Ką valgome ir kaip jaučiamės

Kažkaip man atrodo, kad tikrai įdomu, koks maistas kokius žmones sukuria. Na vegetare prisibūvau labai ilgai, vegane – metus, bet būtent būdama vegane, jaučiausi blogai, pastoviai jaučiau alkį ir silpnumą, todėl vėl perėjau prie vegetarizmo. Vegetarizmas atstatė visas jėgas. O paskui ryžausi po truputį pereiti prie virimu, kepimu, ar dar kaip nors nenužudyto florentiško :) tik augalinio maisto.
Šiuo metu manau valgau 80% žalių vaisių ir daržovių, sulčių ir 20% negyvo: arbatos, kava, žolių daržovių nuovirai, cukrus, druska. Tai viskas. Ir to man pakanka. Kaip bus vėliau, parodys laikas, o kol kas jaučiuosi puikiai.

16 Komentaras

 1. Reikia pagalbos :) Mano gyvenimo tempas nežmoniškas ir prasidėjo problemos su skrandžiu. Ką reikia daryti, kad nereikėtų "ryti žarnos" pas gydytoją ir gerti ipraalox, kad ir kaip jis padeda. :(

 2. Agne, o ar gali pasakyti, kas iš to, kad žinosi, ką aš valgau, ar ko nevalgau?

  Mėgstu morkų sultis triusis: :)

 3. Na įdomu sužinoti ko nebevalgote, ką valgote? paprasčiau? ;)

 4. Paskaičius šį kreipimasį į mane, pasidarė ankšta. Agnė, ar galima paprašyti, šiek tiek paprasčiau ir konkrečiau? :roll:

 5. Sauletasis Poete,
  Noreciau suzinoti, kaip Butent Jus maitinates, ko atsisakete, ka itraukete i savo valgiarasti ir pan.? Neklausiu apie minciu ir kuno harmonija, dziaugsma meile sirdyje, tik noriu suzinoti fizinius aspektus, apie maista, poziuri i ji? Gal ka patartumete? Nes kiek supratau is Jusu pasisakymu, esate jau gan toli nuejes ar bent jau daug ziniu igijes, patirties sveikos mitybos atzvilgiu …? As tik pradininke. Labai daznai tenka pasimesti beskaitant straipsnius, kiekvienas ju priestarauja kitam, su atitinkamais argumentais

 6. Esu įsitikinęs, kad yra svarbesnių, tikslingesnių ir net sveikesnių dalykų pasinerti, nei vien į „teisingo maisto” paieškas. Pradėti reikėtų nuo pradžių: koks egzistencijos tikslas? Maisto produktai ir patiekalai turi savo energetiką, savo medžiagas ir savaip veikia organizmą ir psichiką. Pvz. senovės gladiatoriai prieš kovas valgydavo daug lašinių, kad apaugtų riebalais, apsauga. Šiltuose kraštuose labai vertinami moliuskai ir vištienos sriuba su tam tikrais prieskoniais, nes po jos norisi daug sekso. :sokineja: Žalias maistas taip pat turi savo poveikį, ir kiekvienas augalas, vaisius, daržovė taip pat turi savo spalvą, maistines medžiagas, energetiką ir skirtingai veikia. Bet maitintis žaliu augaliniu maistu tik tam, kad tai atseit „teisinga ir sveika” gali būti klaidinga, todėl, kad žodis Sveikata, reiškia daug daugiau nei vien – teisingą mitybą. Sveikas žmogus, tai visų pirma harmoningas (dvasioje ir fizikoje), kūrybingas, ištvermingas, patenkintas savimi ir aplinka, turintas prasmingą (sau pačiam) tikslą ir t.t.t.

  Pažiūrėkime į šį reikalą iš kitos pusės, kas atrodo svarbiau ir reikalingiau, ar: 1. reguliariai valgyti nuostabiai sveiką žalią augalinį maistą ir jaustis sočiam; ar 2. visą dieną be maisto ir poilsio lėkti, skubėti, visiškai nusikalti nuo kojų, ir savo pastangom išgelbėti žmogui gyvybę, vakare kristi ant minkštos sofos be jėgų. Kas jums teiktų daugiau gyvenimo džiaugsmo, laimės ir sveikatos?

  Eksperimentuodamas ir analizuodamas padariau tokį stulbinantį atradimą: maistas ne didina energijos organizme, maistas TIK PILDO energijos sandėlius. O energijos kiekį didina – „JUDĖJIMAS” – sportas, kūrybinis darbas ir t.t.

