7 kenksmingi produktai, skatinantys organizmo senėjimą

Su amžiumi metabolizmas organizme sulėtėja, hormoninės sistemos funkcija slopinama, o oda raukšlėjasi, nes sumažėja kolageno ir elastino gamyba. Senėjimas yra natūralus procesas, kurio mes negalime sustabdyti, bet gera genetika, atidus savęs prižiūrėjimas ir tinkama mityba gali daryti stebuklus. Pašalinkite iš savo dietos visus žemiau išvardytus produktus ir jūs galėsite patęsti savo jaunystę.

Odos senėjimas: kokie gėrimai tai sukelia?

Mūsų epidermį neigiamai veikia alkoholiniai gėrimai ir tam yra pagrįstas paaiškinimas. Mokslininkai įrodė, kad alkoholis stimuliuoja dehidrataciją, dėl kurio raukšlių piešinys ant veido tampa labiau matomas. Šią nuomonę savo knygoje išreiškė garsi dietologė Sara Jane Bedvel. Tačiau odos senėjimas nėra vienintelis alkoholio vartojimo šalutinis poveikis. Daug laipsnių turintys gėrimai išplečia kraujagysles ant veido, todėl tokio atsipalaidavimo mėgėjus lengva atpažinti iš raudono ir išsipūtusio veido bei maišelių po akimis.

Priešlaikinis senėjimas – vakuuminėse pakuotėse parduodamų maisto produktų nuopelnas

Vystantis chemijos pramonei atsiranda vis daugiau konservantų, dažiklių, aromato ir skonio stipriklių. To dėka mes gavome galimybę gaminti maistą rečiau, nes dėl įvairių priedų produktų galiojimo laikas gerokai pailgėjo. Visokiausi  pusgaminiai išlaisvino mus nuo būtinybės stovėti prie viryklės po sunkios darbo dienos, juk dabar pakanka mikrobangų krosnelėje pašildyti blynelius arba bet kokį kitą paruoštą patiekalą ir numalšinti savo alkį. Vienintelė problema yra tai, kad šie patiekalai nėra naudingi kūnui, o tik kenkia jam, nes cheminiai priedai skatina susidarymą organizme laisvųjų radikalų – pagrindinių priešlaikinio senėjimo ir vėžinių ligų kaltininkų.

Druska

DruskaPirmiausia į galvą ateina visų rūšių marinatai ir sūdyti gaminiai, tačiau daug druskos yra ir visų mėgstamose dešrelėse, rūkytuose produktuose, dešrose ir kituose mėsos pramonės produktuose. Dideliais kiekiais vartojama druska sulaiko vandenį organizme, sukelia patinimą, o tai vizualiai prideda mums daugiau metų. Bet ne tik šis šalutinis poveikis neigiamai veikia senėjimą. Su amžiumi kūne sumažėja kolageno ir elastino gamyba, dėl to padidėja kaulų trapumas ir lūžių rizika. Druskos kaupimasis dar labiau pablogina esamą padėtį, nes dėl jos raumenys, kaulai ir audiniai gauna nepakankamą mineralinių druskų kiekį.

Cukrus ir visi saldumynai – pagrindiniai mūsų jaunystės priešai

Cukrus tiesiogiai pagreitina odos ir kūno senėjimą, kadangi turi savybę būti atidėtas kaip atsargos epidermio kolageno pluošte, taip sumažindamas jo atsparumą. Be to, cukraus skilimo produktai pritraukia ir sulaiko laisvuosius radikalus, apie kurių daromą žalą jaunystei jau buvo kalbėta. Gausiai naudojant cukrų ir kitus saldumynus galite išprovokuoti medžiagų apykaitos sutrikimą ir susilpninti imuninę sistemą, todėl šiuo atveju kalbėti apie jaunystės pratęsimą nėra reikalo. Be to, cukraus įsisavinimui organizmas sunaudoja daug kalcio, išplaudamas šį mineralą iš kaulų ir padidindamas jų trapumą, kaip ir druska. Cukrus taip pat yra pagrindinis riebalų kaupimosi kaltininkas ir ne paslaptis, kad žmonės su pertekliniu svoriu atrodo daug vyresni nei jų pasitempę ir liekni bendraamžiai.

