Haris Poteris arba kaip susikurti arbatinuko sąmonę

Kai prasidėjo pirmoji liaudies „poterizacijos“ banga, kiekvienas mąstantis žmogus užduoda sau klausimą, kaip vieniša motina galėjo sukurti tokį „cunamį“ ir per jį įvažiuoti į milijardieres. Perskaičius keletą knygelių, mąstantis žmogus suprastų, kad reikalas ne rašytojos Rowling literatūriniame talente, ne biznierės apskaičiavimuose. Distribiutoriai, springdami nuo žavesio, ruošė visapusišką auditoriją diapazone nuo 7 iki 90 metų. Kas gi čia per jėga, kuri nugalėjo galingą kompiuterinių žaidimų industriją ir pasodino žmones prie “senos, geros” knygos? Kas tai per žmonės ir kokios jų psichologinės žinios, sugebančios „prašukuoti“ daugelio žmonių smegenis tokiu būdu, kad užpildė pilnas knygų lentynas? Tiesa, internetiniai žaidimai taip pat „pagavo“ Harį ir paleido į žmonių smegenis.

Kaip žinoma, paieška Hario Poterio rolei truko 9 mėnesius. Per tą laiką buvo peržiūrėta 1600 pretendentų. Kokį gi portretą taip ypatingai rinko broliai Vorneriai? Kokių žmonių sluoksnių kolektyvinį alkį jie norėjo patenkinti? 11 metų – tai lytinio brendimo pradžia, ir per 7 tolesnius metus knygos, filmai, žaidimai gali „poterizuoti“ kiekvieną, įtrauktą į Hario Poterio avantiūrą. Ką gi jums primena berniukas su akinukais ir tokia veido išraiška, į kurį norės būti panašūs dauguma jo gerbėjų. Galima teigti, kad laisvi žmonės bus lėtinio sionizmo liudytojais.

Poteris – masonizmo ir judaizmo nešiotojo simbolis

Apie tai, kad Haris Poteris yra masonų ir judėjų nešiotojo simbolis, rodo ne jo išorė, o visas jo elgesio ir vaizduotės kompleksas. Pradėkime nuo to, kad vargšas Poteris, kaip ir jo ištremta tauta, yra išrinktasis, o dar ir paženklintasis. Tiesa, jau pirmoje serijoje paaiškėja, kad ištremtasis – ne skurdžius: giminės jam parūpino solidų kapitalą, kurį Haris naudoja protingai, tikriausiai tai paveldima, nes jis niekur to nesimokė. Poterio draugai yra kaip tipiniai „gojai“, su atitinkamais nepilnavertiškumo kompleksais. Hermijona – negrynakraujė, o elgeta Ronas Uizli atstovauja darbo klasei. Kaip rekomenduoja sijono išminčiai, Haris išnaudoja gojus savo tikslų siekimui, pakeliui įtraukiant juos į savo finansinę priklausomybę. Visose Hario ir jo draugų peripetijose tie jo draugai visada rezonuoja tituluotą herojų ir jų reikšmė visada psichologiškai numenkinta. Be abejo, tai atsispindi ir kompiuterinių žaidimų pavadinimuose: Haris Poteris /daiktai /akmuo /kambarys /kubas /ordinas.

Poteris turi ne tik virtualius, bet ir realius kankintojus. Tai : Arijus Malfoi su tėtušiu ir draugeliais, kurie kūrinyje atspindi nacizmo liniją. Jų samprotavimai apie švarų kraują, administracinį resursą ir išaukštintą neapykantą yra labai įtikinami. Poteriada pilna įvairių aliuzijų (užuominų) su politika, istorija ir geografija. Mąstantys žmonės visa tai gali puikiausiai ten matyti. Kokia gi šios pasakėčios būtina moralė? Kalbant biznio kalba tai yra frančaizinginio (manipuliacinio) tinklo sukūrimas sėkmingo bazinio funkcionavimo pagrindu, kur funkcionavimas ir yra sionizmas. Kadangi masinės info priemonės mūsų pasaulyje priklauso… jūs puikiai žinote KAM, tai Hario Poterio piaras liejasi ant kiekvieno kampo. O jūs vis dar manote, kad tai – literatūrinis talentas?

