Aknė ir pienas

14 Bal 2008 Ligos 12

Priežastis tame, kad piene yra hormonų, kurie „įjungia” riebalines liaukas. Tai nėra tie hormonai, kurie suleidžiami karvei, jie – piene atsirandantys natūraliai.
*Aknė( med. riebalų liaukos uždegimas) dažniausiai pasireiškia brendimo laikotarpyje.

Kodėl reikia vengti pieno produktų?

Priežastis tame, kad piene yra hormonų, kurie „įjungia” riebalines liaukas. Tai nėra tie hormonai, kurie suleidžiami karvei, jie – piene atsirandantys natūraliai. Karvės organizme menstruacijų (kaip ir pas moterį) bei nėštumo metu dideliais kiekiais gaminasi hormonai, kurie vėliau patenka į pieną. Taigi šie hormonai, kaip ir visas karvės pienas, yra skirti karvės jaunikliui vystymuisi, o ne žmogui mėgautis.

Ar pienas be hormonų yra tinkamas vartoti?

Toks pienas neegzistuoja. Užrašai ant pieno produktų, teigiantys, kad juose nėra hormonų, yra klaidinantys. Dauguma gamintojų karvėms suleidžia hormonų dozes (BST ar rBGH), kad jos duotų daugiau pieno. Žinoma, šie nenatūralūs hormonai patenka į pieną ir gali būti kenksmingi, tad pienas be jų yra geresnis, natūralesnis. Bet tai nereiškia, kad natūralus pienas neturi hormonų. Kaip jau minėjau, karvės piene hormonai gaminasi natūraliai ir jų kiekis yra gan didelis.

Ar pienas be laktozės arba organiškas pienas tinka vartojimui?

Ne. Laktozės netoleravimas visiškai nesusijęs su akne, o organiškas pienas tiesiog reiškia, kad pesticidai ir insekticidai, duodami karvėms su maistu, nėra tokie toksiški kaip įprastiniai.

Kokie yra pasirinkimai?

Yra du variantai:
Pirmiausia (ir lengviausia) tai yra tiesiog atsisakyti visų pieno produktų.
Antra, galima atrasti pieno produktų pakaitalų (pvz. sojos produktai).

Kaip karvės hormonai skatina aknę?

Riebalinių liaukų poros užsikemša, kai ląstelių, sudarančių poras, atsiranda per daug. Šis pagausėjimas įvyksta hormonų dėka, kurie atkeliauja iš trijų vietų: iš kiaušidės ar sėklidžių, iš antinksčio (streso) liaukų ir iš pieno produktų.
Hormonai iš šių trijų vietų kraunasi vienas ant kito, ir kai jų prisirenka tiek, kad užkemša visą porą – prasideda aknė.
Laikotarpį prieš aknę pavadinkim „aknės slenksčiu”. Kai kurios jaunos merginos pasiekia šį slenkstį kiekvieną mėnesį prieš mėnesines, kitos stovi ant šio slenksčio visą savo paauglystę, kitos pasiekia šį slenkstį streso metu (pvz. pirmaisiais metais universitete). Visiškai pašalinus iš maisto raciono pieno produktus, galima gerokai atsitraukti nuo šio slenksčio.

Kiek laiko gali užtrukti porų išsivalymas?

Visiškai atsisakius pieno produktų skirtumą pamatysite maždaug po šešių – dvylikos mėnesių, bet retai per šį laikotarpį liga visiškai išnyksta. Vėl pradėjus vartoti pieno produktus, liga atsinaujina, bet tai pasireiškia ne iš karto. Išgerto pieno ar suvalgytos picos poveikį pastebėtumėte tik po poros savaičių ar net poros mėnesių, nes hormonai kaupiasi po oda ir pasirodo tik tada, kai jų prisirenka tam tikras kiekis.

O kaip dėl kalcio? Ar jo netrūks?

Pirmiausia atsižvelkime į tai, kad pasaulyje gyvena milijonai žmonių, kurie netoleruoja laktozės ar yra alergiški pienui, ir jie kuo puikiausiai išsiverčia be pieno ir jo produktų. Taip pat atkreipkime dėmesį į tai, kad karvės, gyvenančios gamtoje, turi stambius, stiprius kaulus, sveikus dantis, gamina pieną ir kas metai atsiveda po veršiuką, nors pačios negeria nei pieno, nei vartoja kalcio papildų.
Tiems, kurie vistiek jaudinasi dėl savo kaulų, patartina bent 3 kartus per savaitę po 5-10 minučių pabūti saulėje, kur gausite Vitamino D, ir žinoma stiprinti kaulus sportuojant.

Kuo dar pieno produktuose esantys hormonai gali pakenkti?

Tyrimai parodė, kad pieno produktuose esantys hormonai yra susiję su krūties ir prostatos vėžiu, tad tiems, kurių giminėjė buvo šia liga sergančių žmonių, patartina vengti pieno produktų.

Paruošė J. Užkurytė
(http://www.acnemilk.com./the_no_milk_acne_diet)

esi tai ka valgai acne ir pienas

12 Komentaras

  1. Žinoma, ypač sviestas ir visi pieno koncentratai… irgi pienas, nes iš jo daromi:)

    muu (nepatvirtina), Pir, 05/01/2009 – 00:17

    Rašant komentarus tampa itin matomas žmonių neišprusimas ir buitinė kalba. Kalbėkime taisyklingiau.
    Aplamai – apskritai.

