Chi Nei Tsang - gydymas masažu

Či Nei Tsang – gydymas masažu

Senovės Kinijoje gyvenę daosai meditacijų ir gydymo  metu stebėdami žmogaus kūno darbą nustatė, kad vidaus organuose dažnai atsiranda energetiniai blokai, dėl kurių pilvo ertmėje susidaro įvairūs mazgai ir susipynimai. Gyvybiškai svarbiame centre atsiradusios šios kliūtys apriboja či (daosai tiki, kad būtent ši jėga palaiko mūsų gyvybę) srautą.

Dar didesnę žalą sveikatai daro neigiamos emocijos, pvz. baimė, pyktis, nerimas, depresija. Šių problemų priežastis gali būti nuovargis, įvairūs toksinai, stresas, nelaimingi atsitikimai, operacijos, vaistai, prasta mityba ir netaisyklinga laikysena.
Meditacinės praktikos leidžia daosizmą praktikuojantiems žmonės pažvelgti į save iš vidaus. Jie aptiko, kad žmogus yra susijęs su kosminėmis jėgomis, o vidaus organai tarnauja kaip ryšys tarp žmogaus kūno ir visatos. Vidaus organuose slypi žmogaus asmenybės dvasinės jėgos. Daosai pastebėjo, kad visi jausmai ir emocijos kyla vidaus organuose, o ne smegenyse, kaip mano vakarų medicina. Dėl šio paklydimo, tradicinės medicinos atstovai dažnai nesugeba diagnozuoti tikrųjų ligos priežasčių. Šios jėgos užtikrina energijos tekėjimą kanalais, kurių dėka visos kūno dalys išlieka savo vietose, o pats kūnas turi tam tikrą struktūrą.
Kai vidaus organų darbas sutrinka juose pradeda kauptis nesveikos energijos, kurių perteklius galiausiai pradeda tekėti į kitų organizmo sistemas ir gali pasireikšti neigiamų emocijų bei ligų forma. Jei neigiamos emocijos nepasišalina iš organizmo, jos gali sukelti vidaus organų ligas arba nukeliauja į pilvo ertmę, kuris gali būti vadinama žmogaus kūno „šiukšlynu“. Čia dalis šių emocinė atliekų gali būti perdirbamos, tačiau dažniausiai su jų srautu nepavyksta susidoroti. Pagrindinis energetinis centras, esantis žemiau bambos, užsikemša ir tokiu būdu atkertamas nuo likusios kūno.

Gyvybinė energija či organizmo viduje teka tam tikrais energetiniais kanalais, nervais, kraujagyslėmis ir limfagyslėmis. Šios sistemos susikerta pilve, kuris kinų medicinoje laikomas jų valdymo centru. Čia sukaupiamos neigiamos energijos, sukeltos įtampos, rūpesčių ir streso. Šios energijos savaime išsiskaido gana retai, todėl gali lemti nervų, kraujagyslių ir limfmazgių mazgelių susidarymą, kurie, savo ruožtu, pažeidžia energijos apytaką organizme.

Senovės daosai suprato, kad neigiamos emocijos gali sukelti rimtą žalą sveikatai, pažeisti tiek fizines, tiek dvasines funkcijas. Jie žinojo, kad kiekviena žmogus emocija yra konkrečios energijos rūšies išraiška ir tai, kad konkreti emocija gali nurodyti neigiamos energijos tipą, po kuriuo slepiasi fizinis negalavimas. Jie taip pat nustatė, kad yra specifinis ryšys tarp emocijų ir organų. Pavyzdžiui, „mazgo“ pojūtis skrandyje rodo, kad žmogus nerimauja ir blužnyje susikaupė neigiamos emocijos.
Daosai atrado, kad dauguma ligų gali būti išgydyta iš organizmo pašalinus jas iššaukusius toksinus ir neigiamas jėgas. Jie sukūrė masažą Či Nei Tsang (iš kinų kalbos verčiama – či vidaus organų masažas), kuris leidžia perdirbti ir priversti vėl tekėti neigiamas energijas, kurios blokuoja vidaus organus ir nulemia mazgelių pilve susidarymą. Či Nei Tsang padeda išvalyti organizmą nuo toksinų, neigiamų emocijų ir šilumos pertekliaus arba trūkumo, kurie veda prie netinkamo organų darbo.

Či Nei Tsang masažo metu didžiausias dėmesys skiriamos pilvo sričiai, nes čia dažniausiai slypi daugelio negalavimų priežastis ir būdas jų atsikratyti. Seanso pradžioje pirmiausia dirbamas su žarnynu, o vėliau pereinama prie vidaus organų ir kitų sistemų. Per pilvo ertmę pakankamai patyręs specialistas gali pasiekti daugumą pagrindinių vidaus organų, žinoma išskyrus, plaučius ir širdį. Pastarieji yra veikiami panaudojant spaudimą šonkauliams ir akupunktūriniams taškams. Masažo metu specialistas pacientui perduoda dalį savo energijos todėl turi nuolat rūpintis jos kokybe ir kiekybe, t.y. privalo reguliariai praktikuoti įvairias meditacijas ir cigūno pratimus.

Či Nei Tsang padeda atsikratyti daugelio ligų, netgi chroniškų, pavyzdžiui, nevaisingumo, astmos, depresijos, atstatoma pasmukusi storoji žarna, gydomi įvairūs žarnyno negalavimai ir t.t. Netinka gydyti infekcinėms ligoms, esant žaizdoms ir įvairiems uždegimams.

Šios technikos efektyvumu galite įsitikinti patys kas dieną sukamaisiais judesiais pamasažavę savo pilvą pagal ir prieš laikrodžio ir pagal laikrodžio rodyklę. Užtenka pasukti rankas 30-50 kartų į vieną ir kitą pusę. Jei viduriuojate masažuokite  tik prieš laikrodžio rodyklę (jei laikrodis būtų nupieštas ant pilvo), o jei kenčiate nuo užkietėjimo – vien pagal laikrodžio rodyklę.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+