką jis išplaus :)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.