4 žingsniai geresnio miego link

Miegas turi didžiulę įtaką mūsų psichinei ir fizinei sveikatai. Jo trūkumas gali neigiamai paveikti energijos lygį dienos metu, produktyvumą, emocinę pusiausvyrą ir netgi lemti padidėjusį kūno svorį. Visgi tikriausiai būtų sunku rasti tokį žmogų, kuris nei karto nebūtų susidūręs su vienokiais ar kitokiais miego sunkumais. Jeigu jie yra pastovūs, kokybiškas nakties poilsis gali atrodyti tarsi nepasiekiamas tikslas. Tačiau iš tiesų yra ne vienas laiko patikrintas būdas, galintis jums padėti išsimiegoti geriau.

1. Pasirinkite optimalų miego valandų skaičių

Suaugusiam žmogui rekomenduojama miegoti ne mažiau nei 7 val. per naktį. Maždaug tiek laiko reikia, kad mūsų kūnas pilnai pailsėtų. Tačiau tuo pačiu patariama ir nepersistengti: 8 val. daugeliui laikomos optimalia miego trukme. Žinoma, kiekvienas žmogus yra labai individualus, todėl bet kokiu atveju svarbu įvertinti savo savijautą.

2. Laikykitės pastovaus miego režimo

Miego režimas – dar vienas aspektas, turintis didelę įtaką poilsio kokybei. Tam, kad ji būtų kuo geresnė, kiekvieną dieną eiti miegoti ir keltis patariama kuo panašesniu laiku. Bene sunkiausia tai padaryti būna savaitgaliais, kai norisi pamiegoti ilgiau. Tai visiškai suprantama, tačiau pasistenkite, kad poilsio grafikas nesiskirtų daugiau nei viena valanda. Būtent nuoseklumas leidžia užtikrinti pastovų miego ciklą.

3. Įsigykite patogią lovą

Lovos ir jos čiužinio pasirinkimas ypač svarbus norint pasirūpinti gera miego kokybe. Tačiau kartais pamirštama, kokią didelę įtaką jie iš tiesų turi nakties poilsiui. Pakankamo dydžio lova su individualius poreikius atitinkančių čiužiniu dažniausiai yra neatsiejama saldaus miego dalis. Todėl tiek vieną, tiek kitą būtina kas kiek laiko atnaujinti, o ypač čiužinį.

Net ir užtikrinant kruopščią priežiūrą, po kurio laiko jame susikaupia nešvarumų, kuriuos sunku pašalinti. Dėl šios priežasties išauga dulkių erkučių atsiradimo rizika. Be to, laikui bėgant lova ir čiužinys dėvisi, todėl miego pagrindas gali tapti nelygus, atsirasti girgždesys ar kiti keisti garsai, trikdantys ramų poilsį.

4. Sukurkite miegui palankią aplinką

Norint užmigti lengviau ir miegoti geriau, būtina pasirūpinti tam kuo palankesne aplinka. Visų pirma prieš einant ilsėtis patariama gerai išvėdinti kambarį. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į oro temperatūrą, kuri turėtų būti nei per aukšta, nei per žema. Optimaliu pasirinkimu laikomi maždaug 18,3 °C. Be to, patalpa, kurioje miegama turėtų būti pakankamai tamsi, joje vyrauti tyla.

Jeigu nesate patenkinti savo miego kokybe, šie patarimai jums gali būti labai naudingi. Galbūt jau kurį laiką svarstote galimybę įsigyti naują lovą. Itin greitai ir paprastai tai galite padaryti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.magresbaldai.lt/baldai/lovos/.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+