  Pavyzdžiai iš gyvenimo: sėdžiu namie nuo pat ryto prie kompo, po to žiūriu tv, lyg ir nėr ką veikti, ir visą laiką galvoje tik viena mintis sukasi, ką čia skanaus pavalgius. O sotumo jausmas neateina, norisi valgyti ir valgyti, o kai persivalgai, norisi miegoti.
  Kita situacija: nuo pat ryto užsiėmiau darbais, pradėjau tvarkyti aplinką ir daryti grožį aplink namus. Kaifas (tiesiogine prasme) didžiulis, norisi ir tą padaryti, ir dar tą, ir dar čia aptvarkyti… dirbu, dirbu ir dar galiu dirbti, bet galvoju gal užteks, lyg ir reiktų pavalgyti. Užėjęs į virtuvę žiūriu, kad jau 16 valanda, o apie maistą nei jokios minties, o nuotaika pasakiška, kaip ant sparnų!

  Taigi, norint gerai jaustis, svarbiau yra judesis, o paskui maistas. Juk maistą reikia užsidirbti ;) Priešingu atveju, maitintis vien žaliu augaliniu ir pasakiškai sveiku maistu gali būti pavojinga. Svarbu visada prisiminti: maistas tik papildo energijos atsargas, o jas didina judėjimas (vaistas nuo visko). Aš šventai tikiu, kad žmogus gimė ne tam, kad sveikai pavalgyti, o kad milžiniškus darbus nudirbti ir išgelbėti pasaulį nuo savo tingumo ir sveikatos taisyklių. :)

 7. Ačiū Jums už patarimus :)

 8. Mantas wrote:

  O medų ir šiaip bičių produktus kaip pvz. žiedadulkės sveika valgyti?

  Pasodino žmona vyrą (grįžusi) iš „vieno” seminaro, ant griežtos dietos – tik morka: žalias maistas. O jis vargšas tiesiog žmogus, valgo viską…
  Ji kategoriška. Jis pradėjo valgyti greitą maistą, kavinėse, o ten ir stikliuką pakelnoja. Tiesiog nenori pyktis. Po kiek laiko jie atitolo vienas nuo kito. Jis sako man: „klausyk, tu čia pas mus tipo protinga, ar esi girdėjusi ką nors apie žalią maistą?” ne, sakau, nesu girdėjusi. Jis linguoja galva „Na ir aš sakau, protingi žmonės tokia f… neužsiima. Seniau namo skubėdavau, pietūs laukdavo, žmona… dabar viskas šalta, nesuprantu vedęs aš ne?”
  Bandžiau ji klausti, o kaip gi meilė? Į ką jis atsakė, kad žmona kategoriška. Be to jie turi du mokyklinio amžiaus vaikus.
  O dabar atsakykite man: sveika ar nesveika yra žalias maistas?

  Taip ir medus.
  Mąstykite, kas yra medus? Kaip jį bitės daro? Kam jį daro? Ar tai natūralus produktas? Ir kam jums jo reikia? Mąstykite. Ir jūs gausite savo, jums tinkamą atsakymą.
  Žiedadulkės. Taip pat, mąstykite :!: Gi taip paprasta gauti visus atsakymus iš savęs. Svarbu užduoti visus teisingus klausimus.

  Kai jūs uostote gėles, :roza: jūs gaunate žiedadulkes pro nosį. Ar žinote ką tai reiškia? Tai reikšia, kad jos patenka į gyvybiškai svarbiausius organus – plaučius, ir patenka tobulai – nes nosies ertmė ir kvėpavimo kanalai praleis tik tai, kas nekenks visai sistemai.
  Kai valgote gėles (jeigu dar nevalgote tai paragaukite :)) su žiedlapiais jūs gaunate tobulą struktūra – visą bukietą mineralų, vitaminų, ir t.t., o dar ir kvapą.
  Kad ir šiandien kai taip gražu, šilta ir žydi visos pievų gėlės, bėkite savo bėgimo treniruotę laukais, pievomis. Jūs pateksite į kvapų rojų. Dabar taip kvepia :!: rozyte: :roza: pilnas oras žiedadulkių… Ir dar, žodis „žiedadulkė” gi viską pasako: dulkė. Kam iš jų daryti kietą koncentratą? Gi natūralumas yra narūtalume. o ne perdirbime…
  Pats žiedaduklių surinkimas žinote kaip daromas. Bitės savo kojelių pukuotumo dėka renka žiedadulkes ir neša namo, kaip jų maisto atsargą žiemai. Nepakankamas jų kiekis bites verčia žiemą silpti. Kiekviena bičių šeima turi individualius poreikius ir viską daro griežtos hierarchijos istatymu. Žmogus atima šį produktą (kaip ir medų) ir bitės tiesiog nespėja iki šaltų orų … jo prisinešti, nes gėlės nužydi ir ateina ruduo…
  Aš pati senais laikais bitininkavau ir pažinusi bičių pasaulį… jas paleidau…
  Tačiau tai nereiškia, kad jūs ar aš negalime valgyti medaus. Tačiau reikia išmąstyti, dėl savęs, sau ir tada, iš jūsų pačių vidaus ateis aiškus organizmo atsakymas…

