Svajonių namas

Svajoju apie namą, kurį galėčiau ir pati kažkaip statyti, ir kuris būtų iš to, kas yra gamtoje: galbūt molis, šiaudai, akmuo, smėlis, žolė. Esu įsitikinsi, kad yra žmonių, sugebančių pasistatyti tokius savo namus, kuriuose viskas paprasta ir didinga, nes natūralu ir …savo rankomis

7 Komentaras

 1. nėr ko gailėtis, reikia džiaugtis čia ir dabar. Man tai visur gerai kur aš esu, juk mes patys kuriam savo aplinką (ne visada vieni, dažnai įsikiša „kolektyvas”).
  Ačiū už palinkėjimus, Jums sekmės kelionėse po Motiną Žemelę ir save… Nuoširdžiausiai linkiu surasti Svajonių Žemę ir nuolatinį džiaugsmą savyje :roza:

 2. Choranti, kaip gaila :( man neteks pamatyti si jusu kurini – nama. isvykstu as vasarai, o gal ir visam, toli toli uz okeanu. visa ta sumaistis Lietuvoje, tai, kas cia vyksta, nera mano svajoniu namai :(
  taciau, jeigu grysiu :roza: as butinai jus aplankysiu. noriu palinketi jums visada buti su ——– su savimi, ir sau to paties visada linkiu. :kiss:

 3. Daina wrote:

  Choranti, galetumete parodyti savo nama :roza: jis tikriausiai jau stovi?
  skaiciau apie sferas…………………… na mums iki tokiu namu dar amzius visas :(
  tikrai svajoniu namai, naujos technologijos si karta kartu su gamtos desniais. ach

  :roza: yra noras pasikviesti tą džiaugsmingą susirašinėtojų (ir kai kurių tarpusavyje susitikinėtojų) būrį į svečius, tada ir pamatytumėt ne iš kokios nuotraukos, kada važiuosiu autobusu pro šalį, tai sukviesiu :) (aišku kas norės, be prievartos ;) ). Tikiu, kad ir vakaruose tokių namų (apvalių) daugės ir amžių neprireiks… tiek nedaug tereikia – pajusti žmonėms ryšį su Visuma, tikiu, daug žmonių tai pajus greičiau, nei per amžių :), tada sunku įsivaizduoti savo gyvenamą vietą ne sūkurio formos :) :roza:

 4. Choranti, galetumete parodyti savo nama :roza: jis tikriausiai jau stovi?
  skaiciau apie sferas…………………… na mums iki tokiu namu dar amzius visas :(
  tikrai svajoniu namai, naujos technologijos si karta kartu su gamtos desniais. ach

 5. puslapis yra ir tikrai, tikiu, kad nevienas, pavadinimų jau nepamenu… tiesiog galima rasti per užklausas;
  molį dažniausiai randa tiesiog netoliese statybų aikštelės nukasus velėną ar juodžemį. Jei šalia nėra, tai už 2-3km tikrai bus, musų žemelė juk pagrinde iš sudūlėjusių uolienų – molio. Po to dadėti smėliuko, kad neskilinėtų ir išminkyti prieš tinkavimą.
  Statybos greitis priklauso nuo darbštumo lygio. Jei paprastą karkasinį surenka per dvi savaites, tai šiltintą šiaudų blokeliais „dėžutę”(stogas, sienos, grindys)keturiese per 5 savaites galima suręsti (o nusiteikti reiktų trims mėnesiams :), nes statybose būna ir nenumatytų pauzių… ), jei jau yra pamatai ir paruoštos visos medžiagos (balkiai, lentos, blokeliai, stogo dengimo medžiagos). Jei tinkuoti mechanizuotai (purškimo būdu), galima ir greičiau.
  Keli pažįstami jau turi pasistatę, džiaugiasi, papasakojo kaip statė, dalyvavau seminare, perskaičiau knygą „Šiaudinis namas”…
  Galima nuvažiuoti į Vokietiją, ar pas skandinavus, ten jie jau seniai sukūrę daug tokių bendruomenių, vieni kitiems padeda statytis ir norintiems pramokti užsieniečiams dar ir padėti leidžia :) , tai yra ir statyba ir seminaras vienu metu! Mano pažįstami buvo nuvažiavę, parsivežė ir patirties ir gerų, pasisvečiavimo šviesių žmonių kolektyve, įspūdžių. Be to, dar ir fondai remia tokias eko statybas, bet yra niuansų (turi būti visuomeninės paskirties ir pan. ir t.t ir t.t)
  Lietuvoje dar anastasijiečiai kartais tokius statosi, o kiek iš viso, galėčiau tik spėti, info neturiu, gal 20 naujų jau ir yra, o senovinių tai vis randa dar stovinčių.

