Žvilgsnis į onkologiją iš kosmoso

Mažai judamas darbas yra pavojingas vyrų sveikatai

Tie, kurie daug sėdi darbe, vėžiu serga trečdaliu dažniau, nei tie, kurie pagal jų darbo sąlygas daug juda.
Tokius rezultatus gavo Švedijos Karolinos instituto mokslininkai, ištyrę 45 000 vyrų nuo 45 – 79 metų amžiaus. Išvengti pavojų padės sportas. Mokslininkai teigia, kad reguliarūs fiziniai pratimai įtakoja kai kurių hormonų kiekį, kurie stabdo vėžio vystymąsi, reguliuojant testosterono lygį. Mokslininkai rekomenduoja vyrams bent valandą kasdien daryti reguliarius fizinius pratimus. Nebūtina išsikrauti kaip varžybose, pakanka greito ėjimo arba važiavimo dviračiu.

Žvilgsnis į onkologiją iš kosmoso

Įkaitinus ar atšaldžius nedidelį žmogaus odos plotą ir tada pažiūrėjus per infraraudonųjų spindulių kamerą, kaip pasikeitė jo temperatūra, galima išskirti netgi pačius nežymiausius pokyčius audinyje. Pažeistos ląstelės šąla visiškai kitaip, nei sveika oda. Anksčiau su šia technologija, kuri vadinosi trimatė šiluminė tomografija, NASA ieškojo defektų kosminių laivų medžiagose. Dabar ją ėmė taikyti medicinoje. Matuojant odos atvėsimo greitį po įkaitinimo, mokslininkai iš RAŠA universiteto medicininio centro aptinka pokyčius odoje dar gerokai prieš jiems tampant matomais.

2 Komentaras

  1. Ale jei jau žmogus kart nuo karto sugeba išsimaudyti šaltoje jūroje, šaltu metų periodu, tai jau nebūtina nei ta NASA aparatūra :) Švarus kūnas, švari sąmone ir pati jaučia kas yra kaip. Kai tik yra koks sutrikimas iškarto jaučiasi savijautoje.

  2. NASA aparatūra, be abejo, parodo tikslų pakenkimą, tačiau,  kad kažkas ne taip, sutrikus apykaita toje ar kitoje vietoje – taip pat gerai parodo ir maudynės žiemą, po krūvio, kad ir jūroje, be abejo prie minusinės temperatūros. Tai matosi odos spalvos netolygumu. Randai, sumušimai, kitoks sutrikimas tampa labai gerai matomas.Oda, su pažeistais audiniais, sutrikusia apykaita lieka balta, matinė, o sveika – paružavėja, garuoja, gražiai atrodo, jaučiasi malonių adatėlių terapija :) . Jeigu imtis sistemingų,  tam tikrų masažų, galima savimasažų, šios vietos atsistato, ir viso kūno oda rodo gerą apykaitą. Manau, kad ir gilesni audiniai po oda taip pat atsistato, jeigu jau oda rodo gerą savo stovį. Ypač sutrikus galūnių apykaitai, šaltis suteikia daug nemalonių pojūčių, nes jos daug greičiau sušala.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+