Dalykai, kurių nevalia daryti, jei laukiatės kūdikio

Įprastai, kūdikio laukimas trunka 9 mėnesius, todėl šiuo laikotarpiu, jums gali tekti pakeisti požiūrį į mitybą, laisvalaikio leidimą, mėgiamas veiklas ir darbą. Žinoma, tai visiškai nereiškia, kad jums teks atsisakyti visų savo įpročių ar pakeisti gyvenimo būdą. Siekiant užtikrinti gerą kūdikio sveikatą, jums paprasčiausiai pakaks tik šiek tiek pakoreguoti įprastą gyvenimo rutiną.

Aplinkos poveikis ir nėštumas

Grynas ir neužterštas oras yra svarbus veiksnys vaisiaus vystymuisi. Ko gero nepavyks visiškai išvengti dulkėtų miesto gatvių, tačiau stenkitės kuo daugiau laiko praleisti gamtoje ir pakvėpuoti grynu oru, nuvykite prie jūros, pasivaikščiokite pušynuose ir įkvėpkite gaivaus oro gurkšnį.

Neigiamą aplinkos poveikį galite patirti ne tik būnant lauke, tačiau jis tyko ir namuose. Nėštumo metu venkite naudoti stiprios cheminės sudėties priemones, tokias kaip vonios kambario ar virtuvės plautuvių ir dušo kabinų valikliai, unitazo valikliai ir kiti. Jų garai gali pakenkti kvėpavimo takams bei sukelti alergines reakcijas, sutrikdyti vaisiaus vystymąsi.

Labai svarbus ir ko gero plačiai žinomas patarimas – vengti tabako dūmų. Jų galima įkvėpti ne tik rūkant, tačiau ir būnant prirūkytoje aplinkoje. Iškvėptuose tabako dūmuose yra apie 4000 cheminių medžiagų, o kai kurios iš jų gali sukelti vėžį, todėl nėštumo laikotarpiu, nerekomenduojama būti aplinkoje, kurioje yra rūkomas tabakas.

Mityba nėštumo metu

Jei jūsų neštumo testas buvo teigiamas, pradėkite domėtis apie tinkamą mitybą ateinantiems 9 nėštumo mėnesiams ir vėlesniam laikotarpiui. Netinkamas maistas gali susargdinti jus ir pakenkti jūsų kūdikiui.

Nevartokite žalios, ar prastai iškeptos mėsos. Valgant, įsitikinkite, kad mėsa nėra raudona ir joje nesimato kraujo. Netinkamai paruoštoje mėsoje gali būti įvairių bakterijų, kurios gali būti rimtų ligų sukelėjomis.

Kai kurios žuvies vartojimas nėštumo laikotarpiu yra rekomenduojamas. Žuvyje gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurios mums yra labai naudingos, tačiau kai kurios rūšies žuvys yra linkę savyje kaupti gyvsidabrį ir kitus sunkiuosius metalus, kurie nėra naudingi nei jums, nei jūsų kūdikiui. Netinkamai paruoštoje žuvyje gali būti ne tik gyvsidabrio ar kitų žalingų elementų, tačiau ji gali būti netinkamai apdorota ar užteršta bakterijomis.

Venkite nepasterizuotų pieno produktų. Vartodami termiškai neapdorotą pieną ir jo gaminius, rizikuojate užsikrėsti listerijos bakterija. Dažniausiai, įvairių rūšių minkštieji sūriai yra gaminami iš nepasterizuoto pieno, todėl prieš perkant įsitikinkite, kad jūsų produktas pagamintas tik iš pasterizuoto pieno.

Ko gero nereikia net kartoti, kad nėštumo laikotarpiu nėra saugaus alkoholio kiekio. Alkoholis greitai krauju patenka į placentą ir gali pakenkti jūsų kūdikio smegenims ir kitiems organams, todėl nėštumo laikotarpiu, alkoholio geriau nevartoti. Panašios taisyklės galioja ir produktams, kurių sudėtyje yra kofeino. Vartokite mažiau kavos, o energetinių gėrimų geriau visiškai atsisakykite.

Netinkama fizinė veikla ir laisvalaikis

Jei kūdikio laukiatės vasaros metu, kai saulė spinduliuoja daugiausiai radiacijos, reikėtų vengti tiesioginių jos spindulių. Nėštumo metu padidėja odos jautrumas, todėl jūsų oda gali nudegti stipriau, nei įprastai. Jei vis dėl to nuspręsite pasimėgauti saulės voniomis, pasirūpinkite tinkama odos apsauga.

Atsisakykite fizinės veiklos, kurioje reikėtų šokinėti, daryti staigius judesius ar kelti didelius svorius. Geriau pasirinkite kitokius užsiėmimus, pavyzdžiui pasivaikščiojimą, plaukimą ar pritūpimus, kurie gali išeiti jums į naudą. Be to, rekomenduojama rinktis ramesnį laisvalaikį. Visi užsiėmimai, kurių metu galite nukristi ir susitrenkti yra griežtai nerekomenduojami.

Nėštumo laikotarpiu vadovaukitės savo instinktais, stebėkite organizmo reakcijas į maistą, aktyvumą ir esant reikalui, imkitės reikiamų atsargumo priemonių.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+