Joga prieš autizmą

Kartą motina sužinojo, kad su autizmo diagnoze vaikai gydomi jogos centre. Chatka jogos meistras Jurijus Anisimovičius Gurjanovas, leidus motinai, jėga sodino berniuką į asanas (nes jis buvo nevaldomai agresyvus), klykė ir drąskė meistro marškinius. Palaipsniui berniukas pradėjo daryti asanas savarankiškai.

Alioša augo ir vystėsi. Dviejų metukų jau tarė žodžius ir frazes, žaidė su bendraamžiais, buvo draugiškas ir judrus vaikas. Tačiau po AKDS skiepų jis pradėjo blogai miegoti ir keistai elgtis: daužė galvą į sieną, tapo agresyvus, užsidarė savyje, nebekalbėjo ir nebereagavo į aplinką. Dviejų metukų vaikui buvo diagnozuotas autizmas.

Kurį laiką berniukas gyveno specialiame darželyje, bet vėliau, jau 7 -nerių metukų, jo mama, matydama, kad vaikui nepagerėjo, pasiėmė jį namo. Vaikas buvo ypatingai agresyvus. Psichologai teigė, kad agresija baigsis, jeigu bus tinkamai gydoma. Tik meilė sūnui galėjo padėti motinai ištverti vaiko nesąmoningus veiksmus: mušimus, mėlynes, plaukų rovimus, apdraskytą veidą. Daugybė bandymų gydyti autizmą: hipoterapija, delfinoterapija, muzikos terapija, davė kažkokius tai pasikeitimus, bet tik joga pakeitė viską.

Chatka joga

Kartą motina sužinojo, kad vaikai su autizmo diagnoze gydomi jogos centre. Chatka jogos meistras Jurijus Anisimovičius Gurjanovas, leidus motinai, jėga sodino berniuką į asanas (nes jis buvo nevaldomai agresyvus), klykė ir draskė meistro marškinius. Palaipsniui berniukas pradėjo daryti asanas savarankiškai. Dabar vaikas ateina į treniruotes, ramiai sveikinasi su meistru, sėdasi į lotoso pozą ir rankomis moka bėgioti joje, imituodamas jojimą. Tik vėliau motina sužinojo, kad sūnus intuityviai pats pasirinko šį pratimą savo gydymui. Joga labiausiai padėjo Aliošai. Dabar jam 14 metų, ir jogos užsiėmimus lanko kartu su mama, kuriai jogos pratimai sugrąžino sveikatą. Sūnus nebėra agresyvus, jis maloniai bendrauja su mama, bučiuoja ją. Jis piešia, lipdo, žaidžia kompiuteriu, bando groti gitara, rašo raides, taria skiemenis. Jogos meistras teigia: ” Kalbos centras tiesiogiai susietas su kvėpavimo centru. Kad kalbos centrą aktyvuoti, labai svarbūs yra pranajamos užsiėmimai. Kol kas Alioša šito nemoka, bet mes einame teisingu keliu”.

„Per du metus įvyko didelis vaiko vystymosi šuolis ir procesas tęsiasi, – pasakoja berniuko mama, – jogos meistras tapo artimu žmogumi ir Alioša jį matydamas yra ramus ir daro viską, ką sako jogos meistras. Su mano sūnumi įvyko stulbinantys sveikimo pasikeitimai. Tai įvyko dėka meilės, kantrybės ir chatka jogos.”

Straipsnį paruošė I. Metrikienė remiantis
http://www.likar.info/coolhealth/articles/481.html

2 Komentaras

 1. Manau, greitai bus rūkymo ar vyno ir mėsos valgymo joga:) O gal seksjoga:) Žodžiu, stebint vis naujų „jogos” rūšių atsiradimą – įmanoma viskas:)
  Ateis laikas, kai joga bus suvienodinta su kavine, baru, kaip ir ezoterika ar parapsichologija šiandien paversta prekystaliu ir šou spektakliu vieninteliam tikslui, kad niekas į tai rimtai nežiūrėtų…
  Tačiau…
  Įdomu tai, jog vadinamas tikrasis mokslas psichologijos „mokslų” prieblandoje po truputį perima visas šias rinkas iš neformalaus sektoriaus į įteisintą:) Man teko apsilankyti kai kuriuose psichologų seminaruose, lydint klientą, kad perdaug nepatikėtų tokiu mokslu:). Tai ten man patiko grindžiamos „mokslu” teorijos apie žmogaus gedėjimą ir depresiją:) Tikra ufonautų realybė:)
  Pinigas daro pinigą – nesvetima ir medicinai bei teisinei sistemai:)Man tik įdomu, kokiu pavadinimu jie įteisins raganas ir naminukus:)Gi jie jų nemato, negirdi ir net netiki jais… Tad kaip jie perims rinką iš tų, kurie turi ekstrasensorinį gyvenimą?
  p.s. o gi viskas egzistuoja… viskas turi šaknis ir realią naudą žmogui… bet tik pas profesionalus…

 2. Taigi teigiami pokyčiai, sveikimo rezultatai priklauso nuo jogos mokytojo/žinovo.
  Deja, po Lietuvos jogos centrus pasidairius, vaizdelis ne koks: jogos mokina vos ne bet kas, kas nori užsidirbti bent kiek pinigo. Arba dar gražiau, kai dieną – jogas, vakare – pi-jog (k)as ;)
  Gavus pasiūlymą mokyti jogos privačiuose sektoriuose, įdomaujiesi , kas ir kaip. Savininkai – laikantys save dvasingumo keliu einančiais. Dažniausiai jogos prisireikia moterims (matyt, nervai nelaiko ;)). Taigi 6-7 asmenų grupei pravedus jogą valandą laiko, patalpos savininkai pravedusiam moka 25 lt. 25 lt nuo kiekvieno asmens – normali, rimto požiūrio į jogą verta suma. :)
  O, ne! Gal aš juokauju?! Tokių kainų Lietuvoje nėra! O ir užsienyje nėra! Net Indijoje nėra! 25lt už grupę – tai normali kaina! – teigia jogos verslininkai.
  Kas buvo Indijoje, pas rimtą jogos mokytoją, tas patyrė, kas yra ta joga ir kokia yra jos kaina. „Indijoje daugumoje yogos mokyklų yra nemokamas mokymas, nes yoga – jų gyvenimo būdo dalis. Kitur – tiesiog daromas verslas. Fiziniai pratimai ir tiek . O dėstyti fizkultūrą gali bet kas !!! tam nereikia jokių yogos mokslų. Beje, Lietuvoje tas ir daroma: mokami grašiai bet kam, kas netingi sportuoti. ;)
  Žmogus susimoka ne už treniruotę, o už žinias, už dėstytojo profesionalumą, už sveikatos palaikymą (kurią teikia yogos mokslas ir praktika), už gyvenimo būdo keitimą…
  Sakyti, kad yoga yra tik dvasinio ugdymo mokymas yra vienpusiška, nes tai yra visapusiškas gyvenimo būdo pokytis: tiek fiziniam, tiek emocijų, tiek proto, tiek dvasios/sąmonės srityse.
  Jei žmogus siekia tobulėjimo, (kas ir yra yogos eiga – tobulėti) jam tie 400lt yra normalu.“
  O „ 4 lt vertės nuomonė“ yra pasijuokimas tiek iš jogos, tiek iš klientų!!!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+