  Lina sako:

  Quote:

  Poreikio valgyt ne viena žalią nėra visiškai, tik vis dar esu ieškojime ko man reikia.Jaučiu, kad nenoriu termiškai apdoroto maisto, o iš žalio maisto ne visada žinau ką rinktis, arba nematau to, ko norėčiau, truputį jaučiu trūkumą. Bet manau, išsiaiškinsiu :)
  O dėl fizinio krūvio, tai jo mažokai, nors šiandien truputį pasimankštinau, tai buvo neapsakomas gėris, atrodo, kad atrandu kažką naujo, ir taip savaime, dar šalto dušo procedūros, tai švyčiu :mrgreen:

  Sakyčiau jūsų sąmonė pagavo reikiamą diapozoną, todėl poreikio ne vien žaliam, nėra, tačiau, jūsų organizmas dar neturi lokacijos :) jis dar neturi balso, tvirto ir aiškaus. (Tai netaip greitai išsivysto, tam reikia laiko ir labai geros savijautos) todėl, ne visada žinote ką rinktis.
  Šiuo atveju labai svarbu nenualinti organizmo, nes kol jūs ieškosite ką jums reikia, organizmas negaus to ko jam reikia ir tada jūsų ieškojimas bus įtakotas organizmo savijauta. O kai žmogus nusilpęs jis neturi realaus mąstymo. Todėl geriausia šį laikotarpį vadovautis logika ir žiniomis ir duoti organizmui gyventi.

 9. O medų ir šiaip bičių produktus kaip pvz. žiedadulkės sveika valgyti?

 10. Poreikio valgyt ne viena žalią nėra visiškai, tik vis dar esu ieškojime ko man reikia.Jaučiu, kad nenoriu termiškai apdoroto maisto, o iš žalio maisto ne visada žinau ką rinktis, arba nematau to, ko norėčiau, truputį jaučiu trūkumą. Bet manau, išsiaiškinsiu :)
  O dėl fizinio krūvio, tai jo mažokai, nors šiandien truputį pasimankštinau, tai buvo neapsakomas gėris, atrodo, kad atrandu kažką naujo, ir taip savaime, dar šalto dušo procedūros, tai švyčiu :mrgreen:

 11. Lina, o ar visai nebūna jokio noro ir poreikio valgyti kažką ne vien žalią? Norint maitintis žaliu maistu, labai svarbu yra ir intensyvus fizinis krūvis. Ar judi kaip nors? triusis:

 12. Aš prieš dvi savaites nusprendžiau maitintis žaliu maistu :obuoliukas: Valgau vaisius, daržoves, mirkytas kruopas, riešutus,kartais ankštinius ir t.t. neatsisakau tik duonos ir medaus, duoną pati bandau kepti. Jaučiuosi šiaip visai gerai, tik manau, mažokai valgau, (gal įprotis toks mažai valgyt) tai jaučiu šiokį tokį silpnumą, bet aš jį jaučiau ir kai mėsą valgiau, tai… Prieš tai kurį laiką stengiausi nevalgyt mėsos, nes man ji nuo vaikystės nepatiko, o valgiau,nes tėvai liepdavo :gausi: Bet dabar, kai esu savarankiškas žmogus, tai džiaugiuosi, kad turiu kūną,kuris pasako, kas jam naudinga :) Pradėjus tokią mitybą, jaučiu, kad esu energingesnė, nėra tiek daug nereikalingų ir blogų emocijų,po truputi nyksta skausmai.Dar neilgai taip maitinuosi, tai gal tikėjimas tuo labai padeda :)
  Šiaip mitybos klausimu ir visiškai apsispręsti valgyt tik žalią maistą padėjo šis puslapis gelestau: labai daug atsakymų čia radau, kur niekur kitur nebuvo, arba nebuvo pakankamai įtikinami ir ne pagal mano poreikius :)

