Odos priežiūra vasarą

Vasarai įpusėjus, saulė vis intensyviau kaitina horizonte. Dangus tai apipila gausiu lietumi, tai sausina žemę stipria kaitra. Mūsų oda, visai kaip žemė, turi susidraugauti su besikeičiančiais sezonais, sugerti vėją, lietų, dulkes, saulę ir šaltį. Nors ir negalime suplanuoti oro ekstremumų, turime kontrolę pasirūpinti savo odos sveikata ir apsauga nuo saulės. Taigi, kaip išsirinkti kūnui ir sveikatai draugiškas odos priežiūros priemones ir pasirūpinti teisinga odos rutina karštuoju sezonu?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis apsaugos nuo saulės priemones?

Kremų nuo saulės pasirinkimas gerokai išaugo per pastaruosius metus. Šiuo metu galima rasti natūralesnių ir skirtingiems odos tipams sukurtų produktų. Negana to, turime platų skirtingų tekstūrų priemonių pasirinkimą: kremai, losjonai, dulksnos, purškikliai, pieneliai, aliejai – galite rinktis pagal patogumą, tekstūros lengvumą ar pasidengimą ant odos. Toks įvairus asortimentas gali lengvai apsukti galvą, tad prieš renkantis vertėtų išsikelti pagrindinius kriterijus: apsauginių filtrų rūšis ir apsaugos nuo saulės faktorius. Apsauginių filtrų rūšys tėra dvi: fizikiniai ir cheminiai. Fizikiniai filtrai atspindi žalingus saulės spindulius ir saugo nuo UVA ir UVB spindulių, o cheminiai neutralizuoja saulės spindulius jau odoje ir apsaugo tik nuo UVB tipo spindulių.

Cheminiai filtrai jau savaime signalizuoja apie sudėtyje esančius cheminius ingredientus, kai kurie jų galimai sukelia odos vėžį, be to, dažniau dirgina ar alergizuoja odą. Priemonėse su fizikiniais filtrais dažniausiai aptiksite titano dioksidą ir cinko oksidą, kurie yra saugūs odai ir suteikia natūralią apsaugą nuo saulės. Kitas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra apsaugos nuo saulės faktorius (SPF), kurį nusako skaičius ant saulės priemonės pakuotės. Svarbu įsidėmėti, jog šis skaičius veiks skirtingai jautrios odos žmones ir tuos, kurių oda nėra tokia jautri ir įdega gana lengvai, tad apsaugos nuo saulės faktorių reikėtų vertinti individualiai, atsižvelgiant į savo odos tipą.

Kaip išlaikyti odą sveiką vasaros metu?

Nors kremas po saulės yra ypač svarbus kasdienis kompanionas vasaros (ir ne tik) metu, reikia neapleisti ir atitinkamos odos priežiūros rutinos, kuri pagelbės odai atsigauti ir prisitaikyti prie suintensyvėjusių faktorių – miesto dulkių, saulės spindulių, prakaito, drėgmės, sauso oro ir pan. Štai terminiu vandeniu papildytos Avene odos priežiūros priemonės nuramins, pamaitins ir atgaivins net jautriausią ir į alergijas linkusią odą. Turbūt ne naujiena, jog odos valymas tampa ypač aktualus šiltuoju sezonu, kai oda yra linkusi lengviau užsiteršti ir sudirgti. Odos valymas turėtų būti pirmasis žingsnis ryto ir vakaro odos priežiūros rutinoje, iškart po kruopštaus makiažo nuvalymo. Priklausomai nuo odos tipo, vieną ar du kartus per savaitę nušveiskite odą šveitikliu. Tokiu būdu pašalinsite negyvas odos ląsteles, sulyginsite odos paviršių ir pagerinsite kitų priemonių įsisavinimą. Veido odą taip pat lepinkite serumu, o nakčiai jį užrakinkite giliai drėkinančiu kremu. Veido kremas nuo saulėsyra būtinas žingsnis užbaigiant rytinę odos priežiūros rutiną. Jeigu praleidžiate daug laiko saulėje, apsaugines priemones naudokite pakartotinai, taip pat dėvėkite kepurę nuo saulės, dažniau rinkitės pavėsį ir gerkite pakankamai vandens.

Besimėgaudami vasarine šiluma ir laisve, nepamirškite ir savo odos bei kūno priežiūros, išsiaiškinkite, ko trūksta jūsų odai ir išsirinkite savo sveikatai palankiausias priemones. Su laiku nauja odos priežiūros rutina taps įprasta ir neatsiejama dienos dalimi, kuri leis trumpam pabėgti nuo intensyvaus tempo, taps malonia meilės sau išraiška ir išsaugos sveiką, jaunatvišką ir spindinčią odą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+