Toksinų valymas

Toksinų valymas maisto produktais

Išvalyti organizmą nuo toksinų žmonės dažnai bando pavasarį arba vasaros pradžioje. Tuo metu daugelis nori pasirūpinti savo kūnu. Dabar vaistinėse yra daug preparatų kūno detoksikacijai. Taip pat atidaromos įvairios biologinio atkūrimo klinikos, o daugelis abejotinų žmogaus kūno valymo būdų nuolat reklamuojami internete. Tačiau išvalyti organizmą nuo toksinų galima ir tam tikrų maisto produktų pagalba. Apskritai, ši tema yra tokia aktuali ir specifiška, kad čia be profesionalios pagalbos negalima apsieiti.

Kas yra toksinai?

Toksinai yra sveikatai kenksmingos medžiagos, kurios gali būti cheminės ir natūralios kilmės, susidariusios žmogaus kūne dėl gyvybinės veiklos, ligos, medžiagų apykaitos sutrikimų arba patekti iš aplinkos kartu su maistu, skysčiais ar oru.
Toksinai tam tikrais kiekiais susidaro kiekvieno žmogaus kūne kasdien. Ir jei sveikame organizme toksinai palaipsniui pašalinami, tai sergant sunkioms šalinimo sistemos ligoms to neįvyks. Taip pat būtina pasakyti, kad stresinės sąlygos bei neteisinga mityba nėra pagrindinė toksinų susidarymo ir kaupimosi organizme priežastis. Su šiais veiksniais, atitinkami žmogaus organai gali susidoroti be problemų. Išvalyti organizmą nuo toksinų turėtų tokie organai kaip kepenys, inkstai ir žarnos. Yra trys pagrindinės priežastys, kada galima kalbėti apie toksinus organizme.

  • Pirmoji priežastis yra apsinuodijimas.
  • Antroji priežastis – užkrečiamos ligos. Šiuo atveju vyksta masinis mikroorganizmų suskaidymas. Žmogaus imunitetas kovoja su svetimkūniais, o šio proceso skilimo produktai yra labai nuodingi organizmui.
  • Trečia priežastis – vidaus organų ligos. Pavyzdžiui, kepenų, inkstų ligos, dėl kurių iš kraujo nepašalinami skilimo produktai, kuriuos paprastai pašalina šie organai.

Toksinų valymas gali būti atliekamas gana saugiai, tai yra natūraliu būdu, be pagalbos žmonių, kurie, pasinaudodami susidomėjimu, gali mums suteikti visiškai nenaudingų, o kartais ir kenksmingų patarimų. Šiandien mes apžvelgsime penkis maisto produktus, kurie neleidžia kauptis toksinams organizme. Šie produktai taip pat gali padėti iš organizmo pašalinti toksinus.

Česnakai
Įdomu tai, kad senovės Egipte česnakas buvo įtrauktas į vergų racioną siekiant pagerinti jų darbo našumą. Be to, manoma, kad jis padeda išvalyti kraujotakos sistemą. Yra netgi toks stereotipas, kad česnakai valo kraujagysles. Nors iš tikrųjų, žinoma, jis nieko nevalo. Tai yra mitas. Jame yra vitaminų, mikroelementų, fitoncidų ir biologiškai aktyvių medžiagų. Pastarosios neleidžia kraujagyslėse susidaryti trombams. Būtent dėl ​​to šis produktas yra toks populiarus tarp žmonių. Tokiu poveikiu pasižymi tik šviežias augalas. Termiškai apdorotas česnakas praranda daug privalumų. Aukšta temperatūra palieka tik aromatą ir skonį, o dauguma naudingų medžiagų yra sunaikinamos.

Artišokas

ArtišokasŠis produktas padeda pašalinti toksinus iš kepenų. Jis auginamas ir valgomas jau daugiau nei penkis tūkstančius metų. Artišokai atkuria kepenų ląsteles. Apskritai, pačios kepenų ląstelės yra linkusios atsigauti, bet artišokas padeda tai padaryti, o tai taip pat gali užkirsti kelią kepenų ligai. Štai kodėl artišokai yra labai vertinami. Jums reikėtų vartoti šį nuostabų produktą bent kartą per savaitę. Jis taip pat gali būti naudojamas kaip bet kokių patiekalų ingredientas.

Alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejus padeda išvalyti skrandį ir žarnas. Jo tėvynė yra Viduržemio jūra. Kai kurie jį pila į salotas. Taip pat naudinga išgerti vieną šaukštą alyvuogių aliejaus ant tuščio skrandžio, tačiau tai draudžiama tai daryti, jei tulžies pūslėje yra akmenų. Negalima naudoti alyvuogių aliejaus sergant kepenų ligomis, nes tai bus dar vienas smūgis šiam organui.
Natūralus aukštos kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus yra natūrali tulžies varymo priemonė. Beje, yra nuostabus ryto užkandis su alyvuogių aliejumi. Sumaišykite čiobrelių ir sezamo mišinį (lygiomis dalimis) su alyvuogių aliejumi. Galite valgyti į mišinį pamirkydami duonos gabalėlį arba naudoti jį kaip salotų padažą.

Jogurtas

Jogurtas Europoje įgijo populiarumą po to, kai vienas gydytojas iš Konstantinopolio juo nuo pilvo skausmų išgydė karalių Liudviką XIV. Šis produktas puikiai valo virškinimo trakto toksinus savo sudėtyje esančių gyvų bakterijų dėka, kurios sukuria žarnyne palankią mikroflorą ir taip užtikrina tinkamą jo darbą. Tačiau  verta paminėti, kad ne kiekviename jogurte yra gyvų bakterijų. Gamintojai paprastai ant pakuotės šį privalumą labai aiškiai pažymi. Sutrikus žarnų funkcijoms, toksinai gali pradėti kauptis organizme. Kad nekiltų abejonių dėl produkto kokybės, jį galima paruošti namuose. Tam reikia tik pieno ir raugo. Šiame jogurte bus visos bifidobakterijos ir laktobakterijos, kurios labiausiai naudingos organizmui.

Citrinos

CitrinosPirmoji informacija apie citrinas pasirodė Kinijoje aštuntame amžiuje. Jos pasižymi lengvu šlapimą varančiu poveikiu. Štai kodėl, žmonės vartojantys, pavyzdžiui, arbatą su citrina arba tiesiog valgantys citrinos gabalėlį su cukrumi, dažniau eina į tualetą. Tai yra naudinga, nes tokiu būdu valomi inkstai.

Žinoma, reikia nepamiršti, kad naudingų produktų valgymas yra daugiau prevencinė priemonė, apsauganti nuo toksinų susidarymo ir kaupimosi organizme. Tai turėtų būti daroma reguliariai, kad ateityje sumažintumėme įvairių negalavimų tikimybę. Galų gale, prevencija, kaip žinote, yra geriausias vaistas nuo visų ligų. Nepamirškite apie naudingus maisto produktus, kurie privalo reguliariai pasirodyti jūsų racione ir būsite sveikesni.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+