Iškreipta realybė – norma
Pasterizuotos sultys
Pasterizuotos sultys, praturtintos dirbtinais vitaminais. Kam to reikia, kai yra šviežios? Kam pradžiai užmušti gyvybę pasterizuojant, kad paskui „praturtinti“ dirbtinais vitaminais? Kodėl tai reklamuoja, kaip sveikatos šaltinį? Jogurtai. Iš pradžių pasterizuotas pienas, dažikliai, skonio imitatoriai, tirštikliai, konservantai, ir pavadinta gyvu bio aktyviu produktu vaikučiams. Jeigu produktas būtų gyvas, jo galiojimo laikas būtų – kelios valandos. Ant pakuotės užrašyta – 3 mėnesiai… Kaip jis gali būti gyvas ir dar bioaktyvus uždarytoje patalpoje? Ir ką tada reiškia – gyvas?
Kai kam gali kilti klausimas: o kaip gi žmonės vis dar egzistuoja, jeigu valgo tiek daug chemizuoto, negyvo maisto? Atsakau: būtent, kad vis dar – tik egzistuoja. Žmogaus organizmas jėgas eikvoja perdirbdamas ir kovodamas su visais panašiais maisto produktais. Kai yra pažeista simbiozė su mikroflora, organizmas viską daro pats: virškina, kovoja su netinkamu maistu, remontuoja, eikvoja savo, nuosavus enzimus ir medžiagas, kurios greitai baigiasi, todėl žmonės anksti sensta, nuolatos serga. O gal už jį tai gali padaryti maistas?
Žmonės, prabudę ryte, bėgte bėga į vonią valytis dantų, skuba atgaivinti burną, bijodami kvėptelti kam nors. Skuba palįsti po dušu, kad nuplauti limpantį, nuodingą prakaitą, o po to nuo galvos iki kojų dezodoruoja save, kad nors pusei dienos užmaskuotų smarvę, kuri eina iš jų. Paskui visą dieną kramto kramtomąją gumą ir naudoja kitus kvėpavimo gaiviklius, o vakare vėl bėga po dušu į vonią su kvapais, vėl valo dantis pastomis. Ir visa tai žmonės vadina asmenine higiena, norma. Bet ar tokia ji turėtų būti, jeigu nebūtų to vidinio purvo?
Moterys. Net 17, 27 metų bando paslėpti odos nuvytimą, maišelius po akimis, veido odos trūkumus. O vyrai? Panašiai. Nutukimas yra viso šito dar viena pasekmė ir žmogus virsta į būtybę, kuri yra labai nutolusi nuo originalo…
Galbūt tai mirusio maisto pasekmė? Gyvas maitina gyvą, o miręs gyvą numarina? Geriausia laboratorija – mūsų organizmas, kiekvienam iš mūsų atsakys į visus klausimus.
www.sveikata666.lt
manau, kad būtent nusistatymas nulemia kaip gyvensi. Kas be ko pasakyti lengviau, negu padaryti. Tačiau, jei tikrai suvoki, kaip nori gyventi ir matai, kad dabartinės sąlygos/gyvenimo būdas/aplinka ir t.t. netinka – reiškia kitos išeities nėra, kaip tik visą tai pakeist. Yra žmonių, kurie meta verslą, bendravimo ratą, keičia savo gyvenimą radykaliai, nes supranta, kad taip gyvent nebenori. Ir sunku būna dažniausiai tik pradžioje. Čia panašiai kaip su badavimu – kai verčia kažkas – nemalonu/sunku, kai nori pats – gal ir yra pačioj pradžioj kažkoks diskomfortas, tačiau kai žinai, kad nuo to tau bus tik geriau, nekreipi į tai dėmesio. Tiesiog darai ir džiaugiesi, kad padedi sau :)
Oj su tais „jauti nejauti” labai pavojinga zaisti :) Va filma „12” vakar pasiziurejau ir tikrai labai paprasta zmogui iteigti pajausti per viena vakara desimt kartu vis kitoki apsisiprendima :) ir jis tikrai jaucia :) geras filmas, jo turini galime permesti ir apie zaliavalgyste :) kai 1 zmogus gali pakeisti visu salia esanciu nuomone tik viena savo gyvenimo istorija.
Yra daug žaliavalgių ir mūsų tarpe, ir mūsų klimate. Kai suvokimas ir poreikis gimsta iš vidaus, tvirtas apsisprendimas leidžia pasiekti ko nori, šalinant kliutis, ir kuriantis gyvenimą tokį – kokio ne tik nori, bet ir jauti, kad tik taip tegali gyventi :)
Oho, cia tai bent,