Gyvas namas

Pasaulyje sparčiai augs ekologiniai judėjimai. Norėdami išsaugoti ekologišką aplinką – žmonės vienijasi. Vis daugiau žmonių suvokia, kad žemė visų mūsų namai, ir kad visi turi ja rūpintis, išsaugodami įvairovę. Deja, žmonijos vystymasis nėra idealus, ir neišsaugo gamtos. Tačiau yra teigiamų pasikeitimų. Savo indėlį į ekologišką gyvenimo būdą įneša įvairių profesijų atstovai.

Namas, kuris auga

Ateityje žmonės galės užsiauginti namus ir išvengti statybininkų paslaugų, kurios išnyks… Taip mano architektai Mičel Džoačim ir jo bendraminčiai. Jie sukūrė augančio namo projektą, kuriam nereiks apželdinimo, nes jis pats yra vieninga, savarankiška, gyva ekosistema. Namo pagrindas – augalai, vijokliai, apsukantys medžių kamienus. Toks namas augs kelis metus tropikuose ir kiek ilgiau vidutiniame klimate. Vynuogynų lianos sudarys vidines sienas, kaip mano fito – architektai. Sienų tarpai bus užpildyti dirva ir augalais. Vidinės sienos bus daromos iš molio. Stogas ir langai daromi iš plastmasių gaminamų iš sojų ekstrakto.

Lietus laistys namą ir girdys žmogų

Vanduo, nutekantis nuo stogo, bus panaudotas augalams sudarantiems namą, ir žmogui, gyvenančiam gyvame name. O nutekamieji vandenys – perdirbami bakterijomis ir žuvimis artimiausiame vandens telkinyje. Architektai ir toliau dirba šia ekologiškojo namo kryptimi. www.sveikata666.lt  www.archinode.com. http://archinode.blogspot.com/

1 Comment

  1. Super ideja ir tokia reali. Imti ir pabandyti? ar ka?
    as irgikazkada galvojau apie tai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+