Hidroterapija ir vandens procedūros

Hidroterapija ir vandens procedūros

Vargu ar kas nors ginčysis su teiginiu, kad vandens procedūros yra malonios ir naudingos. Net paprastas dušas atpalaiduoja, žvalina ir pagerina nuotaiką. Sunku pervertinti naudą, kurią kūnui duoda kontrastini dušas, o apsilankymo baseine malonumas taip pat neabejotinas. Vanduo gali išgydyti daug ligų ir net užkirsti kelią jų atsiradimui. Deja, oficiali medicina gydymą vandeniu (mokslinis pavadinimas – hidroterapija) taiko labai retai. Tačiau tai plačiai naudojama grožio ir SPA salonuose. Vanduo laikomas nepakeičiama priemone kovojant su viršsvoriu ir celiulitu.

Vikipedija hidroterapiją apibūdina kaip išorinį vandens naudojimą įvairių ligų gydymui. Tačiau ten rašoma apie gėlą vandenį, o juo dažniausiai gydomas artritas, gastritas ir įvairių kvėpavimo takų ligos. Toks gydymas buvo populiarus nuo neatmenamų laikų. Mūsų dienomis, kai vandens procedūros plačiai naudojamas kosmetikoje, kartu su gėlu (upės ar ežero) buvo pradėtas naudoti ir jūros vanduo. Jis yra tiesiog nepakeičiamas savo sudėtimi, o jame esantys mikroelementai sėkmingai kovoja su celiulitu ir viršsvoriu, taip pat paspartina įvairių odos pažeidimų gijimo procesą.

Nuo seniausių laikų iki šių dienų

Hidroterapija buvo plačiai naudojama senovės Graikijoje, Romoje ir Japonijoje. Tuomet vanduo buvo daugelio tautų gydymo pagrindas. Taigi, teigiamas vandens poveikis žmogaus organizmui išbandytas per šimtmečius. Tikriausiai todėl procedūros, susijusios su vandeniu, yra ypač populiarios ir kelia pasitikėjimą. Kontraindikacijų hidroterapija neturi daug, bet jų yra:

  • Uždegimo procesai
  • Infekcinės ligos
  • Tuberkuliozė
  • Širdies problemos

O štai indikacijų hidroterapija turi gerokai daugiau:

  • Sąnarių ligos
  • Skrandžio opa
  • Sumažėjęs apetitas
  • Tromboflebitas
  • Akmenligė
  • Kepenų ligos

Gydymas vandeniu sėkmingai naudojamas fizioterapijos skyriuose, o visokie apipylimai ir apliejimai teigiamai veikia imunitetą. Mūsų laikais vandens terapija vis dažniau naudojama svorio mažinimui. Mūsų organizmas reaguoja į vandenį iš karto. Kuo labiau vandens temperatūra skiriasi nuo kūno temperatūros, tuo bus didesnis tokio poveikio rezultatas. Maudantis vonioje, vandens slėgio spaudimas yra labai naudingas kraujotakos cirkuliacijai, o dušo metu į kūną nukreipta vandens srovė sukuria masažo poveikį.

Kaip tai veikia?

Ko gero, daugelis girdėjote, kad įvairūs pratimai dažnai atliekamas vandenyje. Mes kalbame ne apie plaukimą, bet ir apie vandens gimnastiką, tai yra, įprasti pratimai atliekami vandenyje. Esmė yra ta, kad vanduo padidina jų efektyvumą, visų pirma didindamas šilumos perdavimą. Be to, įveikdami vandens pasipriešinimą, raumenys dirba sunkiau ir todėl intensyviau degina kalorijas. Bendras vandens poveikis taip pat yra labai naudingas. Vanduo iš karto nuplauna ir prakaitą, ir visus skilimo produktus, kurių mūsų kūnas atsikrato pratimų metu, valo odą ir tonizuoja ją, ramina nervų sistemą ir gerina kraujotaką.

Jei neturite laiko ar sąlygų nuvykti į baseiną ar specializuotą saloną visai tai įmanoma padaryti paprastoje namų vonioje. Tinkamai naudojama ji gali daryti tikrus stebuklus. Viskas, ko reikia yra jūros druska ir eteriniai aliejai (geriau citrusinių vaisių ar rozmarinų). Vos 20 minučių per dieną 3-4 kartus per savaitę – sutikite, kad tai ne tiek jau daug norint pasiekti rezultatą, kurį, beje, jūs pastebėsite per mėnesį.

Paslaptis paprasta: šiltame vandenyje poros ir kraujagyslės išsiplečia, o riebalai pradeda tirpti. Šis procesas vyks greičiau, jei hidroterapija bus lydima glostomu masažu, naudojant specialų šepetį, arba aticeliulitines pirštines. Kad druska su aliejumi ilgiau išsaugotų poveikį po to, kai baigsite maudytis vonioje, nerekomenduojama nuplauti kūno po dušu ar nušluostyti rankšluosčiu. Dušą geriausia naudoti prieš vonią: taip jūs nuvalysite odą ir palengvinsite veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į organizmą.

Neįtikėtinai veiksmingu būdas kovoti su nutukimu ir „apelsinų žievelės“ efektu yra masažas, kurio metu kūnas masažuojamas į jį nukreipta vandens srove. Toks masažas mažina stresą ir gerina kraujotaką. Tačiau vandens procedūros – tai ne tik atsipalaidavimas vonioje arba džiakuzi. Hidroterapijos procedūroms naudojamos visos vandens agregatinės formos: garai – saunoje, ledas – aptrynimui. Žinoma, kiekvienas iš šių metodų yra geras savaip ir abu jie siekia pagerinti kraujo apytaką bei pagreitinti medžiagų apykaitą. Tai reiškia, kad jie prisideda prie kovos su antsvoriu, celiulitu ir kitais estetiniais odos defektais.

Hidroterapija su vandens temperatūros pokyčiais stiprina imuninę sistemą ir organizmą. Puiki priemonė yra kontrastinis dušas. Jo vertė svorio mažinimo procese nekelia jokių abejonių. Šilto vandens įtakojamos poros atsiveria ir ištirpinami toksinai. Po to sekantis šaltas dušas susiaurina poras ir „išspaudžia“ šlakus. Beje, stimuliuoti kraujotaką dažniau rekomenduojamas šaltas vanduo, o ne šiltas. Dušą derėtų pradėti ir užbaigti šaltu vandeniu, o po jo geriau odai leisti nudžiūti savaime ir nenaudoti rankšluosčio. Taip oda įsisavins daugiau drėgmės ir taps gražesnė.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+