Populiariausi kūno rengybos terminai, kuriuos verta žinoti

Žengiant į sporto pasaulį, dažnai galima sutikti įvairių sąvokų, trumpinių ir terminų, kurie yra nauji ir neaiškūs. Tai natūralu, kiekviena sritis turi savo specifinių sąvokų. Neretas jų nežinodamas arba suprasdamas klaidingai gali pagalvoti, kad sportas skirtas tik tam tikriems žmonėms, nes tai sudėtingas procesas, tačiau taip nėra. Taigi, aptarkime populiariausius kūno rengybos terminus, kad sportas taptų kasdieniu užsiėmimu ir gyvenimo dalimi lengviau.

Deginimas

Šis terminas sporte naudojamas kalbant apie pojūtį, jaučiamą po intensyvių treniruočių. Jis jaučiamas dėl pokyčių raumenyse. Dažniausiai tai yra medžiagų apykaitos atliekų sukeltas nuovargis. Tai gali būti raumenų skausmas, tempimas, diskomfortas.

Labai svarbu žinoti, kad šis jausmas gali pranešti apie tai, kad organizmui ir raumenims reikia poilsio nuo sporto, laiko atsistatymui ir medžiagų bei įvairių vitaminų atsargų papildymui.

Kardio

Šio tipo treniruotės yra ypač svarbios kiekvienam, užsiimančiam fizine veikla. Jų metu gerinamos širdies ir kraujagyslių funkcijos. Be to, kardio pratimai turi ir kitų naudų:

  • efektyviai degina riebalus;
  • mažina kraujo spaudimą;
  • didina raumenų ištvermę;
  • mažina kasdienį stresą, suteikia daugiau energijos.

Taip pat kalbant apie kardio treniruotes reikėtų žinoti, kad jos skirstomos į aukšto ir žemo intensyvumo. Aukšto intensyvumo kardio treniruotės tinka tiems, kurie neturi laiko palengva ir daug pasivaikščioti, nesiruošia profesionalaus sporto varžyboms. Žemo intensyvumo puikiai tinka profesionaliems sportininkams, besiruošiantiems įvairiems sporto renginiams.

Beje, šio tipo treniruotėms puikiai tinka elipsinis treniruoklis, dviratis ir bėgimo takelis.

HIIT

Prieš keletą metų pastabas ir pokalbius apie HIIT būtų supratę tik tie, kurie rimtai užsiima sportu, tačiau dėl vis labiau augančio šio tipo treniruočių populiarumo sąvoką supranta vis daugiau žmonių. Taigi, aptarkime, ką ji reiškia.

HIIT – aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės (angl. High-intensity interval training). Jų metu tarpusavyje kaitaliojami aukšto intensyvumo pratimai. Tokios treniruotės itin populiarios tarp žmonių, norinčių numesti svorio per trumpą laiką ir tarp tų, kurie siekia kuo greičiau priaugti raumeninės masės. HIIT treniruočių skiriamieji bruožai ir privalumai:

  • per trumpą laiką sudeginamas didelis kalorijų kiekis;
  • efektyviai deginami riebalai;
  • ištvermės ir jėgos didinimas;
  • mažinamas cukraus kiekis kraujyje.

HIIT yra vienos iš populiariausių treniruočių. Pažvelgus į naudas ir privalumus, lengva suprasti, kodėl. Šios treniruotės itin naudingos, tačiau nederėtų pamiršti ir kitokių bei taip įvairinti savo sporto režimą.

Metabolinis kondicionavimas

Dažnai ši sąvoka naudojama apibūdinti pratimams ir užsiėmimams, kurie, kaip ir HIIT, yra aukšto intensyvumo. Jų metu sportuojama iki tol, kol stipriai pavargstama ir jaučiamas raumenų skausmas. Tačiau, jei kalbant moksliškai, metabolinis kondicionavimas yra bet kokia veikla, kuri reikalauja raumenų veiklos. Taigi, net ir stojimasis nuo fotelio ar ėjimas išsivirti kavos jau yra metabolinis kondicionavimas.

Būtent dėl to specialistai siūlo šį terminą vartoti kalbant apie bet kokią fizinę veiklą, o įvairiems pratimams ir treniruotėms apibūdinti naudoti sąvokas ir apibrėžimus, kurie žymi intensyvumą, pavyzdžiui, aukšto, vidutinio ar žemo intensyvumo treniruotė.

Taigi, pažinus pagrindines kūno rengybos sąvokas ir terminus, sporto pradžia bus lengvesnė, o motyvacija užsiimti fizine veikla atkeliaus ir išliks be didelių valios pastangų.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+