Apiterapija – veiksmingas ligų gydymo būdas, naudojant bitininkystės produktus

Šiame straipsnyje išsamiai sužinosite kas yra apiterapija, kokie produktai naudojami, kurios gydomos ligos, gydymo režimus, kontraindikacijas ir galimą žalą.

Gydymas bičių produktais anksčiau buvo laikomas labai pavojingu, nes senovėje reikėjo rasti miške bičių spiečių ir bandyti juo pasinaudoti. Vabzdžiai negailestingai gelia visus, kurie artėja prie jų „lobių“. Laimei, šiuo metu bičių terapija tapo paprastesnė, tačiau ne mažiau veiksminga. Medicinoje išsivystė visa nauja kryptis, kuri gydymui naudoja tik bitininkystės teikiamus produktus. Ji vadinama apiterapija (lot. apis – bitė + gr. Therapeia – gydymas).

Apiterapijos metodika ir istorija

Apiterapija – bendras pavadinimas įvairių žmogaus ligų gydymo ir prevencijos metodų, naudojant bites ir jų produktus.

Pirmieji duomenys apie bičių nuodų gydomąsias savybes yra randami senovės Egipte. Bičių produktai buvo dedami į įvairius tepalus ir vaistus. Yra pakankamai duomenų, kad šis gydymo metodas buvo praktikuojamas ir kitose šalyse.

1959 metais apiterapija pirmą kartą buvo oficialiai patvirtinta. Gydytojai ją skirdavo nuo daugybės ligų, pradedant peršalimu ir baigiasi nugaros skausmais. Šiandien šis terapinis metodas medicinoje užima garbingą vietą, o iš bičių produktų yra sukurta šimtai vaistų rūšių.

Kokie bitininkystės produktai naudojami apiterapijoje?

Įgėlimas

Garsiausias ir vienas iš efektyviausių šios srities gydymo metodų yra bičių įgėlimas. Vabzdys atidžiai imamasi su pincetu ir dedamas ant paciento odos. Bitė įkanda žmogui, palikdama savo geluonį. Ekspertai specialiai deda bites ant ypatingų biologiškai aktyvių taškų, kuriuose aptinkama daugybė nervų galūnių ir imuninių ląstelių. Šių ląstelių sudirginimas stimuliuoja išsiskyrimą specifinių medžiagų, kurios sustiprina nuodų poveikį.

Bičių nuodai

Apiterapijoje ypač populiarūs tapo bičių nuodai. Tinkamas neuralgijos, reumato ir kitų ligų gydymas neįsivaizduojamas be šio produkto. Bičių nuodai gerai užsirekomendavo gydant odos patologijas ir yra plačiai naudojami prieš akių ligas. Netradicinės medicinos atstovai jų dėka gana sėkmingai kovoja su aukštu kraujospūdžiu.

Medus

Vienu iš naudingiausių bitininkystės produktų laikomas medus. Jis sukaupia gausybę naudingų medžiagų, vitaminų, fermentų, rūgščių ir mikroelementų. Paprastai, medus yra gerai toleruojamas, turi antibakterinį, priešuždegiminių ir imunokorektorinį poveikį. Su šiuo produktu specialistai gydo širdies, žarnyno ir plaučių ligas bei nervų sistemos patologijas. Šis produktas naudingas ne tik vidiniam buitiniam naudojimui, bet ir išoriniam.

Bičių pienelis

Bičių pienelis yra galingas antioksidantas. Jis atstato medžiagų apykaitą, mikrocirkuliaciją, didina organizmo atsparumą ir ištvermę, skatina ir pagreitina detoksikacijos procesą. Dėl savo teigiamo poveikio odai šis bitininkystės produktas plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje.

Bičių vaškas

Bičių vaškas turtingas vitaminu A. Jis aptinkamas daugelio tepalų, kremų ir kitose odos priežiūrai skirtose priemonėse. Šis produktas buvo naudojamas terapiniams tikslams prieš odos ligas, uždegimus, nudegimus. Pastebėta, kad ši medžiaga padeda atsikratyti blogų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo.

Podmoras

Vaistai, pagaminti iš mirusių bičių, vadinami bičių podmoru. Jie padeda atkurti imuninę sistemą, stiprina ją, padeda išvalyti organizmą ir atsikratyti uždegimų, sumažina kraujospūdį, stiprina kraujagysles.

