Česnakas

Yra daug klausimų apie česnaką. Bobas Bekas tirdamas žmogaus smegenų funkcijas, rado, kad česnakas kenkia smegenims. Jogos žiniose taip pat yra daugybė rekomendacijų susilaikyti nuo česnako ir svogūnų valgymo, betgi jie vartoja kitus dvokiančius augalus; medicina teigia vėl kitaip….
Kokias išvadas padaryti mums, paprastiems žmonėms, turintiems tik savo mąstymą? :)

Parašysiu tai, ką apie česnaką mąstau aš ir ką sako mano intuicija.

Pradėsiu nuo mistikos (nuo to, ką „sveiko” proto žmonės vadina kvailystėmis) : Gi yra liaudiens išminties rekomendacijos nuo visų vampyrų ir blogų dvasių kabinti česnako pynes namuose… pagalvokite apie tai… Vampyrai česnako nekenčia, jis juos naikina, tačiau tai nereiškia, kad česnaką reikia valgyti.

… bent jau man yra aišku, kad struktūros, kurios bando įvairiausiais būdais atgrąsyti žmones nuo jiems įprastų natūralių maisto produktų, turi savanaudiškus tikslus, kurių pasiekimas neš jiems ilgalaikį pelną. Pažiūrėkime, ką gi siūlo tie mokslininkai, kurie randa nuodingais tūkstantmečius vartotus augalus? O gi jie siūlo visokį š… kapsulėse, aliejuose, milteliuose, ir kitokiose formose. Sakyčiau neatsitiktinai tai vyksta. Tai yra pinigų uždirbimo strategija. Ir kad ją įdiegti reikalinga propoganda apie tai, kaip natūrali gamta kenkia žmogui; ir apie tai, kaip ta natūrali gamta … kapsulėje… jau nebekenkia…. tik va už tas kapsules sumokėjus 100lt (papildai)… galima buvo nusipirkti česnako visiems metams, visam kaimui ir ne tik vaistams, bet ir patiekalams paskaninti.

Paprasti žmonės tampa tikėjimo aukomis – vienų ar kitų teiginių iš „aukštesnių, protingesnių” žmonių.

Asmeniškai man, yra daug artimesnė liaudies išmintis, patikrinta žmonių patirtimi ir amžių… iki dabar…
Kad česnakas yra antivirusinis ir antibakterinis stebuklas dar mano prosenelė žinojo ir man tos žinios buvo mamos perteiktos ir aš jas visiems atvirai sakau: nieko geriau už česnaką, trauklapį, ir čili nėra kovojant su visomis negandomis. Reikalas tik dozavime ir individualiame vartojime. Kai organizme, nuo fizinio pasyvumo ir pramonės perdirbto, negyvo, chemizuoto maisto, ima daugintis puliniai ir kitokie visokie organizmo griovėjai, jis prašyte prašosi ko nors aštraus, ir jeigu žmonės valgytų tik gyvą augalinį maistą – sunegalavus ar parazitams į kūną patekus, jie iš karto suprastų, ko pagalbon prašo organizmas. Svogūnai, česnakai, čili, tai natūralūs antibiotikai, kurių jokia medicininė pramonė sintezuoti neįgali.

Sakyčiau česnaką bando kompromituoti tie, kuriems reikia griauti žmonių imunitetą, kad paskui tą kaltę suversti sukurtam laboratorijose aids virusui…
Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kur ir kaip išaugo tas česnakas. Vartoti savo, lietuvišką česnaką, galvijų mėšlu treštame dirvožemyje, tikriausiai yra teisingas pasirinkimas, nes ką gali žinoti kaip augina česnaką kinai, vietnamiečiai ar kiti? Gal jie tręšia žmonių tualetu? Tik nesijuokite, o pasidomėkite ir gal nebebus juokinga… Nes į tuoaletus eina ir ligoniai, ir nereikia lyginti galvijų, ėdančių žolę, mėšlo su žmonių „…” viską …
Todėl darau paprastą išvadą: tai, kas užaugo mūsų žemėje, žinomoje terpėje, gali tikti mums, o tai, ką augina kiti, galbūt ir tinka kitiems? Štai kodėl česnakas gali būti pilnas gydomųjų savybių, arba nuodas, kaip ir visas kitas žmonių natūralus maistas.

Kas liečia mokslininkų atradimus, politiką, tai aš jau senokai į juos žiūriu kaip į savotišką šou, ypač Stenfordo instituto po kai kurių nuodugnių jų „tyrimų”, kam įdomu: (“Contract Number URH (489)-2150 Policy Research Report Number 4/4/74, Prepared by SRI Cеnter for the Study of Social Policy, Director Willis Harmon”). „

Česnakas, kaip vaistas, kovotojas su puvenomis, yra naudingas viską valgantiems, ypač negyvėlių produkciją. Rūkytos dešros, žuvys, ar kitaip kaitinti kūnai, nors ir įgauna dūmų, česnako, prieskonių kvapą, vistik yra puvantys ir teršia organizmą, o česnakas kovoja su tuo.
Kas liečia žmones siekiančius vien floros maisto ar natūralaus maitinimosi su gyvulinės kilmės maistu: šviežio pieno, žalios žuvies, medaus, kiaušinių vartojimu, tai reiktų pasakyti, kad poreikis česnakams, svogūnams, čili, išnyksta, nes jų maistas, jiems nekelia problemų, užkimšdamas ląsteles ir pūdamas. Todėl aštrūs augalai ir prieskoniai po truputį išnyksta iš raciono.
Viską įvertinus, nereikia paklūsti kokiai tai informacijai, o vistik įsiklausyti į savo asmeninius poreikius ir savijautą, intuiciją ir sveikatą. Tik tai gali duoti vienintelį teisingą atsakymą, konkrečiam žmogui, kaip jam vartoti ar nevartoti česnaką.

Search

+