Elektros kainos skaičiuoklė padės išsirinkti geriausią planą

Elektros kainos skaičiuoklė padeda ne tik sužinoti preliminarią elektros kainą, bet ir išsirinkti planą, geriausiai atitinkantį jūsų poreikius. Šiame straipsnyje atsakysime, kas yra elektros skaičiuoklė, kaip ja naudotis ir kokių rezultatų galima tikėtis.

Kas yra elektros kainos skaičiuoklė?

Elektros skaičiuoklė – tai įrankis, padedantis įvertinti elektros kainą bei išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį planą. Šiuo metu egzistuoja įvairių elektros kainos skaičiuoklių. Vienos iš jų padės išsirinkti geriausią kainos pasiūlymą iš nepriklausomų elektros tiekėjų, kitos – padės išsirinkti geriausią planą iš konkretaus elektros tiekėjo. Elektros kainos skaičiuoklė padeda pamatyti preliminarias elektros tiekėjų siūlomas kainas pagal realų suvartojamą elektros energijos kiekį.

Kaip veikia elektros kainos skaičiuoklė?

Naudotis elektros skaičiuokle yra itin paprasta. Jums tereikia žinoti a) suvartojamą elektros kiekį per tam tikrą laikotarpį (dažniausiai per mėnesį) arba b) kiek mokate už elektros energiją. Įvedus vieną iš šių duomenų taip pat reikės pažymėti proporciją tarp elektros energijos suvartojimo dieną ir naktį (jeigu pasirinksite dvi laiko zonas). Pagal tai, kiek elektros energijos suvartojama per mėnesį arba kiek mokate už elektros energiją, jums bus pateikiami planai su skirtingais kainos pasiūlymais.

Nors šiuo metu rinkoje egzistuoja įvairių elektros skaičiuoklių, patogu naudotis „Perlas Energija” parengta skaičiuoklė. Ji padės išsirinkti jums tinkamiausią elektros energijos planą keliais mygtuko paspaudimais. Ar jau išbandėte „Perlas Energija” elektros kainos skaičiuoklę? Jei ne, dabar pats metas tai padaryti!

Elektros kainų skaičiuoklės rezultatai

Dabar, kai gavote elektros energijos skaičiuoklės rezultatus, svarbu juos tinkamai interpretuoti. Elektros kainų skaičiuoklės pateikiama informacija gali būti įvairi.

Tarkime, „Perlas Energija” paruoštoje skaičiuoklėje matysite dviejų skirtingų tipų planus – „Standartinius” bei „Birža+”. Jie skiriasi tuo, jog standartiniai planai pateikiami su pastovia elektros energijos kaina, tuo tarpu „Birža+” yra skirti vartotojams, besidomintiems elektros energijos rinkos pokyčiais. Svarbu žinoti, jog “Birža+” planų kainos keisis kiekvieną mėnesį, kadangi jos bus tiesiogiai priklausomos nuo elektros savikainos didmeninėje biržoje.

Prie kiekvieno plano matysite, iki kurio elektros energijos suvartojimo kiekio jis yra rekomenduojamas, kokia yra pastovioji ESO dedamoji, kokia yra elektros energijos kaina prieš ir po valstybės paskirtos kompensacijos bei preliminarią mokėtiną sumą per mėnesį.

Turėkite omenyje, jog elektros kainos skaičiuoklėje nurodyta kaina galioja tik tam tikram laikotarpiui. Praėjus tam laikotarpiui, sutartis nėra nutraukiama, tačiau kaina yra iš naujo peržiūrima. Jeigu naujai paskaičiuota kaina netinka, vartotojas turi teisę nutraukti sutartį be jokių nuobaudų.

Dažniausiai užduodami klausimai, susiję su elektros energijos skaičiuokle

Iki kada reikia pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją?

Nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimas vykdomas trimis etapais:

● I etapas (2020 m.): Gyventojai, kurie sunaudoja daugiau nei 5000 kWh per metus, arba už elektrą moka apie 60 Eur per mėnesį ir daugiau (ĮVYKO);

● II etapas (2021 m.): Gyventojai, kurie sunaudoja 1000–5000 kWh per metus arba moka 13–60 Eur per mėnesį. Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją reikėjo iki 2022 m. birželio 26 dienos; (ĮVYKO)

● III etapas (2022 m.): Gyventojai, kurie sunaudoja iki 1000 kWh per metus ar moka mažiau nei 13 Eur per mėnesį. Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją reikia iki 2022 m. gruodžio 18 dienos. Beje, socialiai pažeidžiami Lietuvos gyventojai taip pat patenka į šį etapą nepriklausomai nuo elektros sunaudojimo. Trečio etapo vartotojai elektros tiekėją pasirinkti gali ir anksčiau.

Jei dar nepasirinkote nepriklausomo elektros tiekėjo, rekomenduojame paskaityti straipsnį: „Rekomendacija: kaip pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją?


Iš ko susideda elektros energijos kaina?

Standartinių planų elektros energijos kaina susideda iš valstybės reguliuojamų ir nereguliuojamų kainos dedamųjų.

Nereguliuojamos dedamosios:

  1. Tiekimo kaina: priklauso nuo Jūsų pasirinkto tiekėjo, į ją įeina ir elektros savikaina.

Reguliuojamos dedamosios:

  1. Elektros energijos persiuntimo paslaugos kaina
  2. Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kaina
  3. Papildoma dedamoji prie skirstymo paslaugos kainos

Kas yra kainos galiojimo terminas?

Kainos galiojimo terminas nurodo laikotarpį, kuriuo tiekimo kaina už elektros energiją bus nekintanti. Praėjus šiam laikotarpiui, kaina už elektros energiją yra iš naujo peržiūrima, nenutraukiant sutarties su vartotoju. Svarbu pabrėžti, jog šiuo laikotarpiu nekinta tiekėjo kainos dalis, jei per kainos fiksavimo laikotarpį pasikeis valstybės reguliuojamos dalys, galutinis tarifas taip pat pasikeis.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+