    Miela muu,  dėl kalbos kultūros komentaruose, reiktų eiti į kalbos kultūros forumus, ten bus tai, ko ieškote. Ir kalbos kultūrą kūrė ne tobulybės, o klystantys:  kas vieniems kultūra, kitiems – painiava:) Be to, vien jūsų vardas muu tikrai nepagarba  lietuvių kalbai. Kiek pamenu mu-mu buvo rusų klasiko personažas…

    Valgyk uogas ir mėgaukis gamtos dovana – gyvybe:)

  2. su acne nesusitvarkau jau daug metu taigi nusprendziau isbandyti pieno itaka – atsisakysiu minimum pusei metu pieno produktu ir stebesiu rezultata. Taciau norejau suzinoti ar man negalima valgyti net ir tokiu produktu, kur pieno yra labai mazai, tarkim kad ir vafliu kokiu, kur sudetyje yra ir pieno, ir grietines, sviesto, kefyro, nors ir mazai, bet yra. Ar vis delto galima ?

  3. kad ožkos pienas yra tinkamas, ar tinkamesnis, žmogaus sveikatai – taip visuomenė yra įtikinta ir tiek.
    „Ožkos pienu neverta mėgautis, nes jis skatina mažakraujystės vystymąsi, sunku vėliau atstatyt į vietą geležį.” – teigia gydytoja pediatrė A. Macienė. (http://www.ve.lt/?rub=1065924821&data=2004-05-11&id=1084200967)

  4. Teko skaityti, kad žmogaus organizmas kalcio iš pieno nepasisavina, gal kiek iš sūrių ar raugintų produktų, tačiau tai individualus dalykas. Be to, karvės pienas nėra dietinis produktas. Tinkamesnis sveikatai ožkos pienas, netgi vartojamas kaip vaistas. Be to, visos medžiagos geriau pasisavinamos iš augalinės kilmės maisto.

  5. …kalbėkite…išmeskite…prisiminkite…niekas jums to nedraudžia.;)

  6. Rašant komentarus tampa itin matomas žmonių neišprusimas ir buitinė kalba. Kalbėkime taisyklingiau.
    Aplamai – apskritai.
    Išmeskime pagaliau rusicizmą, juk jau daugiau kaip dešimt metų esame laisvi. Prisiminkime tai.

  7. Lietuvos Žemės Ūkio Ministerijos tinklapyje rašoma:
    „Mokslininkai teigia, kad galvijų augimo hormonas somatotropinas (ang. Bovine somatotropin arba BST), kurį naudojant apie 10 proc. padidėja pieno primilžiai, turi būti ir ateityje uždraustas ES. Tyrimai rodo, kad naudojant BST, melžiamos karvės dažniau serga mastitu ir kanopų ligomis, atsiranda uždegimai injekcijų vietose. Tačiau praėjusią savaitę paskelbtame ES Visuomenės sveikatos komiteto tyrime, kuriuo buvo tiriama įvairių vaistų įtaka pieno kokybei, teigiama, kad nerasta jokios žalingos įtakos žmonių sveikatai. ES Komisija uždraudė BST naudojimą 1990 m., tačiau šis draudimas turėtų baigtis šių metų pabaigoje(1999 m.).
    JAV BST naudoti leista 1994 m., tačiau iki šiol nesutariama, kas ekonomiškai naudingiau-naudoti ar ne minėtą hormoną.
    Dėl draudimo naudoti BST Europos Sąjungoje tikriausiai nekils prekybos konfliktų su JAV, nes ES pripažįsta, kad pienas pagamintas naudojant BST yra sveikas, todėl tokiam pienui netaikomi importo į ES apribojimai”.

    http://www.zum.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/4938/

  8. Yra nuorodos apie tai, iš kur imta informacija, paspauskite ant jos ir jums atsivers autorių puslapis, ten ir ieškokite.
    The lead author of the article published in the Journal of the American Academy of Dermatology in February 2005, Dr. C. A. Adebamowo.
    Jeigu jums kyla klausimų bet kokioje temoje, kreipkitės į knygų, darbų, straipsnių autorius, kurių pavardes randate nuorodose, ir jie jums suteiks smulkesnę informaciją, jeigu ras tame būtinumą. Mes neturime tikslo kiekvienam lankytojui ieškoti nuorodų ir kontaktų su autoriais, tam nėra darbuotojų. Todėl yra duodamos nuorodos ir pavardės iš kur darytas vertimas.

  9. „Dauguma gamintojų karvėms suleidžia hormonų dozes (BST ar rBGH), kad jos duotų daugiau pieno.”
    Ar turite tai patvirtinančių duomenų

  10. pačiame „Aknė ir pienas” straipsnyje kalbama apie pieno kaip produkto aplamai nevartojamumą – tokia yra esmė. Ne hormonų dozės. Koks skirtumas – 1% ar 10% to bst – yra nemaistiniam produkte? Tik va karvių gaila …

  11. Labai labai naudingas straipsnis ir idomus ! Nuo kitos savaites atsisakysiu pieno produktu – man ju net pagal kraujo grupe negalima, tai va, bus proga isvengti ;)

  12. Gryna tiesa dėl tų pieno produktų, kai tik juos nustojau vartot, ir spuogai nuo nugaros išnyko. o jei kartais dar suvalgau kokį pienišką šokoladuką, tai ir vėl…aknė ant kaktos…

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+