Mityba pagal kraujo grupes

Dieta Pagal Kraujo Grupę

Šiais laikais kai mums kasdien brukami šimtai skirtingų dietų,  išsirinkti sau tinkamą variantą tampa itin sudėtinga. Įvairiausi patarimai, pastabos , raginimai ir tabu užkerta kelią dažnai iniciatyvai imtis vienokių ar kitokių veiksmų savo kūno masės svoriui reguliuoti.

Tačiau vis  garsiau kalbama ir sparčiai populiarėja visame pasaulyje dieta , kurios laikomasi atsižvelgiant į  žmogaus kraujo grupę. Nors daugelis specialistų į šios dietos rūšį žiūri skeptiškai, vis tik prieinama bendra išvada: jog dieta pagal kraujo grupę yra sveika ir ji tikrai nekenkia žmogaus fizinei sveikatai bei emocinei būsenai.

Dietos specialiai kraujo grupei:

Kraujo grupė apsprendžia daugelį  individualių žmogaus savybių, charakterio bruožų. Nuo kraujo grupės priklauso žmogaus polinkis sirgti tam tikromis ligomis, imuniteto atsparumas aplinkos veiksniams. Kraujo grupė lemia tai ,kaip greitai žmogus pasisavina tam tikras maistines medžiagas, kuriems produktams jis turėtų teikti pirmenybę, o kurių produktų jam reikėtų vengti , vartoti labai saikingai arba visai atsisakyti.

Tyrimai rodo, jog stipriausi ir geriausiai prisitaikę valgyti mėsos produktus yra žmonės turintys pirmąją kraujo grupę.

Antrąją  kraujo grupę turintys asmenys galėtų būti vadinami „vegetarais“ , kadangi jų organizmui palankiausias maistas būtų vegetarinis: daržovės, vaisiai, grūdinės kultūros.

Trečiosios kraujo grupės atstovai gali valgyti praktiškai viską, tačiau turėtų saikingai skanauti duonos, vištienos, kiaulienos gaminiais.

Žmonės priklausantys ketvirtajai kraujo grupei  turėtų vengti kiaulienos, jautienos, rūkytų produktų. Taip pat šios grupės asmenims nepatartina valgyti pieno gaminių bei gerti patį pieną.

Laikantis dietos pagal kraujo grupę sumažėja rizika sirgti tam tikromis ligomis būdingomis būtent tai kraujo grupei.

Mokslininkai nėra  visiškai ištyrę dietos pagal kraujo grupę veiksmingumo, todėl daugelio mokslo žmonių šis dietos tipas yra vertinamas skeptiškai.

Vienas garsiausių šių dienų dietų pagal kraujo grupes šalininkų ir sudarinėtojų yra daktaras d‘Adamas.  Būtent jis teigia, kad tai kas gali būti naudinga žmonėms turintiems kraujo grupę-A, gali būti visiškai nepriimtina turintiems kraujo grupę-B.

Pateiksime trumpą  kiekvienos kraujo grupės individų charakteristiką ir tikimės kad ši informacija bent kiek praplės Jūsų akiratį bei patenkins smalsumą, o galbūt Jūs nuspręsite remdamiesi šiomis rekomendacijomis mažinti savo kūno masės svorį.

Dieta 1 Kraujo Grupei

Jei mėgstate žuvį-puiku. Drąsiai rinkitės lašišą, eršketą, skumbrę, silkę, menkę, lydeką, upėtakį. Žuvies galite valgyti kiek tinkami. Tačiau geriausia  visuomet reikia jausti saiką. Manoma, kad moteriai  per vieną valgymą pakanka 150 g. mėsos ar žuvies.

Panašiai kaip pirmykštėje bendruomenėje, kuo daugiau fiziškai aktyvus esi, tuo daugiau sau gali leisti suvalgyti gyvulinės kilmės maisto.

