Įrodyta moters socialinių vaidmenų įtaka jos širdžiai

Pitsburgo universiteto Visuomenės sveikatos magistrantūros universiteto mokslininkai įrodė, kad moters požiūris į socialinius vaidmenis, kuriuos ji atlieka namuose ir darbe, gali paveikti jos širdies būklę.

Tyrėjų tikslas buvo išsiaiškinti, kaip pačių moterų, kurių amžius nuo 42 iki 61 metų, požiūris į savo socialinius vaidmenis veikia jų širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą. Mokslininkai išanalizavo duomenis apie 7 rizikos veiksnius: kūno masės indeksą, kraujospūdį, cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, fizinį aktyvumą, dietą ir rūkymą.

Remiantis gautais duomenimis teigiama, kad moterys, manančios, jog jų socialinius vaidmenis gerai vertina ir palaiko visuomenė, 58% dažniau rado bent porą valandų per savaitę vidutiniam ar dideliam fiziniam aktyvumui, taip pat turėjo 30% retesnę tikimybę pradėti rūkyti.

Tuo tarpu stresas sumažina galimybę gyventi sveikai. Kiekvienas papildomas streso taškas 13% sumažina galimybę palaikyti idealų kraujospūdį, 10% mažesnę galimybę išlaikyti kūno masės indeksą žemesnį nei 30 kg/m2, ir 18% mažesnę galimybę laikytis sveikos mitybos principų.

Tiesa, mokslininkai dar negali tiksliai pasakyti, ar moterys, jaučiančios savo vertę visuomenėje, yra labiau motyvuotos reguliariai sportuoti, ar pačios visuomenės patvirtinti socialiniai vaidmenys yra susiję su padidėjusiu fiziniu aktyvumu.

Pasak tyrėjų, šiuo metu dėl pandemijos keičiasi moterų vaidmenys ir atsakomybė, o tai siejama su karantinu ir nuotoliniu darbu. Tai gali padidinti jos patiriamą stresą, sumažinti socialinį palaikymą ir apriboti fizinio aktyvumo galimybes.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+