Aromaterapija – gydymas kvapais

Būdai, padėsiantys namuose palaikyti malonų kvapą

Ne paslaptis, jog kiekvieni namai turi savą aromatą. Net jei jūsų namuose ir vyrauja ideali švara, yra daugybė kvapų, kurie namuose atsiranda natūraliai. Tai – augintinių, besikaupiančios drėgmės ar skalbinių kvapas. Kaip galima suprasti, veiksnių, galinčių daryti įtaką bendram jūsų namų aromatui, tikrai nemažai, tačiau yra keletas būdų, padėsiančių jų atsikratyti ir namuose nuolat palaikyti gaivų bei malonų kvapą.

Reguliariai vėdinkite namus

Pats paprasčiausias būdas, galintis padėti namuose palaikyti gaivų kvapą – reguliarus namų vėdinimas. Pravėrus langus, užsistovėjusį namų kvapą greitai pakeis šviežias, grynas oras, kuris, rodos, dažnai net suteikia žmonėms papildomos energijos, o namams švaros pojūtį. Be abejo, šis patarimas šaltuoju metų sezonu gali būti kiek netikslingas, tačiau net ir kelios minutės, skirtos kambarių vėdinimui, gali pašalinti nemalonius kvapus, esančius namuose. Pamėginkite ir įsitikinkite, jog tai iš tiesų veikia!

Pasitelkite kvapą skleidžiančias priemones

Žvakės, oro purškikliai, smilkalai ar kvapai namams yra puikus ginklas apsisaugoti nuo blogo aromato. Šie produktai, be abejo, yra pats efektyviausias ir greičiausias būdas įnešti į savo namus jums labiausiai patinkantį kvapą. Visgi, labai svarbu suprasti, jog siekiant palaikyti vientisą ir harmoningą namų kvapą, negalima naudoti per daug skirtingų kvapiklių arba jie turi būti atrinkti taip, jog vienas kitą papildytų. Dėl tos pačios kvapų susimaišymo priežasties nerekomenduojama aromatą skleidžiančių priemonių laikyti ar naudoti virtuvėje, kol gaminate maistą.

Laiku atsikratykite namuose susikaupusių šiukšlių

Nenuostabu, jog dėl maisto likučių, sugedusių produktų ar kitų atliekų esančių šiukšlių dėžėje gali susidaryti nemalonus kvapas. Būtent dėl šios priežasties, norint palaikyti namuose malonų kvapą, būtina reguliariai ir dažnai išnešti šiukšles. Taip pat turėkite omenyje, jog kartais blogą kvapą gali skleisti ne tik pačios atliekos, bet ir dėžė, kurioje jos yra laikomos. Tokiam kvapui panaikinti rekomenduojama į šiukšlių dėžę įberti šiek tiek sodos, turinčios antibakterinių savybių, arba ją išvalyti dezinfekciniu skysčiu, kuris taip pat pašalintų visas ant jos susikaupusias bakterijas.

Įsigykite kilimų gaiviklį

Nesvarbu, ar kilimų gaiviklį pasigaminsite patys, ar naudosite nusipirktą parduotuvėje, bet kokiu atveju tai geras būdas pašalinti nemalonius kvapus, susikaupusius namų kilimuose. Kilimų gaiviklius galima rasti miltelių ar purškiamų putų pavidalu. Pasirinkus miltelius, rekomenduojama jais tolygiai apibarstyti kilimą, palaukti keletą minučių ir kilimą išsiurbti. Tuo tarpu, naudojant purškiamą gaiviklį, viskas, ką reikia padaryti, tiesiog juo apipurkšti kilimą. Jei nė vieno iš šių variantų neturite progos įsigyti, galima panaudoti ir anksčiau minėtą sodą, tačiau ją reikėtų palaikyti šiek tiek ilgiau nei įprastus kilimams pritaikytus miltelius.

Pagaminkite kažką skanaus

Jei laukiate svečių ir norite, jog namuose vyrautų skanus bei užeiti kviečiantis kvapas, galite pasitelkti mažą gudrybę ir iškepti kažką, kas ne tik būtų skanu, bet ir gardžiai kvepėtų. Šiam tikslui galite gaminti imbierinius sausainius, bananų duoną, karštą vyną ar cinamonines bandeles. Tokiu būdu svečiai ne tik bus pavaišinti, bet ir galės mėgautis maloniu aromatu, sklindančiu nuo jūsų gaminių. Nors gaminimui galima rinktis bene bet ką, žinoma, reikėtų vengti patiekalų, kurių sudėtyje yra česnako, svogūno ar kitų itin aštrių ir ne visiems žmonėms patinkančių kvapų.

Pasirūpinkite ir savo paties kvapu

Žinoma, prie bendro namų kvapo prisidedate ir jūs patys, tad visuomet pasirūpinkite, jog vilkėtumėte švarius drabužius bei kad jūsų avalynė neskleistų nemalonaus kvapo. Taip pat reguliariai keiskite savo patalynę, kadangi švarūs patalai visuomet sukuria gaivos ir šviežumo pojūtį. Siekiant dar intensyvesnio kvapo, kasdien pasikvėpinkite mėgstamais kvepalais, net ir tuomet, jei žinote, jog visą laiką teks praleisti namuose. Visgi, jei norite išbandyti kažką naujo, rinkitės feromoninius kvepalus, kurie ne tik skleidžia itin malonų aromatą, bet ir atneša netikėtų pojūčių. Apsilankykite www.varle.lt, kur rasite didžiausią kvapų pasirinkimą bei geriausią kainos ir kokybės santykį!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+