 13. As valgau tiek virta, kepta tiek ir neapdorota vegetariska maista. Pojuciai panasus kaip ir visu pasisakiusiu. Nuo neapdoroto maisto jautiesi sotus ir lengvas, veiklus ir gyvas. Bet vis dar mano samonei reikia to sunkumo jausmo, kuri teikia virtas-keptas maistas. Valgant skanu (nes prieskoniu yra) o privalgius – palaimingas sotumo-sunkumo jausmas, po kiek laiko peraugantis i sunkumo-bukumo ar sunkumo-vangumo jausma. Nesigailiu del to, nes dabar zinau, kad samone kinta letai. kadangi valgau virta-kepta maista budamas maksimaliai samoningu tai ji (mano samone) per laika atsirinks, kas jai tinkamiausia.

  Danguole
  dziaugiuosi uz tave. Grazu ir gera skaityti ir isivaizduoti toki gyvenimo buda. Turiu ir as (ir mano seima) tokia svajone. Jau sia vasara gyvensime gamtoje, be ten dar nera nei sodo nei darzo. Bet ne viskas is karto ;)

 14. Jau dešimt metų valgau vegetarišką maistą. Turiu savo sodą, todėl parduotuvėje nesilankau. Viską ką valgau užauginu pati savo rankomis. Jaučiuosi labai gerai. Turiu daug energijos ir gerą sveikatą. Vasarą valgau žalias daržoves, obuolius, kriaušes ir uogas. O žiemai daržoves konservuoju, marinuoju, darau uogienes. Nuosavas sodas yra nuostabiausias dalykas, nes jis atsidėkoja savo šeimininkui maistu ir poilsiu. Duktė planuoja sodo namelyje padaryti apšiltinimą, kad jame galėčiau gyventi ir žiemą. Tai mano svajonė.

 15. Paprastai valgau kartą dienoje, tiksliau į pavakarę, apie 17val. Ir tai yra žalias maistas, daržovės, tiek, kiek norisi, kiek skanu, truputis druskos. Dar koks 20 % – 30 % gaminto, ar tai saldaus, savos gamybos pyrago ar juodo šokolado. Ryte dar būna karštas gėrimas ( ne visada), ar šviežiai spaustos sultys. Pastebėjau, kad kai anksti ryte prieš einant į darbą sulčių atsigeriu, tai iš kart visi miegai išlaksto, akys iš karto atsigauna, prasiplečia :shock: :)
  Kai valgau tik žalią, jaučiuosi soti ir lengva, kai tik paimu gaminto, atsiranda jausmas, kad skrandyje akmenų prikišta.Norisi atsikratyt to svorio, ir norisi gerti vandens. Vakar paėmiau šokolado, pauosčiau ir…nebesinorėjo jo valgyt. Labai stiprus kvapas, gal šokoladas toks pasitaikė… :roll:

 16. Nežinau ar čia oro įtaka ar kas, bet poreikiai maistui pradėjo keistis :) rytais vietoj sunkių pusryčių (blynų, bandelių su kava) atsigeriu obuolių sulčių. Pietums apie 11val., vietoj vėl kažko kepto kaip anksčiau, suvalgau nedidelę porciją salotų. Apie 14 val puodelis melisos arbatos :roll: grįžus namo, 17 val. išgeriu stiklinę morkų sulčių ir tada kanors dar suvalgau, o kartais ir nebevalgau.
  O jei dienos eigoje ir susigundau kokiu pyragaičiu ar kepta bulve tai poto tenka gailėtis, nes jauti kaip tas negyvas maistas nukeliauja žemyn, yra vos ne vos suvirškinamas ir per prievarta sukišamas kraujui, kūno ląstelėms. man prisivalgius negyvo maisto pritrūksta jėgų, kartais sustoja virškinimas, kartais net pykinti pradeda :?
  Tai va, nuo šiol stengiuos sveikai valgyti, nes ir skaniau, ir maloniau, tiek kūnui tiek dušiai ;)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+