 6. Choranti, labai ačių už įdomią įdėją :)

  Norėčiau ir daugiau sužinoti apie tai, tad užduosiu kelis klausimus:
  Gal yra koks puslapis kuriame būtų konkretesnė informacija kaip tai statoma nuo iki, kad ir užsienio kalba?
  Labai įdomu kaip to molio gauti ir paruošti tinkavimui?
  Kiek laiko trunka tokio namo statymas?
  Iš kur pats semiatės informacijos apie tai?

  Įdomu kiek tokių namų yra Lietuvoje.

 7. Šiaudinis namas – vertas dėmesio!

  Šiuo metu labai madinga namo statybai naudoti ekologiškus produktus bei medžiagas. Tačiau eko vata namo apšiltinimui pagaminta Vokietijoje iš kanapių pluošto (visiškai nesvaiginanti ;) ) kainuoja 150lt/m2!
  Apie “ekologiškas” gipso plokštes su iškarto įmontuotais vamzdeliais sienų šildymui vandens pagalba kainą neverta nei kalbėti. Tačiau išmintingiau būti ne daug uždirbančiu ir daug išleidžiančiu „eko“ vartotoju, perkančiu eko medžiagas iš tų pačių neekologiškai dirbančių gamyklų, bet apsidairyti aplink ir pamatyti, ką mums duoda pati gamta.
  Pamatome presuotus šiaudų blokelius, labai gerą šilumą saugančią medžiagą! Tai vietiniai kasmet atsinaujinantys gamtos resursai. Puikiausias tinkas namui, buvęs naudojamas tūkstančius metų – visur apylinkėse randamas molis.

  Šiaudiniai namai, tai ne trijų paršiukų iš pasakos statyta pašiūrė, kurią vilkas nugriovė, o tikri patvarūs karkasiniai namai, tik apšiltinti vietoj akmens vatos ar polistirolio presuotais šiaudų blokeliais. Beje, šiaudiniai namai jau senokai sugrįžę „į madą“ ne tik Europoje, Amerikoje, bet ir imlioji Kinija įvertino karkasinio namo, apšiltinto presuotais šiaudų blokeliais šilumą, pigią statybą ir vietinių gamtos dovanų naudojimą.
  Taigi, skeptikams galima pateikti tyrimų duomenis, kad tinkuota šiaudų siena atviros ugnies testą atlaikė daugiau nei pakankamai – 45 minutes. Tai su kaupu atitinka priešgaisrinių normų reikalavimus ir priduodant namą naudojimui priešgaisrinė tarnybą pasirašo leidimą eksploatacijai.
  Jei šiaudai gerai iškulti, juose negyvena jokios pelės, nes šiaudų neėda, tik grūdus. Namas šiltinamas tik iš gerai išdžiovintų šiaudų, tuomet šiaudai nepūna ir namo tinkamumo gyventi trukmė apie 200 metų. Iki penktos kartos užteks, o pro proanūkiai tikrai norės pasistatyti savo.
  Išlaiko patvarumo bandymus, Amerikoje per uraganus išstovi kaip ir mūrinis, Lietuvoje tokių vėjų net nebūna. Viduje natūralus mikroklimatas, nes toks namas kvėpuojantis kaip ir rąstinis. Sugeria drėgmės perteklių ir išgarina į vidų, jei per daug išsausėja. Vienintelis reikalavimas – molio arba kalkinį tinką dažyti kvėpuojančiais natūraliais dažais, kreida, baltu moliu, kalkių pieneliu, geležies oksidu (raudoni ir rudi atspalviai), vario oksidu (mėlyna, žalia), geltonąja ochra ir daug kitų. O rausva – rusva molio spalva ir nedažyta graži. Labai šiltas žiemą ir vėsus vasarą. Todėl, kad 5 centimetrų tinko sluoksnis puikiai akumuliuoja šilumą ir ilgą laiką palaiko šiltas patalpas ją išspinduliuodamas. O vasarą sugeria šilumos perteklių iki vėsesnių orų. Papildomai pasigaminti šilumos galima saulės kolektoriais, vėjo generatoriais, kas turi šalia upeliuką, tai vandens sukamais generatoriais. Dabar labai populiarėja saulės šviesos elementai, gaminantys elektrą namų apšvietimui. Kai nebegyvenama – nestovi kaip vaiduoklis – praardžius stogą, gamta greitai sulygina su žeme.
  Belieka Lietuvos vyrams (arba moterims)pasisemti drąsos, gauti palaikymą iš moterų (arba vyrų ;) ), susirasti kelis pagalbininkus ir pasistatyti 20 kartų pigiau šiltą, jaukų, taupų ir gamtai bei žmogui nekenkiantį namą.

  P.S. Jau yra išleista pirma lietuviška knyga apie tokių namų statymą „Šiaudiniai namai“.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *

Search

+