Tikras pirmosios kraujo grupės  priešas yra kviečiai ir jų gaminiai, taip pat pieno produktai. Negalima valgyti jokių jogurtų, kefyro, sūrių bei kitų pieno produktų. Sviestas nėra nei leistinas nei uždraustas, kitaip tariant iš jo jokios naudos. Šiuo atveju jei labai norisi pieniško maisto, patariama naudoti pieno pakaitalus: sojos produktus, ožkos pieno sūrius. Žodžiu reikia rinktis geriausia iš blogiausių J

Jei labai norisi kruopų , galite rinktis grikius, rudus ryžius bei miežius.

Bet kuriai kraujo grupei tinka ir yra naudingas alyvuogių aliejus.

Pirmosios kraujo grupės atstovams tinka salotoms žalios spalvos  daržovės bei lapinės daržovės. Tai gali būti: kopūstai, brokoliai, svogūnai, porai, pupelės, ananasai, slyvos, figos ir kt.

Prieskoniai: aitrūs pipirai, petražolės, česnakai, krienai.

Nepatartina ir negalima: kava, actas, žąsiena, ikrai, mandarinai, baklažanai, apelsinai, cukrus, kukurūzai, alyvuogės, žemuogės, gervuogės, braškės, kaparėliai, muskato riešutai, cinamonas, vanilė, makaronai, miltiniai patiekalai, majonezas.

Neribodami savęs galite gerti  vandenį, negazuotą mineralinį vandenį bei žaliąją arbatą. Geriausiai tinka ananasų, vyšnių, slyvų sultys.

SVEIKATA

Pirmosios kraujo grupės atstovai pasižymi itin stipria imunine sistema, todėl yra ypač atsparūs ligoms. Šios grupės žmonės paprastai turi puikiai veikiančią  virškinimo sistemą.

CHARAKTERIO SAVYBĖS

Žmonės turintys pirmąją kraujo grupę sunkiai prisitaiko prie pasikeitimų, nors ir yra ypač iniciatyvūs. Tai iš prigimties lyderiai, gal todėl jų dažnai sutikti įmanoma ir politiniuose sluoksniuose ir įvairiuose ekstremalų gyvenimą propaguojančiuose renginiuose bei sporto šakose.

Beje, šiai kraujo grupei sportuoti yra tiesiog būtina.

Dieta Antrai Kraujo Grupei

Liesa mėsa kelis kartus savaitėje nepakenks, tačiau reikia kad valgiaraštyje dominuotų  vaisiai, daržovės ir grūdinių kultūrų gaminiai.

Draudžiama  arba nevartotina yra: dešrelės, kumpis ar dešra. Nepatartina antrosios kraujo grupės atstovams smaguriauti jūros gėrybėmis: krevetėmis, omarais, krabais, unguriais, plekšnėmis, silkėmis, lašiša. Galima ir patartina valgyti :stumbrę, menkę , o taip pat ir upėtakį.

Jei antrosios kraujo gružės atstovai turi polinkį į alergiją valgyti pieno produktus reikėtų atsisakyti. Jei alergijos nėra išskyrus šviežią pieną`, galima valgyti sūrelius, sūrius, kefyrą bei jogurtus.

Varškės valgyti negalima, kaip ir ledų, sviesto ar riebalų. Kiaušinius galimanaudoti, bet labai saikingai.

Siūloma drąsiai valgyti grikius, ryžius, rugius, lęšius ir pan.  Beje šios grupės atstovams ypač patartina valgyti kuo daugiau pupelių, žaliųjų žirnelių, lęšių ir pan. Žinoma, visa tai yra naudojama jei Jūs nesate šiam maistui alergiški ir pan.

Negalima ir nepatartina valgyti: pomidorų, konservuoto –rauginto-marinuoto maisto (geriausiai tiktų maistas paruoštas garuose), avižų, bulvių ,paprikos, juodųjų alyvuogių, baklažanų, kviečių gaminių, jūros gėrybių , šiltnamyje auginamų grybų, baltagūžių kopūstų, bananų, papajų, mango, apelsinų, mandarinų  ir  kt.

Geriame žaliąją arbatą, nepiktnaudžiaujant kavos ir žinoma daug vandens.

