Aknė ir pienas

Priežastis tame, kad piene yra hormonų, kurie „įjungia” riebalines liaukas. Tai nėra tie hormonai, kurie suleidžiami karvei, jie – piene atsirandantys natūraliai.
*Aknė( med. riebalų liaukos uždegimas) dažniausiai pasireiškia brendimo laikotarpyje.

Kodėl reikia vengti pieno produktų?

Priežastis tame, kad piene yra hormonų, kurie „įjungia” riebalines liaukas. Tai nėra tie hormonai, kurie suleidžiami karvei, jie – piene atsirandantys natūraliai. Karvės organizme menstruacijų (kaip ir pas moterį) bei nėštumo metu dideliais kiekiais gaminasi hormonai, kurie vėliau patenka į pieną. Taigi šie hormonai, kaip ir visas karvės pienas, yra skirti karvės jaunikliui vystymuisi, o ne žmogui mėgautis.

Ar pienas be hormonų yra tinkamas vartoti?

Toks pienas neegzistuoja. Užrašai ant pieno produktų, teigiantys, kad juose nėra hormonų, yra klaidinantys. Dauguma gamintojų karvėms suleidžia hormonų dozes (BST ar rBGH), kad jos duotų daugiau pieno. Žinoma, šie nenatūralūs hormonai patenka į pieną ir gali būti kenksmingi, tad pienas be jų yra geresnis, natūralesnis. Bet tai nereiškia, kad natūralus pienas neturi hormonų. Kaip jau minėjau, karvės piene hormonai gaminasi natūraliai ir jų kiekis yra gan didelis.

Ar pienas be laktozės arba organiškas pienas tinka vartojimui?

Ne. Laktozės netoleravimas visiškai nesusijęs su akne, o organiškas pienas tiesiog reiškia, kad pesticidai ir insekticidai, duodami karvėms su maistu, nėra tokie toksiški kaip įprastiniai.

Kokie yra pasirinkimai?

Yra du variantai:
Pirmiausia (ir lengviausia) tai yra tiesiog atsisakyti visų pieno produktų.
Antra, galima atrasti pieno produktų pakaitalų (pvz. sojos produktai).

Kaip karvės hormonai skatina aknę?

Riebalinių liaukų poros užsikemša, kai ląstelių, sudarančių poras, atsiranda per daug. Šis pagausėjimas įvyksta hormonų dėka, kurie atkeliauja iš trijų vietų: iš kiaušidės ar sėklidžių, iš antinksčio (streso) liaukų ir iš pieno produktų.
Hormonai iš šių trijų vietų kraunasi vienas ant kito, ir kai jų prisirenka tiek, kad užkemša visą porą – prasideda aknė.
Laikotarpį prieš aknę pavadinkim „aknės slenksčiu”. Kai kurios jaunos merginos pasiekia šį slenkstį kiekvieną mėnesį prieš mėnesines, kitos stovi ant šio slenksčio visą savo paauglystę, kitos pasiekia šį slenkstį streso metu (pvz. pirmaisiais metais universitete). Visiškai pašalinus iš maisto raciono pieno produktus, galima gerokai atsitraukti nuo šio slenksčio.

Kiek laiko gali užtrukti porų išsivalymas?

Visiškai atsisakius pieno produktų skirtumą pamatysite maždaug po šešių – dvylikos mėnesių, bet retai per šį laikotarpį liga visiškai išnyksta. Vėl pradėjus vartoti pieno produktus, liga atsinaujina, bet tai pasireiškia ne iš karto. Išgerto pieno ar suvalgytos picos poveikį pastebėtumėte tik po poros savaičių ar net poros mėnesių, nes hormonai kaupiasi po oda ir pasirodo tik tada, kai jų prisirenka tam tikras kiekis.

O kaip dėl kalcio? Ar jo netrūks?

Pirmiausia atsižvelkime į tai, kad pasaulyje gyvena milijonai žmonių, kurie netoleruoja laktozės ar yra alergiški pienui, ir jie kuo puikiausiai išsiverčia be pieno ir jo produktų. Taip pat atkreipkime dėmesį į tai, kad karvės, gyvenančios gamtoje, turi stambius, stiprius kaulus, sveikus dantis, gamina pieną ir kas metai atsiveda po veršiuką, nors pačios negeria nei pieno, nei vartoja kalcio papildų.
Tiems, kurie vistiek jaudinasi dėl savo kaulų, patartina bent 3 kartus per savaitę po 5-10 minučių pabūti saulėje, kur gausite Vitamino D, ir žinoma stiprinti kaulus sportuojant.

Kuo dar pieno produktuose esantys hormonai gali pakenkti?

Tyrimai parodė, kad pieno produktuose esantys hormonai yra susiję su krūties ir prostatos vėžiu, tad tiems, kurių giminėjė buvo šia liga sergančių žmonių, patartina vengti pieno produktų.

Paruošė J. Užkurytė
(http://www.acnemilk.com./the_no_milk_acne_diet)

esi tai ka valgai acne ir pienas

Search

+