Trutnevo Homogenatas

Trutnevo Homogenatas padidina ištvermę esant dideliam fiziniam krūviui. Šis komponentas skatina medžiagų apykaitą ir mažina piktybinių navikų augimą. Jis pasižymi didele maistine verte.

Žiedadulkės

Žiedadulkės yra pilnos įvairių maistinių medžiagų. Ji naudojama siekiant padidinti gyvybingumą, hemoglobino normalizavimui, pagerinti virškinimo sistemos funkcijai. Ši medžiaga pagerina kraujo sudėtį, apsaugo nuo širdies priepuolių. Žiedadulkės taip pat naudojamos kenčiant nuo skydliaukės disfunkcijos arba CNS ligų.

Bičių duonelė

Bičių duonelė yra gaminama fermentuojant žiedadulkes ir medų. Ji susideda iš daugybės biologiškai aktyvių komponentų, kurie padeda gydyti įvairias ligas arba jų išvengti.

Propolis

Propolis – dar vienas naudinga produktas, kuris yra naudojamas medicinoje kaip patogeninės mikrofloros slopintojas. Jis taip pat taikomas dubens patologijų, dantų ir odos ligų gydymui.

Medaus korio vaško dangteliai

Tai tas pats vaškas, kurį bitės darbininkės paruošia, kad uždarytų korius. Ši medžiaga turi ypatingą kvapą ir pasižymi puikiomis gydomosiomis savybėmis.

Gydymo bičių nuodais ypatybės

Pagrindiniu poveikiu laikomas bitės įgėlimas į problemines paciento sritis. Metodas yra laibai universalus ir taikomas įvairių negalavimų gydymui. Tarp kitų žinomų naudojimo būdų verta pabrėžti:

  1. Nuodų įkvėpimas;
  2. Gatavų medikamentų suleidimas po oda;
  3. Medžiagos įvedimas naudojant elektros energiją;
  4. Ultragarso naudojimas nuodų įsisavinimui;
  5. Įtrynimas tepalų ir kitų produktų, kurių sudėtyje yra nuodų;
  6. Absorbuojančių tablečių gėrimas.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad kiekvienas iš šių metodų turi savų privalumų ir trūkumų. Naudojant tiesioginį suleidimą po oda būtina tiksliai parinkti reikiamą dozę, be to, ši manipuliacija yra labai skausminga.

Elektroforezės metu pacientas nejaučia skausmo, tačiau šiuo atveju nėra galimybės nustatyti tikslią dozę.

Neįmanoma apskaičiuoti reikiamą nuodų kiekį ir fonoforezės proceso metu, tačiau šis metodas pagerina nuodų ir ultragarso naudojimo poveikį.

Elektroforezė trunka maždaug 15 minučių. Seansai vykdomi kiekvieną arba kas antrą dieną. Visas terapinis kursas apima apie 20 sesijų.

Analogiškai vyksta ir fonoforezės terapija. Kiekvienoje naujoje sesijoje vabzdžių skaičius dauginamas.

Tik kvalifikuotas specialistas gali tiksliai apskaičiuoti reikiamą gydomąjį kursą ir jį kuo efektyviau įgyvendinti.

Visi šie metodai gali būti derinami vienas su kitu ir vaistų terapija.

Kokias ligas gydo apiterapija?

Žmonės seniai suprato, kad natūralūs ingredientai, kuriuos mums dovanoja gamta, padeda efektyviai gelbėti žmones nuo rimtų negalavimų. Žinoma, yra ligų, kurių apiterapija negali išgydyti. Dėl šios priežastys būtų prasminga suprasti kokioms patologijoms pasireiškus ji yra bejėgė.

Pagrindinės naudojimo indikacijos:

  • Prostatito gydymas bitinyinkystės produktais vyrams suteikia labai gerus rezultatus;
  • CNS logos ir įvairios neuralgijos šiai procedūra taip pat įveikiamos;
  • Lytinio potraukio sutrikimas, menopauzė, senėjimas;
  • Nemiga, galvos skausmai ir migrena tampa bejėgiai prieš gydomuosius bičių įgėlimus;
  • Priklausomybė nuo narkotikų gali būti sėkmingai išgydyta taikant šią terapiją;
  • Alkoholizmo gydymas taip suteikia daug vilčių;
  • Plaučių ligos ir kvėpavimo funkcijos sutrikimai;
  • Sąnarių gydymas artrito ir artrozės atvejais;
  • Prieš išsiplėtusias venas ir trombų susidarymą;
  • Širdies ir kraujagyslių ligos;
  • Osteoartritas;
  • Odos ligos;
  • Akių ligos;
  • Endokrininės ligos.