 

CHARAKTERIO BRUOŽAI

A-kraujo grupės žmonės itin intelektualūs, apsiskaitę ir ypač sąžiningi. Komfortabili atmosfera jiems  yra būtina tiek namuose, tiek darbe.

 

SVEIKATA

Pagrindinė II- kraujo grupės atstovų sveikatos problema yra susijusi su skrandžio dirglumu, padidėjusiu rūgštingumu. Kadangi šių žmonių imuninė sistema yra silpnesnė , tai sąlygoja dažnas peršalimo ligas. Būdingos  onkologinės, širdies, reumatinės, šlapimtakių  ligos.

Dieta trečiai kraujo grupei

Mėsos ir daržovių derinys leidžia jiems palaikyti puikią fizinę formą. Nedraudžiamos nei bulvės, nei grybai ir kt.

Iš pieno produktų jie gali valgyti praktiškai viską. Net ledai su sūreliais yra nedraudžiami J Žinoma viskas turi turėti ribas ir saiką.

Tačiau ir trečiosios kraujo grupės atstovams yra tam tikri apribojimai. Jiems nerekomenduojama valgyti jūros moliuskų, tokių kaip vėžiagyviai, omarai ir kt. Mėsa geriausia būtų :aviena, triušiena, žvėriena. Negalima ir nepatariama valgyti vištienos.

Iš jūros gėrybių geriausiai tinka otas, plekšnės, menkė, lydeka,  skumbrės, ešeriai, ikrai ir kt.

Nepatariama valgyti pomidorų, alyvuogių, avokadų, pelėsinio sūrio, ridikėlių, avokadų, anakardžių riešutų, ruginių ir miežinių produktų, grikių, saulėgrąžų, kukurūzų ir kt.

Gerti galima ir patariama daug vandens, žaliosios ar žolelių arbatos.

CHARAKTERIO SAVYBĖS

Ypač intuityvūs, apsukrūs ir dalykiški žmonės. Savo aštriu protu ir netradiciniu mąstymu pasiekiantys stulbinamų rezultatų karjeros srityje. Ne veltui daugybė milijonierių turi būtent šią, trečiąją kraujo grupę J Puikūs sutuoktiniai ypatingai vertinantys ištikimybę.

SVEIKATA

Šios grupės atstovams reikia stiprinti savo imuninę sistemą, kadangi jai būdingos tiek pirmosios tiek antrosios kraujo grupių ligos. Silpna nervinė sistema iššaukia depresiją bei kitas emocines ligas. Taip pat būdingos ligos susijusios su virškinimo sistema, peršalimu.

Dieta ketvirtai Kraujo Grupei

tačiau ji virškinama gerokai lėčiau, todėl valgant būtina atkreipti dėmesį į mėsos liesumą, maisto porcijas ir valgymo dažnumą. Patartina valgyti kuo daugiau daržovių, žuvies patiekalų.

Negalima ir nepatariama valgyti vištienos, žvėrienos, konservuotos-rūkytos-vytintos mėsos, pomidorų, moliuskų, miežių, avokadų, bananų, ridikėlių, apelsinų, pupelių, grikių, kukurūzų, paprikos, granatai, ir kt.

Rekomenduojama naudoti jūros druską, alyvuogių aliejų, valgyti kiaušinių baltymus,koncentruotas sultis skiesti vandeniu ir taip saugoti jautrią virškinimo sistemą.

Iš vaisių ypač tinka ananasai, slyvos, vynuogės bei kitos uogos.

AB – kraujo grupės atstovams rekomenduojama kasdien išgerti raudonojo vyno.

Gerti puikiai tinka vanduo, žalioji arbata ir kava.

 

CHARAKTERIO SAVYBĖS

Linksmi, draugiški ir labai charizmatiški žmonės, kurie gerai jaučiasi  artimų bičiulių apsuptyje. Sprendimus dažniausiai priima vadovaudamiesi širdies , o ne proto balsu.

SVEIKATA

IV kraujo grupėje dominuoja  nervinės ir virškinimo sistemos ligos. Taip pat yra polinkis sirgti onkologinėmis bei širdies ligomis.

 

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+