Trans riebalai

Jau daug buvo kalbėta apie trans riebalų turinčio maisto pavojų. Tai viena iš pagrindinių aterosklerozės, insulto, širdies priepuolio, diabeto ir kitų ligų priežasčių. Bet kaip tai aktyvuoja priešlaikinį senėjimą? Neseniai mokslininkai įrodė, kad trans izomerai gali padidinti kenksmingo cholesterolio kiekį kraujyje ir sumažinti gerojo lygį. Taigi, jie slopina mūsų organizmui naudingų polinesočiųjų riebalų rūgščių darbą. Ir jei atsižvelgti į tai, kad odos paviršiaus išskiriamas sekretas, kuris apsaugo ją nuo neigiamo aplinkos poveikio ir išlaiko drėgmę, yra beveik visiškai sudarytas iš šių rūgščių, tai lengva atspėti margarino valgymo pasekmes, kaip ir visokiausių užkandžių, saldumynų, šaldytų produktų, kurie taip pat stimuliuoja senėjimo procesus.
Be to, mokslininkai įrodė, kad transgeniniai riebalai prisideda prie uždegimo vystymosi organizme, taigi ir veido spuogų, aknės ir kitų defektų atsiradimo, kurie įneša savo indėlį į odos senėjimo priežastis. Maža to – oda tampa lengviau pažeidžiami ultravioletinių spindulių, kurie be gailesčio paspartina jos suvytimą.

Energetiniai gėrimai – senatvė už žvalumą


Atrodytų, kad net vaikai žino apie energetinių gėrimų keliamą pavojų, tačiau mažai žmonių prie lūpų keldami malonaus skonio skystį galvoja apie ankstyvo senėjimo procesą. Tuo tarpu jo sudėtyje yra kofeino, kuris ne tik sukelia priklausomybę, verčiančią vėl ir vėl pirkti produktą, bet taip pat skatina dehidrataciją, kuri taip pat neveda prie šviežumo ir jaunystės. Energetiniuose gėrimuose labai daug cukraus ir rūgščių, kurios sunaikina dantų emalį, jiems suteikdami gelsvą atspalvį, kuris vizualiai padidina mūsų amžių. Ir jei iš pradžių pajuntame energijos ir jėgų antplūdį, vėliau mes jaučiamės pavargę ir tarsi apdaužyti, o tokioje būklėje, sutikite, yra gana sunku atrodyti jaunesniu. Iš tiesų, energetiniai gėrimai nesuteikia energijos, o padeda ją „išspausti“ iš organizmo, ypač antinksčių. Žmogus priverčiamas naudoti papildomus savo organizmo išteklius, tačiau, anksčiau ar vėliau organizmui tenka sugrąžinti tai, kas iš jo atimta. Todėl vėliau jaučiamės pervargę, nervingi, kankina nemiga, depresija ir t.t.

Rafinuotas aliejus

Mes nedvejodami jį naudojame maisto ruošimui, tikėdami, kad aliejuje sveikiau kepti mėsą ar dar ką nors nei margarine ar gyvuliniuose riebaluose. Tačiau ankstyvas senėjimas daugiausia yra „nuopelnas“ rafinuoto aliejus, kuris gaminamas taikant daugybę perdirbimo procesų. Siekiant iš grūdų išgauti aliejų naudojamas toksiškas naftos chemijos produktas heksanas, ir nors gamintojai užtikrina mus, kad galutiniame produkte jo junginių nelieka nei pėdsako, gydytojai pataria neskubėti patikėti jų žodžiais.
Be to, po aliejaus išgavimo jo laukia dervų ir lipnių medžiagų šalinimo procedūra, o kartu su jomis dingsta ir maistinės medžiagos, pvz. mineralai ir vitaminai. Galiausiai mes gauname kažką, nesuteikiantį jokios naudos ir netgi kenksmingą organizmui, spartinantį senėjimo procesus.

Jeigu pastebite, kad oda yra stipriai dehidratavusi ar jai trūksta elastingumo, dėl atstatomųjų procedūrų galite kreiptis ir į srities profesionalus – SV Plastinės Chirurgijos Centro interneto svetainėje skaitykite apie odos būklę gerinančias, vitaminais užpildančias procedūras.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+