Gripas

Alergija, dar vienas mitas

Dar vienas mitas, kurį nesunku paneigti, net ne medikui – tai alergija. Su šiuo baubu daromi dideli pinigai, o svarbiausia ne tai, o teroras, kuris susisuka lizdą net namuose, juo galima kurstyti tarpusavio blogus santykius tarp pačių artimiausių žmonių…

Mitas yra tame, kad alergija vadinama normalią organizmo reakciją į žalojantį faktorių, nenurodant jo, tačiau nukreipiant dėmesį į visai su ta reakcija nesusijusius dalykus. Pvz.: seniau neaiškios kilmės susirgimus (tiesiog uždegiminius simptomus) paaiškindavo, kad buityje daug naudojama chemijos. Kai žmonės pradėjo to vengti, pradėjo pirkti žymiai brangesnių neva „nealergizuojančių” priemonių, ką gi tada pradėjo kaltinti patalinines erkutes… neva todėl dabar vaikai serga… ir siūlo pirkti superbrangius siurblius … Tai tada kur tos erkutės buvo, kai nieks neturėjo tų siurblių, nes chemijos tokios nebuvo, ir gyveno žmonės pakankamai nešvariai, o alergijos tokios irgi nebuvo? O šieninės slogos? Yra toks preparatas, jo įkvėpus, sulašinus, sloga tekės upeliais, niekas nepadės… nesunku ir sukelti odos niežulį, ar vietoj švelnaus muilo duoti tokį, nuo kurio oda lupsis… Vienas toks veikėjas terorą, kada naudojamos technologijos, pavadino „įmantriu persekiojimu”, o aš tai vadinu tiesiog nusikaltimai daromi specialistų su aukštuoju išsilavinimu… Daugumai pažįstama situacija, kai atėjus pas gydytoją su negalavimais, šis nesistengia įsigilinti į pacientą, o pradeda spėlioti, tai gal nuo to, ar nuo to, pradeda siuntinėti pas specialistus, taip, kad žmogus į tą pusę net pažiūrėti nenori.

Tas vyksta su biednais pacientais, o turtingesniems jau net iš anksto paruošti brangių preparatų receptai, kuriais gydytis reikia mėnesių mėnesiais… Taigi, bet koks nuoširdus noras padėti žmogui, domėjimasis juo jau dar studijų laikais yra išmušama iš studentų… Turbūt daug kas girdėjo apie „supermuštrą” medicinos mokyklose… Gal tiesiog prisiminkime, kaip saugumas susidorodavo su žmonėmis padedant medikams. Prasidėjus nepriklausomybei, tokių straipsnių buvo labai daug, bet klausimas, kuris medikas sėdi už tai? Kuris iš technikos specialistų ir kt. specialybių atsakė už savo darbelius??? Kaip sėdėjo savo katedrose , taip ir sėdi… mūsų vaikus auklėja! Ką jie juos išmokys? Atsakymas aiškus.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+