<arbatinukas< h3=””>

Pats „cinkas“ yra Hario Poterio pavadinime: tradiciniame vertime iš anglų k. „potter“ reiškia molinių indų gamintojas, puodžius. Bendra žodžių reikšmė „indų gamintojas ir platintojas“, nes žodis „pot“ (puodukas, puodas) yra daugumos giminiškų žodžių šaknis. Tame tarpe ir „teapot“- „čainikas…“, arbatinukas. Įsivaizduokite žmogų – arbatinuką…

Visuomenė jau poterizuojama…

Britų Riding‘o universitete jau subrendo seminaras , kuriame 250 poterizuotų dalyvių tirs , kaip įdiegti į anglų mokyklas burtininko formavimą. Kaip praneša Ynet agentūra, vieno iš pranešimų tema – „Ar buvo šis mielas berniukas Haris Poteris žydu?“, pranešėja Emi MiIler mano, kad rašytojos herojus sukurtas „žydiška“ dvasia. Jos pranešime diskutuojama apie religinius Poterio įsitikinimus. Kita konferencijos pranešėja Sija Coter pasisakys tema „Palaiminti jūs, sukūrę Harį žydiška dvasia Rauling pasakoje“. Tame pranešime aptariami kabalistiniai motyvai jaunojo burtininko brendimo procese. Štai mes ir turime gražią Hario Poterio asmenybės formuluotę pagal kabalistinę sfirot sistemą (šaltinis Jewish.ru).

Kam Haris Poteris neša naudą?

Koks Hario Poterio mechanizmas „išmelžė“ milijonus iš vienų ir sunešė juos kitiems? Pabandykime peržvelgti knygos dalyvius:

-Haris Poteris, našlaitis, anksti netekęs tėvų, auklėjamas giminaičių namuose, kurie jo nekentė ir engė.

– Albus Dambldor, visą gyvenimą kankinosi, nes laikė save kaltu dėl sesers žūties. Siužeto eigoje jis žūsta.

-Sirijus Blek, Hario krikštatėvis, tėvo artimiausias draugas, per klaidą pasodintas į kalėjimą, kur praleido ilgus metus. Jam pavyko pabėgti, susitiko su Hariu, tačiau, kai tik gyvenimas pradėjo klostytis, jis žūsta.

– Rėmus Liupin, artimiausias Hario tėvo draugas, antisocialus nuo vaikystės, nes jam įkando vilkolakis ir jisai pats juo tapo. Jis ubagauja, jo visi vengia. Kada jisai galop randa savo laimę, veda ir susilaukia vaiko, jį ir jo žmoną nužudo, o vaikas lieka našlaičiu.

-Severus Sneip, visą gyvenimą kenčia nuo to, kad kaltina save dėl mylimos moters, kuri buvo Hario motina ir, atstūmusi Sneipo meilę, ištekėjo už žmogaus, kuris siaubingai engė ir žemino Sneipą vaikystėje, žūties.

-Nevil Longbotom, Hario draugas, kurį auklėjo močiutė, nes jo tėvus taip kankino, kad tie išprotėjo nuo skausmo.

-Voldemort (tamsos lordas), buvo auklėjamas vargingoje našlaičių prieglaudoje. Jo besilaukiančią motiną tėvas pametė, o ji mirė gimdydama. Voldemort‘as visą gyvenimą ieško nemirtingumo būdų, ant savęs bandydamas įvairias magiškas transformacijas, tuo būdu žalodamas savo sielą ir bjaurindamas kūną. Artėdamas prie savo tikslo, degraduoja kaip asmenybė, prarasdamas protinius sugebėjimus.
Personažai… tiesiog kriminalinė kronika…
MIELI SKAITYTOJAI, IR TAI – KNYGA VAIKAMS?

Septynių tomų romanas, persunktas kančia ir skausmu, o klasikinio „happy end‘o“ ( laimingos pabaigos) nėra. O taip! Haris išgyveno, o Voldemoras, kaip ir priklauso blogiečiui, nugalėtas. Tačiau siužeto vystymosi eigoje žuvo beveik visi šviesūs, pamėgti skaitytojo herojai. Ir tai vaikiškos pasakos? Jūs jas skaitote, perkate savo vaikams? Ar jūs mąstote?

Dabar peržvelkime, kokias temas paliečia Rowling: gyvenimas po mirties, mažojo blogio problemos, sielos ir proto ryšys, valdžios klausimai formaliai ir realiai, ir dar daug kitų temų, kurios nėra suprantamos mažiems vaikams. Šių argumentų pakanka, kad suprasti, kokia tai rimta knyga, formuojant reikiamą (paruošiamą išnaudojimui )žmonių sąmonę.