Tai toli gražu ne pilnas ligų sąrašas, su kuriomis sėkmingai kovoja šis nedidelis vabzdys. Jį galima žymiai išplėsti, nes beveik kiekvienai organizmo sistemai bičių produktai gali būti naudingi.

Geriausia yra ateiti pas specialistą ir paprašyti išsamiai papasakoti apie apiterapojos galimybes jūsų negalavimo atveju.

Kaip gydoma bitininkystės produktais?

Prieš pradedant gydymą, gydytojas privalo nustatyti paciento kontraindikacijas.

Nuodų tolerancijos testas

Pirmiausia būtinai reikia atlikti organizmo tolerancijos bičių nuodams testą. Šiam tikslui, vabzdys pridedamas prie paciento peties. Po dešimties sekundžių bitė pašalinama. Gydytojas įvertina žmogaus savijautą, tada įpareigoja jį pristatyti pilną kraujo, šlapimo, taip pat cukraus analizę.

Gavęs šiuos duomenis specialistas atlieka dar vieną gydymo seansą. Antros procedūros metu vabzdys pašalinamas po minutės, o tada vėl tenka dar kartą praeiti minėtus tyrimus. Žmogus turėtų pajusti stiprų skausmą, o ant odos susiformuoja nedidelis baltas sukietėjimas su raudonu taškeliu viduryje. Po kurio laiko šio je srityje gali atsirasti stiprus deginimas ir patinimas. Tai dažniausiai atsitinka per aštuonias valandas. Jei jaučiate daugiau sunkių simptomų, ekspertas daro išvadą, kad žmonės gana blogai toleruoja nuodus. Žinoma, šioje situacijoje geriau pasirinkti kitą gydymo būdą.

Jei tyrimai ir bičių įgėlimų toleravimas yra normalus galima pradėti gydymą, tačiau po savaitės pacientas turi atlikti pakartotinę ekspertizę. Būtina griežtai kontroliuoti bičių nuodų dozes, net galimi net mirties atvejai.

Svarbi informacija ir apiterapijos kontraindikacijos

Kontroliuojant procedūros tikslumą, taikomi šie reikalavimai:

  • Dozė didinama palaipsniui;
  • Gydymo metu negalima vartoti pieno produktų ir daržovių, turtingu mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais;
  • Reikia laikytis visų sveikos gyvensenos principų;
  • Reikia vengti riebalų, rūkytų, prieskonių, alkoholio ir kitų kenksmingų produktų;
  • Valandą po procedūros reikia vengti sunkaus fizinio krūvio;
  • Neturėtumėte degintis ir lankyti pirčių;
  • Būtina atidėti kitą sesiją, jei ant odos pasirodė patinimas ir paraudimas;
  • Ši procedūra nėra vykdoma menstruacijų metu;
  • Pagerinti gydomąjį poveikį galima vartojant kitus bičių produktus;
  • Procedūros visada atliekamos tuo pačiu metu.

Apiterapijos kontraindikacijų sąrašas:

  • Bičių nuodų netoleravimas;
  • Žindymo laikotarpis;
  • Alergija bičių produktas;
  • Nėštumas;
  • Antinksčių patologija;
  • Persirgta tuberkuliozė;
  • Persirgtas hepatitas;
  • Pasikartojančiomis infekcinės ir chroniškos ligos;
  • Vienas mėnuo nuo profilaktinio skiepijimo;
  • Inkstų, kepenų, širdies ar kvėpavimo nepakankamumas;
  • 1 tipo cukrinis diabetas;
  • Adisono liga;
  • Piktybinis auglys;
  • Vaikai iki 5 metų.

Gamta davė mums galimybę išlikti jauniems, sveikiems ir gražiems tol, kol tai įmanoma. Neignoruokite šios dovanos ir išnaudokime kiekvieną galimybę būti laimingais. Tam gali padėti efektyvi ir amžių išbandyta metodika – apiterapija.

Svarbiausia, nepamirškite, kad gydymas bičių nuodais gali būti labai pavojingais ir neužsiimkite saviveikla ir būtinai pasikonsultuokite su kvalifikuotu specialistu!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+