Tikroji Poterio šifruotė

Tačiau yra dar vienas argumentas, pats stipriausias ir nenuginčijamas – keli metai atgal, kol knygos tęsinio pabaiga dar buvo toli, internete pasirodė darbas, kuris vadinosi „Didysis profesoriaus Dambldoro žaidimas“ (http://big-game.livejournal.com/2005/05/13/).
Darbe yra įrodoma, kad knygoje „Haris Poteris“ egzistuoja antrasis, užšifruotas tekstas, kuris yra išskirtinai rimtas ir visai nevaikiškas. Autorė žaidžia su skaitytoju, pasufleruodama jam atsakymus šifrui. Kitaip tariant, poteriada yra daugiasluoksnė ir skaityti ją galima skirtingai. Daugiasluoksniškumas literatūroje nėra nauja, tai jau tapo klasika, kaip pvz. Dostojevskio „Nusikaltimas ir bausmė“, kurią galima laikyti detektyvu, bet mes suprantame, kad ten yra visai kas kita. Tą patį galima pasakyti apie Bulgakovo „Meistrą ir Margaritą“. Profesoriaus Dambldoro darbai iššaukia didelę skeptikų reakciją. Skeptikams Poteris – tai knygutė vaikams. Tačiau, kai poteriada buvo baigta, daugumai skeptikų, kurių smegenys dar nepoterizavosi, tapo gėda už savo aklumą. Paskutinėje knygoje tiems, kurie nenuovokūs, tiesioginiu tekstu pasakyta apie užslėptas prasmes ir daugiasluoksniškumą.

Poterizacija ne tik rimtas, bet LABAI rimtas reiškinys, nes tai yra galingas propagandinis manipuliacinis instrumentas. Poterio kliedesiai pavergė ne tik 1990 –ųjų metų vaikus, bet ir jų tėvus. Efektas buvo stiprinamas didžiule industrija, kurios pagrindas – Hario Poterio kliedesiai.

Knygos siužetas sukonstruotas taip, kad Haris Poteris, būdamas vaikas ir 7 metus mokydamasis magijos, pradžioje mielai skaitomas mažų vaikų. Bet vėliau herojus auga ir skaitytojai laukia vis naujų knygų. Tokiu būdu yra sukurta visa poterizacijos karta, kuri užaugo ant Hario Poterio ideologijos. Ir tai dar ne viskas, nes jie augins savo vaikus, perduodami tos ideologijos estafetę. Ir šiai ideologijai bus sukurta industrija, kuri neš milžinišką, neįsivaizduojamą pelną jos kūrėjams, o žmonės turės dar vieną dievuką.
Kokius žmones formuoja knyga, kurie skaito ją nuo vaikystės, dabar jau aišku. O ką knyga duoda ją skaitantiesiems suaugusiems? Knygoje du burtininkai – geras ir blogas – kažkodėl labai panašūs dviejuose svarbiuose dalykuose, 1. abu nori pakeisti egzistuojantį pasaulį pagal savo įsitikinimus, ir 2. abu siekia nugalėti mirtį. Paprasčiau išsireiškus, abu stoja prieš egzistuojančią sistemą ir gamtą. Abu magai siekia pakeisti pasaulį revoliuciniais metodais. Ir ką gi matome toliau? O gi tai, kad abi idėjos palaipsniui ir tikslingai diskredituojamos autorės.

Reziumė

Hario Poterio istorija – tai himnas žmoniškumui, tačiau skaitant šį himną autorė grubiai kritikuoja radikalias pasaulio permainas ir žemina iš tikro didžius žmones.
Epiloge Haris veda savo vaikus į mokyklą, kurią kažkada baigė pats. Drako Malfoi, Hario mokyklos laikų priešas, stovi nuošaly su savo vaiku. Jie abu taip ir nerado bendros kalbos, tarp jų liko nesantaika. Ir ratas užsidarė, pasaulis liko toks, koks buvo.
Ir Haris Poteris rado savo laimę, laimę paprasto bioroboto.
Haris Poteris – ne magijos ministras, ne burtininkas, ne reformatorius, jis tiesiog – tėvelis. Ir tai – visų Hario Poterio knygų prasmė – aukščiausia išmintis tiesiog būti tėveliu ir nesistengti keisti pasaulio, o atvirkščiai, reikia saugoti jį tokį, koks jis yra nuo tų, kurie nori gyventi išmintingiau, laisviau, savarankiškiau ir kūrybiškai.. Pagrindinė idėja, dėl ko tas romanas buvo parašytas, yra tame: nesistenkite pakeisti savo gyvenimo, įvykių eigos. Taip yra auklėjami Hario Poterio skaitytojai tuo antru turiniu, kuris yra užšifruotas knygų pradžioje ir akivaizdžiai pateiktas jų pabaigoje.
O dabar, jei turite su kuo, pagalvokite, kam tai naudinga.

</arbatinukas<>

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+